Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁12%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁62%

Od 7.3.2026 hlasovalo 95 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Kaďa - Profil | Pá 26.6.2026 16:13:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Feederman@ >> máš nějakej nápad na to téma? Já jsem včera večer byl ještě zkusit amura, ale nic jsem neočekával a to se taky potvrdilo 😁. Tak pro letošek už jim dám pokoj. V neděli ráno bych rád zajel zafídrovat někam na řeku tady v okolí, pochytat aspoň nějaký ty říční rybky a zase pozvolna přesedlat k feederu. Teď jsem se skoro dva měsíce věnoval jen kaprům a amurům, výjimkou byly dvě vycházky na pstruhovku. Přidávám fotky dvou největších letošních ryb.

    Feederman@ - Profil | Ne 27.3.2022 19:06:01

    Kruan >> Tak alespoň tak, ta tě zachránila😉

      Kruan - Profil | Ne 27.3.2022 18:56:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      dneska feeder a i method feeder ani zaber.....jeste ze jsem mel ssebou bolonku.... :(

        Feederman@ - Profil | Ne 27.3.2022 18:50:00

        tomvec >> @pavel.1 @Reznik76 hezky borci👍

          Feederman@ - Profil | Ne 27.3.2022 18:48:29

          fheavy >> Dík😉

            fheavy - Profil | Ne 27.3.2022 18:39:22

            Feederman@ >> hezky kombinace👍👍

              Feederman@ - Profil | Ne 27.3.2022 18:35:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Dnešních pár hoďek u vody bylo o spoustě ryb. Měl jsem i tři dably😉.
              Krmení jedno tmavé sladké s kukuřicí a červy a druhé kořeněná masovka.
              Co se týče záběrů, tak jemnější montáž s červy na tom byla o něco lépe, u masovky s kuličkou jsem sice čekal o něco déle na záběr, ale potom to byla větší ryba jak na červy.
              Počasí bylo luxusní, zachytal jsem si suprově, takže za mě na pohodu😃.
              Už jim dám v Dubnu a Květnu pokoj, jestli se mi náhodou nezapletou pod háček😁…

                Reznik76 - Profil | Ne 27.3.2022 18:01:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Měl sem dneska jen chvilku, tak sem vybral nejbližší nejvíc profláknutý místo v metropoli.
                Ráno tam bylo volno a jelikož nasadili letos kapříky okolo čtyřicítky nebo spíš doctyricitky 😁
                Tak ani přes dopoledne moc lidí nepřijelo
                Rozmíchanou sem měl zelenou Daiwu že včera, tak sem tam vysypal zbytek švestkohalibutích peletek od Kučery, přidal trošku kukušky a živý
                Kapropiraním to moc nechutnalo a tak jsem odchytával cejny ( jen takový ty dopadesátky) + sem tam i nějakýho toho kapříčka a jediná jiná rybka byl skalák
                Jeden prut klasika červy, druhej žlutá kulička ( tu žrali jako ty červy) s tou sem skoro nestíhal dva pruty, tak sem dal červenou která se moc nelíbila a přišly na ní jen tři kousky

                  fheavy - Profil | Ne 27.3.2022 15:54:30

                  pavel.1 >> zachytili pěkný👍

                    pavel.1 - Profil | Ne 27.3.2022 15:43:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Taky přidám dnešní řeku . Zkusil jsem svoje místečko schované ve stráni . Nějak se mi rozpadá a zarostlo , budu si muset udělat brigádu . Ryby moc nechtěli , ale něco se pochytalo . Černa plotice s turbem , na háčku červík a houska . Plotičky trochu otravovaly .

                      fheavy - Profil | Ne 27.3.2022 15:15:07

                      tomvec >> konečně něco z řeky,poslední fotky i když byli pěkný ze stojákú a to tady není to pravý ořechový,🤫
                      vydařený dopoledne 👍👍

                        tomvec - Profil | Ne 27.3.2022 14:53:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Tak dnes dobrý, povedené dopoledne. Krmení Sensas Super Black slaný feeder, černé halibut a červené krill 2mm peletky, červi. Žádná velká jemnota, Cresta Protocol 375/70, klasika kroucenka, 60g krmítko, kmen 0,22, návazec 0,18, háček 8 Gamakatsu A1 TF a na něm tři až pět červíků.

                          FRANK71 - Profil | Ne 27.3.2022 14:44:35

                          Rybkin >> aha já vím, že někoho vyhodili.😊

                            kubah - Profil | Ne 27.3.2022 14:43:22

                            FRANK71 >> já nevím :-))

                            Byl jsem párkrát - mám to celkem daleko.

                            Byl tam Juraj, jiné neznám.

                              Rybkin - Profil | Ne 27.3.2022 14:42:36

                              FRANK71 >> To byl správce

                                Rybkin - Profil | Ne 27.3.2022 14:42:19

                                kubah >> Asi jo, má smlouvu snad na sedm let

                                  FRANK71 - Profil | Ne 27.3.2022 14:24:02

                                  kubah >> hele koho tam vyhodili, že byl pořád nalitej?

                                    kubah - Profil | Ne 27.3.2022 13:57:20

                                    Rybkin >> :-)) bude tam zase on ?

                                      Rybkin - Profil | Ne 27.3.2022 13:56:06

                                      kubah >> Ještě nemá,svačinu jsem musel mít s sebou :-)

                                        kubah - Profil | Ne 27.3.2022 13:48:16

                                        Rybkin >> krásné ryby - i ta voda vypadá pěkně...

                                        Juráš už má stánek otevřený ??

                                          Rybkin - Profil | Ne 27.3.2022 12:28:05

                                          Hynek.N >> Já vím jezdím tam celkem často

                                            Červené karty: Vydra revírní