Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NFeederman@ - Profil | Pá 26.6.2026 9:19:16

Tak borci dáme nějaké nové téma?
A co na ryby chodíte všichni? Někteří lapači vidím že jo a co vy ostatní?

    Nbrzak - Profil | Út 29.3.2022 21:43:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Dnešní pokus po tmě vyšel,4 kapři okolo padesáti,vše na method.

      NFeederman@ - Profil | Út 29.3.2022 20:46:08

      simak.cz >> Dík
      Jojo, je tady moc hezky😉a i nějaké ryby se najdou😁

        NFeederman@ - Profil | Út 29.3.2022 20:44:45

        simak.cz >> Ty jo, ty seš teda pořádná kapacita😉👍

          Nsimak.cz - Profil | Út 29.3.2022 20:30:32

          Feederman@ >> Krásný ryby. Někdy si do těch vašich končin budu muset udělat výlet.

            Nsimak.cz - Profil | Út 29.3.2022 20:29:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            numen >> Přendavat geny z jednoho organismu do druhého není nic extra složitého. Dokáže to bakalářský student molekulární biologie. Zbytečně se ty genetické modifikace démonizují. Je to jen modernější a sofistikovanější forma šlechtění, která má výhodu v tom, že je celý ten proces pod kontrolou. To se u klasického šlechtění říct nedá.

              NPřemet:-) - Profil | Út 29.3.2022 20:20:40

              Feederman@ >> moc pěkný… 😀👍🐟

                Nfheavy - Profil | Út 29.3.2022 20:14:34

                Feederman@ >> 👍

                  NFeederman@ - Profil | Út 29.3.2022 20:05:37

                  JencekD >> Díky chlape😉

                    NFeederman@ - Profil | Út 29.3.2022 20:05:06

                    Jinak potom jsem šel i klasiku sweet fish meal, akorát bez pelet…
                    Měl jsem ještě bokem pro případ toho trochu namíchané kdyby něco, ale původně jsem si myslel, že to ani nezkrmím. Nakonec jsem byl za něj rád, protože jak to bralo, tak jsem Sensasku zkrmil docela rychle.
                    To krmčo mě mile překvapilo, opravdu krásně voní a má i takovou zvláštní konzistenci.

                      NJencekD - Profil | Út 29.3.2022 19:58:01

                      Feederman@ >> Nádhera jako vždycky. Reklama na rybolov! 😊👍

                        NFeederman@ - Profil | Út 29.3.2022 19:55:35

                        Navrc >> Dík

                          NNavrc - Profil | Út 29.3.2022 19:51:37

                          Feederman@ >> Krásná chytačka 👌

                            NFeederman@ - Profil | Út 29.3.2022 19:50:33

                            Martin M. >> Dík😉
                            Jo tady si většinou člověk zachytá celkově větší ryby…
                            Letos bych se chtěl jezerům trochu více pověnovat, no uvidím.

                              NMartin M. - Profil | Út 29.3.2022 19:45:31

                              Feederman@ >> no pekny! :) ja jsem byl na "mensi rece" a cejnu a cejnku tolik, ze uz to je takove usmudlane chytani, plno prejezdu, nektere ryby podseknute... tak mne to zase na delsi dobu vylecilo a vratim se na jezera :)

                                NFeederman@ - Profil | Út 29.3.2022 19:38:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Dnes jsem skončil v práci o trošku dříve a zajel si pořádně zachytat😉.
                                Větším zakrmovacím košíkem jsem pořádně zakrmil a asi do půl hoďky se klasika rozběhla na hod. Method měl o mnoho pomalejší náběh, ale potom se už taky rozjel. Chvílemi se nedalo chytat ani na dva pruty😁.
                                Krmení klasika tmavá černá plotice s kukuřicí a červy, method sweet fish meal od Daiwa + 2mm peletky (krásně to voní).
                                Nástrahy červi, hnojáci, kukuřice, kombinace, waftersky.
                                Dnes to byla opravdu skvělá rybačka, zachytal jsem si skvěle😃.

                                  N˘Ö˘ Krab - Profil | Út 29.3.2022 16:46:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Koupil jsem červi ale krmení zůstalo doma v kýblu, co teď? V kufru zapomenutá kilovka mikro pelet...Moc jsem od toho nečekal ale opak byl pravdou, ryba na hod, obzvlášť potěšili skaláci na poměry malé řeky ve slušných velikostech.

                                    Nnumen - Profil | Út 29.3.2022 8:13:45

                                    Martin M. >> asi bychom se divili,co vše je možné. Češi dostali cenu,za upravenou kukuřici. obsazuje i gen kapra 🙉🙈 více plodí a rychleji roste.

                                      Nlubo*93 - Profil | Út 29.3.2022 7:33:48

                                      Popik >> jojo.. moje myšlenky se taky ubírají tímto směrem

                                        Nsimak.cz - Profil | Po 28.3.2022 23:14:18

                                        Ciffik >> Ani nevím, jestli už někdo rozlousknul, jak to ten karas dělá, že se dokáže se třema sadama chromozómů pohlavně množit. Když jsem chodil na rybí genetiku (je to už pravěk), tak se to považovalo za záhadu.

                                          NCiffik - Profil | Po 28.3.2022 23:05:09

                                          simak.cz >> Já tam měl toho smilíka úmyslně... karasem jsem se zabýval dva roky, ale genetika není pro mě. Tuším se tu u nás na tom celkem vyřadil prof. Kalous.

                                            Červené karty: Vydra revírní