Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Feederman@ - Profil | Pá 26.6.2026 9:19:16

Tak borci dáme nějaké nové téma?
A co na ryby chodíte všichni? Někteří lapači vidím že jo a co vy ostatní?

    Feederman@ - Profil | St 13.10.2021 21:00:18

    Borci možná tak trochu i nové téma...
    Taktika na slušnější plotici?
    Poradí a rozepíše se někdo?

      Feederman@ - Profil | St 13.10.2021 20:56:44

      Když už jsem u toho lovu po tmě, nějaký dobrý typ na čelovku?
      Tu co mám taky není úplně špatná, stála pár let zpátky něco kolem litru, ale přijde mi že se nějak rychle vybíjí...a po chvíli potom slabě svítí...

        Feederman@ - Profil | St 13.10.2021 20:54:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Já snad nic ani nepřipíšu do challenge 😁 furt jenom malé ryby.
        No byl jsem až do tmy protože teď to ani po prací jinak nejde...
        Ze začátku jsem pochytal hafo malých podouství, jednoho menšího tlouště a později dva menší kapříky a třetí mi upadl.
        No nic moc, snad se to zlomí a podaří se i něco slušnějšího do výzvy😊

          Feederman@ - Profil | St 13.10.2021 20:49:52

          numen >> Skvěle jsi zachytal a pěkné ryby👌

            Feederman@ - Profil | St 13.10.2021 20:47:18

            coatnick >> Stačí když změříš jenom tu největší😉

              Feederman@ - Profil | St 13.10.2021 20:45:14

              numen >> Moc pěkný👍

                numen - Profil | St 13.10.2021 20:01:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Tak dnes to šlo. Jen braly ryby na které jsem nešel 😂😉 a měly divné chutě. Největší kapry jsem chytl na červy.., menší na kukuřici.
                Za tři hodiny 19ryb. 4 větší kapři, 6 malých kolem 45 cm.
                7 cejnů, dva Hlaváče.
                Chytáno na 360 100gr solitha a 330 snyper medium. Navazec 0,22 pro jistotu. Háček 10 gamakatsu.

                Jinak cejni menší, ale některý krásnou stavbu těla. Takových nadějných.

                  fheavy - Profil | St 13.10.2021 17:44:58

                  numen >> pěknej 👍

                    coatnick - Profil | St 13.10.2021 17:41:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    numen >>hezký ! tak mě najely ostrý, trochu mimo soutěž. Zjistil jsem, že stejně 99% vypínám ve vodě. A nebaví mě je měřit.

                      ˘Ö˘ Krab - Profil | St 13.10.2021 17:37:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Po dlouhý době s červama na jemnotu, rybky šli na hod, přituhlo a u vody se to vylidnilo, super období 👍

                        numen - Profil | St 13.10.2021 17:18:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Druhé nahození. Cejn ani ostrá to není. Ale bojoval hezky.
                        Ještě jsem neměl ani přišrounovanou hlavu. Mazec.

                          pirda - Profil | Út 12.10.2021 21:39:45

                          numen >>z práce cca 16:15 a na labe to mám cca 35min.Tak když to nachystám a naložím,je to dalších cca30min.Je to prostě nemožné,protože jen tak mimo :::: :-)
                          vstávám ve čtyři až čtyři:15 :-))))

                            numen - Profil | Út 12.10.2021 21:23:08

                            pirda >> ja jdu až za tmy. Jdu na Big cejny.

                              pirda - Profil | Út 12.10.2021 20:21:04

                              Nejvíc mě s.....štve,že v týdnu jsem ,,Homolka,, a víkendů(volných) je málo.Ale nevzdám to a budu zkoušet.Tlouště už mám,tak snad zbytek dorazí.Hlavně že je ,,nějaký,,důvod vyrazit!!! :-)))

                                Feederman@ - Profil | Út 12.10.2021 19:53:18

                                numen >> Taky bych chtěl zítra po práci zajet alespoň na chvíli na ryby.
                                Chci už konečně zkusit nějaké to maso, asi ten párek, co na to ryby, když si tím budu i trochu krmit krmítkem.

                                  numen - Profil | Út 12.10.2021 18:32:56

                                  Feederman@ >> 14.... Musím začít chodit častěji. Dokud jsou při chuti.
                                  Je nejlepší čas na velké ryby...
                                  Zítra jdu 😎

                                    Feederman@ - Profil | Út 12.10.2021 17:39:33

                                    numen >> A kolik má teď Labe stupňů?

                                      Feederman@ - Profil | Út 12.10.2021 17:38:33

                                      numen >> To by bylo moc fajn kdyby jsi nějakou takovou tabulku udělal.

                                        numen - Profil | Po 11.10.2021 20:27:48

                                        Feederman@ >> u nás hlavně nějak rychleji padá teplota vody na řekách. To se mi nelíbí.

                                          numen - Profil | Po 11.10.2021 20:26:46

                                          Až budu mít trochu času, udělám tabulku průběžné výsledky.. A top ryby.

                                            Červené karty: Vydra revírní