Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁12%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁62%

Od 7.3.2026 hlasovalo 95 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NKaďa - Profil | Pá 26.6.2026 16:13:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Feederman@ >> máš nějakej nápad na to téma? Já jsem včera večer byl ještě zkusit amura, ale nic jsem neočekával a to se taky potvrdilo 😁. Tak pro letošek už jim dám pokoj. V neděli ráno bych rád zajel zafídrovat někam na řeku tady v okolí, pochytat aspoň nějaký ty říční rybky a zase pozvolna přesedlat k feederu. Teď jsem se skoro dva měsíce věnoval jen kaprům a amurům, výjimkou byly dvě vycházky na pstruhovku. Přidávám fotky dvou největších letošních ryb.

    NFeederman@ - Profil | Po 28.3.2022 20:09:59

    lubo*93 >> Skvělý přehled a super postřeh ohledně typu nebo spíše úseku, kde by se mohli přirozeně vyskytovat nebo zdržovat👍.
    Mě napadají i nějaké ty slepé ramena, tam by mohli být i pěkné a větší zapomenuté kousky😉.

      NFeederman@ - Profil | Po 28.3.2022 20:06:32

      Přemet:-) >> @Martin M. Borci dík, ale mě takovéhle svým způsobem soukromé revíry nic neříkají...
      Odtud by pro mě i ti velcí líni neměli ani zdaleka takovou hodnotu jak i menší z klasického svazu😊

        NJencekD - Profil | Po 28.3.2022 19:19:27

        ceczubr >> moc pěkný šupiny! (Možná ale mate stín podběráku 😃)

          NBrusič - Profil | Po 28.3.2022 19:10:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Odpolední feeder na řece . Method a klasika. Záběry jen na method, chyceno asi 6 kapříků. V krmítku konopas, na háčku červy a Pineapple Butyric.

            Nceczubr - Profil | Po 28.3.2022 17:16:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Podzimní nasaďáci, na hnojky.

              Nfheavy - Profil | Po 28.3.2022 17:09:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Martin M. >> před napuštením D5 brácha chytl několik línú 50-65,
              Dva byli přes 60,soutok slepého ramena Dol.věstonic a Dyje,já jakožto starší jsem už mohl na rybku tak jsem chytal štiky,raději nebudu psát kolik jaký a za jakou dobu,ti mladší by mně asi nevěřily😁😁

                NMartin M. - Profil | Po 28.3.2022 16:49:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                cechura09 >> kamos mi rikal, ze byl u nejakeho lovu elektrikou na D6 tak 25 let zpatky a ze chytli lina pres 70cm, ktery ale mel snad jen 2,5 kila.

                  NJencekD - Profil | Po 28.3.2022 16:05:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  cechura09 >> Určitě dokážou vyrůst i sami, ale je to výjimka u diploidních. Zároveň ona genetická mutace se u lína objevuje i bez zásahu člověka, zejména když v době tření dojde k výraznému ochlazení (chladový šok), čehož se využívá, aby se místo diploidního (2n) byl triploidní (3n), který roste o 50% rychleji

                    NOndra.L - Profil | Po 28.3.2022 15:48:56

                    pidizvik >> Ja mam Wychwood specimen landing net 26". Je to skladaci hlava, ktera ma dole jemnou sit a nahore hrubsi. Kupoval jsem ji na angling direct v prepoctu asi za 700. Ploutve se oproti Korum pogumovane nezachytavaji. 70 kapr se vejde v pohode.

                      Ncechura09 - Profil | Po 28.3.2022 15:48:03

                      JencekD >> nwm, po napouštění prvního jezera pod Pálavou, v době kdy o genetickém šlechťenim nebylo ani zmínky jsem na lodi narazil u jednoho z ostrůvků na liny 55+ ve tření. Dva jsem si tenkrát chytil i do ruky.
                      Spíš bych řekl, že i lín pokud se mu udělají podmínky umí vyrůst....

                        Npidizvik - Profil | Po 28.3.2022 15:47:06

                        Popik >> díky

                          NJencekD - Profil | Po 28.3.2022 15:35:00

                          numen >> Taky se mi nelíbí genetický úpravy línu, ovšem stojím si za tím, že když je plná svazovka velkých, tak se z většiny jedná o geneticky upravené, kteří rostou násobně rychleji.. Narazit na svazovce na velkého je velký oříšek a spíše se jedná o nemutované normální líny :-)

                            NPopik - Profil | Po 28.3.2022 14:49:04

                            pidizvik >> nastrahy.cz Mel jsem ten velky lodni na doma, ale uz to bylo moc veliky, tak sel zpatky do obchodu.

                              Npidizvik - Profil | Po 28.3.2022 14:47:18

                              Popik >> od Havlíčka? Promiň, nechytam se. Dik

                                NDiamond - Profil | Po 28.3.2022 14:44:05

                                Martin M. >> mam podobnu skusenost s lienmi z jedneho miestneho reviru a tiez zmizli odtiaľ, no urcite to nebolo vekom, boli to mlade ryby nasadene spolu s kaprom. Tu v blizkom okoli je jeden sukromny revir, kde sa to krasnymi lienmi len hemzilo, dokonca tsm o tom natocili aj film. Lenze pan domaci tam dal par sumcov a za par rokov liene takmer uplne zmizli. Neviem ci je to tymi sumcami ale pan domaci tvrdi ze áno...

                                  NPopik - Profil | Po 28.3.2022 14:39:29

                                  pidizvik >> na 70ky kapry bych se uz podival po opravdovým kaprarskym podberaku. Kaprari to maji hodne dobre odladene. Nebo pak treba od Havlíčka ten velky lodni...velka oka, pogumovana sit a vleze se ti tam i vetsi dite 😉

                                    Npidizvik - Profil | Po 28.3.2022 14:29:27

                                    numen >> tyč mám od Milana, carpeticion?? Ta je tvrdá dost. Spíš bych potřeboval, aby si tam vlez 70ka kapr.

                                      Nnumen - Profil | Po 28.3.2022 14:19:11

                                      pidizvik >> jestli chceš,aby byl šetrný vůči rybě.tak co nejmenší očka. Větší trhají ploutve.
                                      Když máš tvrdší tyč, nemusíš tak vůbec neřešíš odpor ve vodě. Pořád říkám, že tvrdší tyč je lepší a všestrannější

                                        NMartin M. - Profil | Po 28.3.2022 14:00:56

                                        Podberak za mne co nejmensi ocka. Jestli pogumovanej nebo ne, to uz je detail. Ona ta guma stejne po case popraska a castecne opada. Mala ocka = setrnejsi pro rybu a pri chytani s nastrahou pod hackem si ji neurvete, kdyz se vam podebrana ryba zamrska a nastraha pred tim propadla ockem podberaku.

                                          NMartin M. - Profil | Po 28.3.2022 13:57:42

                                          Diamond >> pokud by to bylo 20 let, tak pak opravdu nema smysl bavit se o tom, ze lin "nestihne" dorust, to ano. Podle mne ti lini, co se nasazuji kolem 25cm, nemohou mit vice jak 3 roky, to by asi nikdo dele na nasadu nechoval, spise budou chovani spolecne s kaprem.
                                          Ja mam zkusenost s jednim revirem ("RMV") na Vysocine, kde jsme jeden rok chytl opakovane treba 30 linu kolem 30-35cm na plavacku a behem 2 let zmizeli. V te dobe to tam hodne hlidali a byla prisna pravidla a nemyslim si, ze by je nekdo vychytal nebo ze by je sezrali stiky ci sumci.

                                            Červené karty: Vydra revírní