Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nvisage - Profil | St 24.6.2026 19:50:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Zmestil sa 🙄😉👍

    Nhechtmrk - Profil | Út 5.4.2022 13:08:54

    brzak >> jojo z kaprem bez rozpaků, už se na to taky těším.

      NKondrakar - Profil | Út 5.4.2022 13:00:36

      RomanS >> To se mi stalo teď v neděli. Poctivej záběr a do prázdna. Červi zůstali na háčku bez poškození.

        NCiffik - Profil | Út 5.4.2022 12:28:58

        RomanS >> U nás propad teploty vody z 10,5 na 5,2 stupně. Dokud to nezačne zase stoupat, tak k Moravě nejdu. Zkušenost říká, že tyto výrazné propady z kraje roku rybám prostě nesvědčí...

          Nmarmyš - Profil | Út 5.4.2022 11:52:22

          brzak >> Tady ve Znojmě sice fouká,ale jinak to jde. Tři kapři,dva tloušti a dva cejni. Za tři hodinky stačí. Nebral jsem nic,kapra sám nesním.

            NRybkin - Profil | Út 5.4.2022 11:51:47

            vicx >> Mě se v zimě občas stane že to bez viditelného záběru vytáhnu a červi fuč. Hlavně teda na Vltavě.

              Nvicx - Profil | Út 5.4.2022 11:40:47

              RomanS >> numen to tuším písal, že dokážu oberať kostňáky z háčiku. Tiež mám tú skúsenosť.
              čo mi pomáha je nedať červy za kožičku, ale cez polovicu a na háčik, nie mimo. Potom sa začnú chytať.

                NRomanS - Profil | Út 5.4.2022 11:33:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Včera pokus o kapříky a cejny... no uplně jsem vyhořel😁Vítr, docela zima, voda ochlazená... Měl jsem asi 4 tutový zábery a vůbec jsem je nemohl trefit... To se mi ještě nestalo, prut pomalu letěl do vody a vždy do prázdna... Změna háčku ani délka návazce nepomohla. No čest mi zachránil vypasanej padesátník tloušť😁. Chytal sem na červy a druhý kuku. Záběry jen na červy. Myslím, že všechny záběry byli od tlouštů, kteří mě pěkně vyškolili...

                  NBery. - Profil | Út 5.4.2022 11:30:33

                  brzak >> To je správné řešení.

                    Nbrzak - Profil | Út 5.4.2022 11:16:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Pro ty co nejsou tak upjatý,dnešní oběd hned za čerstva.

                      Nfheavy - Profil | Út 5.4.2022 8:37:12

                      brzak >> budu vám fandit😁

                        Nbrzak - Profil | Út 5.4.2022 7:26:15

                        dneska volno a venku děs běs s deštěm,horší jak včera,jsem zvědavej zda pujde někdo k vodě,já jedině pokud by přestalo k večeru.

                          Nfheavy - Profil | Po 4.4.2022 21:27:13

                          brzak >> no někdy je to na houno,mám to podobně😉

                            Nbrzak - Profil | Po 4.4.2022 21:10:50

                            fheavy >> víkend jsem prohýřil v práci tak jsem si dal výzvu až dnes,od 17 -20,30. Za světla špatný,jen pár cejnku,za šera už najely do krmení a pár záběru bylo,jeden mě to urazil-0,12 vlasec-a jeden se vyvlík,celkově braní zaraženo ochlazením.Pocitovka v řiti,foukalo čím dýl tím víc.

                              NFeederman@ - Profil | Po 4.4.2022 20:43:38

                              Rybkin >> Máš tam ode mě SZ.

                                Nfheavy - Profil | Po 4.4.2022 20:36:46

                                brzak >> za účast👍

                                  Nbrzak - Profil | Po 4.4.2022 20:26:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Dnes jeden až po tmě,za světla bída.

                                    NJ.F. - Profil | Po 4.4.2022 19:36:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    pavel.1 >> Spekulatius je trošku víc kořeněnější, obsahuje kardamon, hřebíček a skořici. Lotusky jsou sladší, více karamelizované, s obsahem skořice. Výsledek v krmení ale může být podobný.
                                    Zvláštní je, že mě nikdy nenapadlo ten Spekulatius rozmixovat, lotusky mixuji často. Když jsou v Kaufu v akci, vyjde kilo na cca 80,00 Kč.
                                    Zajímalo by mě, v jakém poměru to do krmení přidáváte. Já tak 1:4 (odhadem).

                                      Npavel.1 - Profil | Po 4.4.2022 19:03:53

                                      cechura09 >> to krmčo co jsi měl na fotce vypadalo moc pěkně , nadáš recept do sz zkusil bych

                                        Npavel.1 - Profil | Po 4.4.2022 18:49:10

                                        cechura09 >> děkuji

                                          Ncechura09 - Profil | Po 4.4.2022 18:36:40

                                          pavel.1 >> 20 až 25 %.v toto roční období na prach. Později hrubší

                                            Červené karty: Vydra revírní