Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁12%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁62%

Od 7.3.2026 hlasovalo 95 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NKaďa - Profil | Pá 26.6.2026 16:13:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Feederman@ >> máš nějakej nápad na to téma? Já jsem včera večer byl ještě zkusit amura, ale nic jsem neočekával a to se taky potvrdilo 😁. Tak pro letošek už jim dám pokoj. V neděli ráno bych rád zajel zafídrovat někam na řeku tady v okolí, pochytat aspoň nějaký ty říční rybky a zase pozvolna přesedlat k feederu. Teď jsem se skoro dva měsíce věnoval jen kaprům a amurům, výjimkou byly dvě vycházky na pstruhovku. Přidávám fotky dvou největších letošních ryb.

    Npidizvik - Profil | Po 28.3.2022 13:57:39

    Navrc >> jo jo, tak vám vsem dekuju. Po něčem se poohlednu. Díky.

      Nfheavy - Profil | Po 28.3.2022 13:55:33

      pidizvik >> jo viděl jsem,kluci to tady už napsali,akorát žádná z nich není bez chyby,jak jsem psal .

        NNavrc - Profil | Po 28.3.2022 13:51:00

        pidizvik >> Když si koupíš s extra malými očky (2-3 mm), tak má ten podběrák odpor ve vodě a blbě se s ním ve vodě manipuluje. Vezmi radši větší očka, ale pogumovanou síťku.

          Npidizvik - Profil | Po 28.3.2022 13:43:12

          fheavy >> když se podíváš na moje poslední fotky, tam ten podberak je, do toho se motají.

            NDiamond - Profil | Po 28.3.2022 13:12:31

            Tu su tiez nejake informácie...

            https://www.simfisch.de/wie-alt-werden-fische/

              Nfheavy - Profil | Po 28.3.2022 12:58:20

              numen >> jedině tak malý aby se to tam nedostalo ale potom ta hustota oček má větší odpor ve vodě,jo vše má svoje pro a proti🤔

                NDiamond - Profil | Po 28.3.2022 12:46:43

                Diamond >> tiež sa tu popisalo vela o dlhovekosti pariem ale tiez rozne zdroje uvádzajú uplne odlišné info a potom babo raď ...

                  NDiamond - Profil | Po 28.3.2022 12:45:04

                  Martin M. >> ja tiez nie, neber to ako nejaky útok. Zdroje a informácie sa rôznia, ja tiez neviem presne aka je pravda, tiez vychadzam iba z dostupnych zdrojov ... mozno sa tu najde niekto kto ma lepsie informácie ako my ...

                    NMartin M. - Profil | Po 28.3.2022 12:41:45

                    Diamond >> nejsem odbornik, vychazim treba z tohoto https://www.mrk.cz/r/atlasy/atlas_ryb/maloostni/kaproviti/lin_obecny/

                      Nnumen - Profil | Po 28.3.2022 12:28:33

                      pidizvik >> ne. Čím menší očka, tím lépe.

                        Nfheavy - Profil | Po 28.3.2022 11:40:07

                        pidizvik >> no z větších dír se to jen líp vytahuje ale nezamezí to úplně,pogumovaná síťka je na to asi nejlepší ale má zas jiný nevýhody.

                          NDiamond - Profil | Po 28.3.2022 11:17:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Martin M. >> podla tejto tabulky to tak uplne nie je ...

                            Npidizvik - Profil | Po 28.3.2022 11:15:11

                            fheavy >> ahoj, mě ti to přijde, že tam ani nic jiného není. Toho blackthorna mi na FF, Numen vrazil do ruky, a fakt je dobrej. Sice, když ty krmítka naperu krmením, tak se dost ohýbá, ale tahem se nahazovat dá. Ještě dotaz, síť v podberaku by měla mít větší díry, že jo? Já tam mám cca 6x6mm a zahakujou se do ní paprsky ploutví.

                              Nnumen - Profil | Po 28.3.2022 11:00:40

                              Martin M. >> máš pravdu, zajímavé je že kapra i ty nej chytíš.lina a cejna zas tolik ne. Nebo myslíš, že se nedožijí větší velikosti

                                Nnumen - Profil | Po 28.3.2022 10:57:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                JencekD >> úplně pravdu nemáš.lin i ten geneticky čistý dokáže vyrůst do 60 cm ,ale trvá to dlouho.
                                Mě se ty geneticky upravyvmoc nepozadavaji. Mladí udělal školení. Cpat si takového lína do soukromých vod,jen proto že rychle roste 🙈🙈🙈🙏🙉😬 3 roky a 60 cm...

                                  NMartin M. - Profil | Po 28.3.2022 10:02:26

                                  numen >> bohuzel lin je neco jako lipan - relativne kratkoveka ryba, zije treba jen 10 let a 40cm muze mit treba az za 8 let.
                                  Pro srovnani cejn 30 let, kapr 40 let.

                                    NJencekD - Profil | Po 28.3.2022 9:43:00

                                    numen >> Poměrně málo známá informace je, že ti velcí líni v soukromých vodách jsou geneticky odlišní od 99 % línů ve vodách svazových. Když se někdo setká s línem 45+ na svazové vodě, tak se velmi často jedná o genetickou výjimku (triploidní líny - 3n), kteří jsou neplodní.

                                      Nfheavy - Profil | Po 28.3.2022 9:28:12

                                      numen >> jako kluk jsem chodil na jeden rybník a pravidelně na jednom místě jsem je chytal na brčko a na hnojňáky vel.20-40cm,dnes už je rybník soukromej a jinde jsou jen /zatím do 25cm/,rybník v lese malinkej ale před 2 roky všechnu slušnější rybu sežral vydra,takže tam jsou jen čudle a nic lepšího se tam nedává,nikdo nebude krmit vydru to dá rozum🙄

                                        Nnumen - Profil | Po 28.3.2022 9:25:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Pár krasavců.

                                          Nnumen - Profil | Po 28.3.2022 9:12:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          Lín je jedna z nejkrásnějších ryb.
                                          Nesouhlasím úplně s tím, že nabývá problém je nachytat. Ono záleží kde. Jsou místa kde je jich vysazeno hodně. Ty nasazený berou.ale chyťte ty větší starší matadory,k 50 cm , nebo i větší na normálním svazovém revíru.
                                          Znám pár míst kde takový jsou a chytit ho je sskra těžký. Na jednom vím v kolik mám jít,co mám krmit i kam si sednout. Stejně je to těžší a těžší. Bohužel lín je nejen krásná ryba,ale i chutná... Zní to divně,ale moc lidí ji nepustí. U nás se říká, že s bramborovou kaší je top 😬😬😬😬
                                          Druhý příběh kdysi jsem zkoušel ve Vodňanech posilovač od Waltera. Celou dobu jsem chytal jen malé cejnky,podoustve a ostrý.dal jsem posilovač a najednou jen líny. Nebyli velký do 35cm.
                                          Ale hodně. Po chvíli přiběhl soused na co chytám, druhý dokonce přišel a zůstal delší dobu,aby to okoukal. Říká ani jsem nevěděl, že je jich tolik.

                                          Za mě je starší lín vyčůranej. Není lehké ho chytit, jediná slabina je, že mají své trasy a zvyky, když na to člověk přijde, pak je bude chytat. Osobně jsem hodně opatrný abych někomu poradil jak na ně.

                                            Červené karty: Vydra revírní