Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NFeederman@ - Profil | Pá 26.6.2026 9:19:16

Tak borci dáme nějaké nové téma?
A co na ryby chodíte všichni? Někteří lapači vidím že jo a co vy ostatní?

    NPindˇa - Profil | Čt 14.10.2021 12:20:51

    Feederman@ >> Můžu doporučit Ledlenser SEO 7R chytrá čelovka je to fakt nezmar https://www.ledlenser.cz/produkty/kapesni-svitilny/ledlenser-seo-7r-modra/ mám i tu Fénix co dával simak.cz a taky parádní a všestranějši, ale na ryby je pro mne lepší víše zmíněná, jako velké plus u ní považuju nastavení čočky nahoru a dolů a úpravu světelného kužele.

      Nplavan - Profil | Čt 14.10.2021 11:42:16

      lubo*93 >> akumulátor Petzl Actic Core se dá sehnat za pětikilo. Akumulátor do Led Lenser MH3, 4 a 5 se dá sehnat za 369,-. To už jde zkousnout.

        Nlubo*93 - Profil | Čt 14.10.2021 10:17:58

        Feederman@ >> kluci už dali mnoho fajn tipů - ale já přídám za sebe, hektickýho bordeláře 😅 - čelovky s dvojím zdrojem energie a sice obyč AAA baterky nebo akumulátorek v jednom. Zapomeneš nabít, vybiješ tak vytáhneš z batohu balení baterek a jedeš dál. A teď ten největší úkol 😂 neztratit drahý akumulátor 🤣👍 mám už zmíněnou Petzl actic core v tomto provedení..

          Nnumen - Profil | Čt 14.10.2021 10:07:25

          Dneska jsem potkal, zajímavý prototyp pojízdného křesla.
          Lidová tvořivost.

            NGrowler - Profil | Čt 14.10.2021 9:59:07

            Feederman@ >> Já mám tuto čelovku 2 roky,spokojenost veliká,jen jsem si musel zvykat na zelené světlo místo červené.Má 3 režimy bílé a 2 zelené.Vydrží svítit opravdu dlouho.https://www.tropicfishing.cz/celovka-ridgemonkey-vrh150-usb/

              NCiffik - Profil | Čt 14.10.2021 8:39:46

              Feederman@ >> Zdar, pokud chceš svítilnu, na kterou je max. spoleh, tak tu není nad čím přemýšlet. Jednoznačně svítilny Fenix.

                Nasoa - Profil | Čt 14.10.2021 8:15:21

                Lukyn13 >> Čau kamaráde, občas sem zajdu. Posílám odkaz https://celovky.heureka.cz/ledlenser-h7r-2/?

                  Nnerf - Profil | Čt 14.10.2021 7:27:02

                  Feederman@ >> pouzivam celovku z Decathlonu cca za petikilo a velmi spokojen. Ma cervene sviceni a dale asi tri intenzity svitu bilym svetlem. Je polohovaci a vydrzi mi nabita (usb) opravdu dlouho. Nejdele jsem jim mel na dovolene a pak dvou tridennich rybackach. Vse na jedno nabiti. Vlastne myslim, ze sviti porad, od prazdnin jsem ji nenabijel.

                    NMarNus - Profil | Čt 14.10.2021 5:31:41

                    Používám čelovku Berner AKU 2v1: https://shop.berner.eu/cz-cs/p/20787969-aku-elova-svitilna-2-v-1.html?article_id=335506
                    Jednak ji mám zadarmo, druhak je praktická. Dá se vycvaknout a používat jako normální světlo. Díky magnetu a sklopnému rámečku si ji můžu dát kdekoliv. Sice nemá červené světlo, ale má dva režimy bílého, je vodotěsná a vydrží svítit celou noc.

                      NMartin M. - Profil | St 13.10.2021 22:50:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      pro zajimavost pohled pod vodu po vhozeni hrsti krmeni na D7, hloubka po kolena, vsechno mali perlini, je tam ted s karasem podle mne dominantni druh.

                        NMartin M. - Profil | St 13.10.2021 22:46:03

                        Feederman@ >> na velkou plotici je potreba hlavne dobry revir, jinak to je marne. V tomhle bohuzel nemame proti spodnimu Labi sanci. Obcas mi to ustreli zjara nekde na pritoku prehrad, nebo i pres leto ruzne na vetsich revirech, ale jsou to ojedinele kusy kolem 30-40cm, o kterych predem nemuzes rict, ze je zrovna ten den jdes chytit.
                        Zato perlin, tomu se ted neskutecne dari na D7.

                          Nnumen - Profil | St 13.10.2021 22:25:12

                          Dušan_hp >> kdybych chytal nástrahu pod háčkem, dal bych o dost silnější kmen i vlasec.
                          Ale já šel na jiné ryby. S 22 tkou kaprovi 70cm dam nanejvýš 10m...

                          Dnes to bylo složitější, měl jsem 0 09 pletenku durch, jen navazec 0,22. Ale nakonec v pohodě

                            NDušan_hp - Profil | St 13.10.2021 22:09:45

                            numen >> krásný ryby, gratuluji. Jak to děláš s tak slabým vlascem na Labi? Já letos namotal na 140g Solith dokonce 0,30 a stejně se po celodenním lovu se 120g krmelcem pěkně skroutí. Co když to vezme nějaký "Labák"? :))

                              Nfheavy - Profil | St 13.10.2021 22:01:06

                              Feederman@ >> petzl Tactika dlouha vydrž ,3 režimy bily a 2 červeny,sice nema dosvit za obzor ale vydrží dlouho světlo je naprosto dostacujici.
                              https://www.mall.cz/celovky/petzl-tactikka1-2019-celovka-kamuflaz?tab=description

                                Nsimak.cz - Profil | St 13.10.2021 21:43:06

                                Feederman@ >> Já jsem si oblíbil čelovky Fénix. Na ryby a outdoor použití mám tuhle: https://www.kronium.cz/nabijeci-celovka-fenix-hm61r-amber/prod_2217.html
                                A pak mám ještě tuhle na běhání: https://www.kronium.cz/nabijeci-celovka-fenix-hm51r-ruby-v2-0/prod_2422.html

                                  NLukyn13 - Profil | St 13.10.2021 21:37:17

                                  Feederman@ >> já mám Petzl actik core a jsem spokojenej. Kupoval jsem ji před x lety a baterka zatím drží. Má i režim na červené světlo. Sice by to červené světlo mohlo svítit víc, ale hlavně že tam je. Je nastavitelná do více poloh svícení a má myslím 3 režimy svícení pro bíle světlo a 1 pro to červené.

                                  Jinak @asoa ten má dobrou. Nevím, co je to značku, ale svítí parádně. Doufám, že si to přečte a odpoví co má :)

                                    NBery. - Profil | St 13.10.2021 21:34:00

                                    Feederman@ >> me se letos na ne darilo kdyz jsem namichal ploticove krmeni. Koriandr a konopi. Dokazalo to odradit cejny a přilákat plotice.
                                    Nastraha klasika cerv, ale ještě lepsi bylo jednoho cerva necim nadlehcit. Me se nejvic osvedcily malinke cervene foukačky. A pak taky kdyz chvilku nebyl zaber,tak poskocit s krmitkem,aby se nastraha na dne hnula,to se kolikrát ani nestihla dosponovat spice a uz tam byla plotice.
                                    Velikost uz byla jen o prochytani se pres ty mensi. Ale letos to bylo o spouste velkych plotic.

                                      Nnumen - Profil | St 13.10.2021 21:32:40

                                      coatnick >> já taky neměřím každou rybu. Třeba toho nej kapra jsem nefotil s datumem.
                                      Dal jsem si za úkol chytat ty těžší ryby. Kapra jedině 90+😎😂

                                      Dnes jsem je ani nechtěl chytat, ale zase ty jejich podzimní barvy a kondice, hezké ryby. Ale zvláštní bylo, že jsk se setmělo, zdechlo to. To nebyvalo zvykem

                                        Nnumen - Profil | St 13.10.2021 21:28:19

                                        Feederman@ >> plotice je těžká. Já na to jdu přes krmení. Buď černou plotici od lorpia a do něj posilovač na plotice mvde, nebo magi.
                                        Nebo Slaný cejn a slaná groska od sensasu. Do toho trochu magi.
                                        Velká plotice je vysoký level. Často je to velký oříšek.

                                          Nfheavy - Profil | St 13.10.2021 21:27:24

                                          Feederman@ >> barvy podzimu👍

                                            Červené karty: Vydra revírní