Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NFeederman@ - Profil | Pá 26.6.2026 9:19:16

Tak borci dáme nějaké nové téma?
A co na ryby chodíte všichni? Někteří lapači vidím že jo a co vy ostatní?

    NJencekD - Profil | Po 28.3.2022 22:52:37

    simak.cz >> bohužel.😔

      Nsimak.cz - Profil | Po 28.3.2022 22:39:05

      Ciffik >> Stříbrňák je tak trochu anomálie. Triploidie mu umožňuje nepohlavní rozmnožování, ale je zajímavé, že se dokáže množit i pohlavně. Je to asi jediný známý triploid mezi živočichy, který to dokáže.

        NCiffik - Profil | Po 28.3.2022 22:27:16

        simak.cz >> ...co triploidi stříbrňáka ? =)

          NMirek.V - Profil | Po 28.3.2022 22:27:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Dnes odpoledne jsem zkusil nové místo na řece. Po třech hodinách chytání ryba žádná. Přišlo to až k večeru. Na počet nic moc, celkem 12 ryb, ale ve čtyřech druzích. A hlavně dva nečekaní a pro mě hodně vzácní jeseni. Nakonec velká spokojenost. Všechno na dva červy, háček 14 na krajíčku, návazec 0,12.

            Nsimak.cz - Profil | Po 28.3.2022 22:22:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Martin M. >> Tyhle kejkle se dají dělat nejenom s línama, ale i s jinýma druhama ryb. Je to docela jednoduchá technologie, kdy se pomoci teplotního, nebo chemického šoku zastaví buněčné dělení buďto během 2. meiotického dělení (pak vznikne triploid), nebo během 1. meiotického dělení (pak vznikne tetraploid). V praxi se většinou dělají triploidi, protože jsou neplodní, takže u nich nehrozí, že by se dál množili. Jsou to prostě jen vodní prasátka na výkrm, rychleji rostou, mají nižší sexuální a teritoriální chování, takže tolik neplýtvají energií, mají nižší úmrtnost atd.
            S tou ploidií je to u ryb obecně dost divoké. Třeba spousta kaprovitých ryb je od přírody tetraploidní (kapr, parma...).

              NPopik - Profil | Po 28.3.2022 22:22:07

              lubo*93 >> na prekaprovane svazovce jikry sezerou kapri a kdysi jsem kapry sledoval jak lovi pludek. Kdyz je hlad.... u kamarada na rybnicku v lese mel tisice perlinku a ploticek. Naklouzali par kapriku kolem 50 cm a do podzimu bez ploticek.

                NMartin M. - Profil | Po 28.3.2022 22:00:32

                ok dekuji za informace panove, pro mne novinka.

                  NJencekD - Profil | Po 28.3.2022 21:55:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Martin M. >> Učili jsme se to v genetice na VFU, zkusím zítra mrknout na nějaký zdroj.. Ale myslím, že lín byl pouze příklad, který jsme moc hlouběji neprobírali. Každopádně se jedná o legální činnost a nejedná se o geneticky modifikované organismy. Jde o to, že se jednoduše řečeno jedná o princip, který může proběhnout i bez zásahu člověka. Je to genomová manipulace, která nepodléhá zákonu č 78/2004 Sb.. Triploidní, tedy zmutované ryby jsou běžně chované, často třeba lososovité.. každopádně zítra se mrknu a kdyžtak pošlu nějaký zdroj(pokud to ještě najdu)

                    Nberlinan - Profil | Po 28.3.2022 21:38:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Martin M. >> píšou, že když při umělém oplodňování jiker vystaví tyto jikry na nějakou dobu určitým teplotním šokům a změnám tlaku, výsledkem budou triploidní nebo tetraploidní líni. Triploidní líni pak opravdu v porovnání s diploidními, tedy normálními, rostou rychleji.

                      NMartin M. - Profil | Po 28.3.2022 21:15:14

                      berlinan >> diky ale na tohle jsem hloupej. Nerozumim, co tam pisi, jestli to je nejaka geneticka vada nebo genova manipulace nebo ciste jen nejake laboratorni pokusy, ktere se nemaji dostat do prirody...

                        Nlubo*93 - Profil | Po 28.3.2022 20:41:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Martin M. >> muj hospodárský guru Jirka Jakeš mi říkal že v ČR žádné takove linie pro svazove nasazování nejsou.. to ze se povede obcas neplodný trploid se asi nějak stane.. v mostě se nám to jednou stalo…

                          NMartin M. - Profil | Po 28.3.2022 20:34:47

                          mel by nekdo nejaky zdroj na tu upravenou genetiku linu? Nejedna se jen o nejake obycejne slechteni, nebo fakt genova manipulace? To snad ani neni legalni u chovnych zvirat na maso natoz u divokych, ne?

                            NFeederman@ - Profil | Po 28.3.2022 20:28:07

                            rybakapr81 >> Pěkný👍

                              NFeederman@ - Profil | Po 28.3.2022 20:27:47

                              lubo*93 >> Zajímavá záhada...

                                Nrybakapr81 - Profil | Po 28.3.2022 20:25:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Hezký večer, můj zatím největší. Ohře

                                  Nlubo*93 - Profil | Po 28.3.2022 20:19:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Feederman@ >> a ještě moje poznámka.. v chovným rybníce o ktery se starám se umi lín vytřít do tisíců.. jak bělice. Kam se to ztraci v těch revírech nevim.. že by bylo tolik dravců se mi nezda.. 🤔

                                    NFeederman@ - Profil | Po 28.3.2022 20:17:45

                                    Všem dík za zajímavé počtení o línech👍.
                                    A to kolem té upravované genetiky je svým způsobem i smutné...

                                      NFeederman@ - Profil | Po 28.3.2022 20:16:12

                                      numen >> Zdeňku dík za pohled na věc a plně chápu to, že u těchhle vzácných ryb musí být člověk s prozrazováním získaných zkušeností opatrný😉

                                        Červené karty: Vydra revírní