Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁12%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁62%

Od 7.3.2026 hlasovalo 95 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NKaďa - Profil | Pá 26.6.2026 16:13:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Feederman@ >> máš nějakej nápad na to téma? Já jsem včera večer byl ještě zkusit amura, ale nic jsem neočekával a to se taky potvrdilo 😁. Tak pro letošek už jim dám pokoj. V neděli ráno bych rád zajel zafídrovat někam na řeku tady v okolí, pochytat aspoň nějaký ty říční rybky a zase pozvolna přesedlat k feederu. Teď jsem se skoro dva měsíce věnoval jen kaprům a amurům, výjimkou byly dvě vycházky na pstruhovku. Přidávám fotky dvou největších letošních ryb.

    NBery. - Profil | Čt 14.10.2021 22:28:50

    kocak >> ja tam bral 2x kolem 40kg krmeni a zabaleny super,hezky vyplnena krabice,ze nic nemohlo litat. Jednou slo asi 10kg s nejakyma vecma a drobnosti v mensi krabici a zase velka krabice tak,ze se to uvnitr ani nehnulo.
    Osobne bych videl chybu u dopravce. Nejakej jouda s tim jebnul a je to hned.

      Nnumen - Profil | Čt 14.10.2021 21:16:17

      V tuhle chvíli jsem mohl chytat závody s fiskym. Bohužel mladý tak nějak marod, já bolení v krku, únava atd. Tak že testy na covid..... Divná doba. Bohužel čekám na výsledky, chodím mimo lidi. 5y Račice mě mrzí. Měl jsem vymyšleou. Strategii podobnou feederu. Jsem z toho špatný. Byla by to pocta chytat s fiskym.
      Chtěl jsem s ním chytat ji[lž před pár lety. Je to za mě borec v kaprařině. Byl by to posun pro oba

        Nfheavy - Profil | Čt 14.10.2021 21:03:04

        lubo*93 >> pěkná👍

          Nlubo*93 - Profil | Čt 14.10.2021 20:28:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Poslední tři vycházky jsem věnoval už konečně feederu.. amazonka už je dost čistá, celkem studená a chtělo to taktiku málo a často, lépe se slaným tmavým krmením s vanilixem. To hlavní přicházelo vždy v podvečer.. na počet to bylo chudé ale velikostně to bylo fajn a kapříci s karasi konečně už neotravuji.. ukázali se vykrmené ostré, solidní jeseni kteří zde maji teď hlavní sezonu, průměrné podoustve.. dneska to ale bylo jiné, nešlo to.. měnil jsem co se dalo vč. loviště.. nakonec mimo hlavní proud přišla na moje eso v rukávu (viz foto) ONA ❤❤ Krásný souboj, nečekané výpady na oblíbené mediumko..
          kdo mne zná tak asi ví, jaký klid a pocit na duši mám 
          Mivardi feeder řeka+mivardi d1 plotice + sůl + vanilix, červíq, pravý hnoják z koňských koblih.. užívejte nejlepší dny sezony!!!

            Npirda - Profil | Čt 14.10.2021 20:04:07

            Feederman@ >> Jak jsem psal,jsou tam větší.Ale vždycky když se snažím,tak to nejde :-)))

              NFeederman@ - Profil | Čt 14.10.2021 20:03:26

              kocak >> Jo tohle nasere, už se mi něco podobného taky párkrát stalo...
              To je tím jak je to těžké, tak se s tím nepářou a ty velké balíky prostě prasknou.
              Ale balení v takovém stavu bych ani nepřebral.

                NFeederman@ - Profil | Čt 14.10.2021 19:59:52

                A dík všem za typy na čelovku, něco z toho asi vyberu, ale chtěl bych spíše něco menšího než jsem měl do teď od Silverpoint...no uvidím nebo zkusím ještě něco vymyslet s tou mou která má taky různé módy akorát ta výdrž...

                  NFeederman@ - Profil | Čt 14.10.2021 19:55:32

                  pirda >> Krása👌, takové chytat to musí být žůžo 😉

                    NFeederman@ - Profil | Čt 14.10.2021 19:52:59

                    Martin M. >> Jojo ten revír je nejdůležitější, těch menších je mnoho, ale pochytat se k nějaké větší to bude u nás spíše o náhodě.
                    A pěkní perlíni jsou i dole na řece.

                      NFeederman@ - Profil | Čt 14.10.2021 19:48:40

                      Bery. >> Dobře taky dík za postřehy.

                        NFeederman@ - Profil | Čt 14.10.2021 19:46:57

                        numen >> Ok dík, budu na to myslet😉

                          NDraken - Profil | Čt 14.10.2021 19:02:32

                          kocak >> v lepence se posílaj i daleko těžší věci a v jedné vrstvě.... nic ve zlém, ale tohle je ukázková prasárna přepravce, kterému balík na depu někde spadl a pak se to snažil zachránit lepenkou a jako držhubku ti vrazil papír s tim, že mu to sežereš a on to nebude muset řešit a vyšlo jim to........ frajera si měl hned sjezdit jak to vyndal z auta a hned ho otočit ať si to odveze... takhle si budeš reklamaci řešit sám u dopravce sám...gl

                            NMautin - Profil | Čt 14.10.2021 18:41:03

                            kocak >> Přístup k zákazníkovi, zkoušel jsi to s nimi řešit a né rovnou hatit? Balík ti přivezou poškozený, buď nepřebírat nebo nechat otevřít a vyfotit rovnou při předání, sepsat protokol.. je to přece jednoduché a v klidu hlavně.. :) :P

                              Nnumen - Profil | Čt 14.10.2021 18:30:01

                              kocak >> krmení mi chodí částo, i veliké množství. Když potřebujete na závody a v okolí tohle není a druhý kolega nejede okolo. Ten cestuje opravdu hodně. Tak objednávám. Tohle se mi ještě nestalo. Zároveň vždy je to v jedné krabici.

                                Nfheavy - Profil | Čt 14.10.2021 17:13:03

                                kocak >> asi to balila v pátek nasraná baba co dostala kramy😁😁

                                  Nkocak - Profil | Čt 14.10.2021 16:51:08

                                  Recenzi na e-fishing.cz psát nebudu nebo bych se musel vzteknout. 29kg krmení zabaleno jenom do jedné vrstvy kartonu. GLS se to na depu snažili zalepit. Při předání mi kurýr rovnou dal podepsanej papír o poškozené krabici, protože věděl, že bude něco špatně. Dvě petikilovky praskly a krmení bylo všude. Ceny super, přístup k balení a zákazníkovi už tolik ne...

                                    NSarka Farka - Profil | Čt 14.10.2021 15:02:00

                                    čelovka Ledlenser MH5. Velmi slušný výkon, regulace kuželu je fajn, dobíjecí, lehká. Kamarád několik let používá starší a trochu lepší MH6 k velké spokojenosti. V permanenci je u něj opravdu hodně. Já mám svoji MH5 nedlouho, ale jsem spokojený. Líbí se mi především nízká váha, to bylo pro mě důležité a výkon. Můžu tam dát i AAA takže taky fajn. Co se mi libí asi nejvíc je jednoduchost ovládání přes jeden knoflík. Svítím- svítím hodně-svítím červeně. Tečka. Nechtěl jsem mít 7 módů svícení a tři tlačítka, to mi smysl nedává... Za 850,- myslím adekvátní.

                                      Nkocak - Profil | Čt 14.10.2021 13:06:36

                                      pirda >> Pěkný plotice! Takový jsem naživo neviděl už hodně dlouho.

                                        Nlubo*93 - Profil | Čt 14.10.2021 12:56:49

                                        plavan >> to možná zlevnilo.. ale už nevím.. mne ho totiž přinesl Ježíšek 😊

                                          Npirda - Profil | Čt 14.10.2021 12:28:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          Tak jsem včera přijel dřív z práce a vyrazil na Labe.Pár rybek bylo,ale ne takových rozměrů,co bych si přál.Krmil jsem svým krmením a nástraha která se nejvíc osvědčila byly kroužky pro pejsky(Frolík)

                                            Červené karty: Vydra revírní