Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁12%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁62%

Od 7.3.2026 hlasovalo 95 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NKaďa - Profil | Pá 26.6.2026 16:13:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Feederman@ >> máš nějakej nápad na to téma? Já jsem včera večer byl ještě zkusit amura, ale nic jsem neočekával a to se taky potvrdilo 😁. Tak pro letošek už jim dám pokoj. V neděli ráno bych rád zajel zafídrovat někam na řeku tady v okolí, pochytat aspoň nějaký ty říční rybky a zase pozvolna přesedlat k feederu. Teď jsem se skoro dva měsíce věnoval jen kaprům a amurům, výjimkou byly dvě vycházky na pstruhovku. Přidávám fotky dvou největších letošních ryb.

    Nfheavy - Profil | Po 28.3.2022 8:54:08

    pidizvik >> Jirko tys trefil hnízdo 😁👍👍

      Nlukcen - Profil | Ne 27.3.2022 23:27:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Líni jsou hlavně o revíru, když tam žádnej není, těžko ho chytit. Tenhle byl na dvě rousnice, nástraha na všechno.

        Nsimak.cz - Profil | Ne 27.3.2022 22:30:37

        Martin M. >> Mám stejnou zkušenost. Když ti líni náhodou někde jsou, tak nebývá až takový problém je chytat. Berou celkem ochotně. Akorát těch revírů, kde by se na ně dalo specializovat je minimum.

          Nlubo*93 - Profil | Ne 27.3.2022 22:09:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Feederman@ >> s líny to je těžké.. ryba v tvrdém útlaku dotovaného kapra, místy sumce.. pro muj lov jsem našel několik zasadních aspektů:
          1) málo kapra, 2) úživnost 3) prostředí 4) činnost svazu/uživatele 5) hromada času a energie k hledání 🤪
          Našel jsem na řece úsek, který je mělký, zarostlý, chráněný před proudem a… občas to cinkne 😊

            Nlubo*93 - Profil | Ne 27.3.2022 22:01:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Po delší době u řeky 😎 byla velmi čistá voda a ani mne nepřekvapilo, že to začínalo velmi z volna.. ale jen co slunce ztratilo na síle a turbíny zachraňovaly energetickou krizi čímž se voda rozjela tak to šlo na hod a večer přišla i pestrost, která mi zatím letos tak scházela.. průměr byl dnes už jinde, bohužel, ale i tak se dalo něco málo cvaknout a počet to dohnal 😇
            Mivardi D1 feeder + pernikove koření, na háčku exceloval slávista.

              Nkubah - Profil | Ne 27.3.2022 21:52:47

              pidizvik >> paráda ! :-)

                Npidizvik - Profil | Ne 27.3.2022 21:49:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Dnes stejný místo na Berounce, jako před týdnem. Většina záběrů byla na žížaly (70%zizala/30%kuku). Ale musím si pořídit jinou síť na podberaku, do tý mý se zasekavaj rybí ploutve (hřbetní). Konečně jsem pokřtil nový proutek. Je fakt dobrej. Dnes jen kapříci. Krmení sensas+lorpio+pšenice+mixnuta kuku. Prut Cresta Blackthorn 360cm-40-100g spec method, nav. Snyper 6000,vlasec 0,25 Sufix, háčky Drennan 6 a 8,navazec 0,23.Krmitka 60+80g.

                  NMartin M. - Profil | Ne 27.3.2022 21:34:27

                  Podle mne nejlepsi taktika na liny spociva ve spravnem vyberu reviru, coz by v mem radiusu byl asi jedine Tovacov. Nicim jinym to bohuzel nelze vykompenzovat.

                    NPřemet:-) - Profil | Ne 27.3.2022 21:06:12

                    Feederman@ >> na Hejlově bývá Tinca cup, Jarda Těšínský tam má líny teda neskutečné…

                      Npavel.1 - Profil | Ne 27.3.2022 21:00:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Feederman@ >> tak tady nepřispěji , lína na vltavě chytnu tak jednou za rok náhodně většinou na plavačku na kukuřičku z plechovky , tenhle byl lonskej 46 cm .

                        NFeederman@ - Profil | Ne 27.3.2022 20:29:10

                        Tak když se neujalo jako téma taktika jak na velké lopaťáky...
                        Tak by jsme mohli alespoň trochu probrat taktiku na líny😉
                        Co vy na to?
                        Když se dívám například do ,,Můj lov'' tak se teďka docela chytají...

                        Jasně, že je to hlavně o místě, že tam musí být, o tom žádná, ale nějaké ty ověřené taktiky, krmčo, nástrahy nebo tak něco by jsme mohli společně vyladit😊.
                        Uvítal bych klidně i nějaké pěkné fotečky línů a vše kolem jejich lovu, jako takovou inspiraci😀.

                          NFeederman@ - Profil | Ne 27.3.2022 20:16:32

                          Starouš >> Dík😉

                            NFeederman@ - Profil | Ne 27.3.2022 20:15:29

                            aartu >> A jo, ale i tak je to s tím potěrem jenom dobře😉

                              NStarouš - Profil | Ne 27.3.2022 20:06:37

                              Feederman@ >> Paradni lov! A ta fotka s dvema "hokejkama" je super :-) Taky jsem mel vcera neco podobnyho...

                                Naartu - Profil | Ne 27.3.2022 20:03:28

                                Feederman@ >> Byl jsem na dolním toku. Tam už se ta otrava tolik neprojevila.

                                  NFeederman@ - Profil | Ne 27.3.2022 19:52:18

                                  aartu >> To je dobře že je ta Bečva na tom takhle...

                                    NFeederman@ - Profil | Ne 27.3.2022 19:45:48

                                    pavel.1 >> Nevím jestli natřel😁, ale parem a tloušťů jsem dnes nachytal hromadu.

                                      Naartu - Profil | Ne 27.3.2022 19:32:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Zatímco první letošní vycházka skončila zlomeným kotníkem, tak dnes to bylo lepší. Dva tloušti asi 25 a 40cm. Byl jsem na Bečvě a potěšil mě pohled do vody se spoustou potěru.

                                        Npavel.1 - Profil | Ne 27.3.2022 19:24:37

                                        fheavy >> děkuju ,

                                          Npavel.1 - Profil | Ne 27.3.2022 19:23:07

                                          Feederman@ >> Dneska bys nám to pěkně natřel

                                            Červené karty: Vydra revírní