Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NFeederman@ - Profil | Pá 26.6.2026 9:19:16

Tak borci dáme nějaké nové téma?
A co na ryby chodíte všichni? Někteří lapači vidím že jo a co vy ostatní?

    NFeederman@ - Profil | Ne 10.10.2021 18:50:50

    Zdarec borci, jak se na to dívám někteří si už zapisujete do výzvy pěkné ryby😉 jen tak dál, hezky👍
    Já dnes byl taky na rybách, ale zase jenom nemírové ryby i když jich bylo dost, ale jenom menší, no neva času máme ještě habaděj😁.
    Budu se nadále těšit na další a další reporty od vody, tak ať se vám daří😊

      NEmilooo - Profil | Ne 10.10.2021 15:48:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Připisují plotice 38 a cejn 51

        Npirda - Profil | Ne 10.10.2021 15:32:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Tak to joooo.Akorát to focení je pro mě abrakadabra ,tak snad to bude stačit.Parma nechtěla na bok,ale měla 55cm stejně jako ten tloušť
        Labe 10.10.

          NBery. - Profil | Ne 10.10.2021 15:27:24

          pirda >> hlasis se poslanim fotek;-)

            Npirda - Profil | Ne 10.10.2021 15:26:24

            Ahoj,nějak jsem nepobral(spíš přehlédl) jestli je nutno se nějak přihlásit.Dneska jsem byl po měsíci na Labi,tak bych poslal dva kousky do ,,soutěžě,,.Díky pirda

              NMarNus - Profil | Ne 10.10.2021 5:47:42

              pH1 >>
              Krásné ryby. 👍

                NpH1 - Profil | So 9.10.2021 23:34:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Po tom tlouštíkovi z pátku 1.10. (53 cm, bohužel před zahájením soutěže), jsem dnes vyrazil znova, že se jako taky přidám ;-)
                Začalo to dobře, dva nesoutěžní tloušti (42 a 40 cm). Pak záběr, silnější tah, který ale po chvíli přestal. Pod nohama se vyvalil pěknej tloušť - určitě přes 50. Natáhnul jsem se pro něj s podběrákem ... a krmítko mi zasvištělo kolem ucha. Ten už do soutěže nepůjde :-(
                Pak ještě jeden menší, "podměrečná" plotice a po měsíci konečně kapřík ... tedy spíš kapříček. Ani celých 40 neměl.
                Nakonec se povedla alespoň "soutěžní" ostrá (41 cm) ... tak jestli se mohu přidat?
                Chytačka však pěkná - já prostě ty echt říční ryby preferuji.

                  Nnumen - Profil | So 9.10.2021 22:30:01

                  Citronidlo >> takhle velká Parma je vždycky paráda 👍

                    NCitronidlo - Profil | So 9.10.2021 21:38:22

                    Feederman@ >> Já jsem po ulovení marně vzpomínal, jestli mi fakt někdy něco takhle hnulo myslí i jako dětsku pod stromečkem. I kdyby byla malá, ale tahle velikost patří k těm nej, co jsem kdy chytil.
                    Tohle mi podstatně zvedlo chuť do dalšího lovu, i kdyby byla letos poslední. A to jsem na ní dnes cíleně nešel, chtěl jsem je rybu přes 50 cm.

                      NFeederman@ - Profil | So 9.10.2021 21:36:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Dnes jsem chtěl nějakého většího kapříka, no podařili se jenom nemíroví😁...
                      Jinak jsem polapil spoustu menších cejnů, cejnků a plotic.
                      Bralo to jenom na jemnotu, hrubá montáž na pasivním prutu se 16mm kuličkou byla bez kontaktu...
                      Krmčo kořeněné plus peletky a červi a nadrcené boilies.
                      Už se nám začíná docela ochlazovat, alespoň bude u vody klid😉.

                        NFeederman@ - Profil | So 9.10.2021 21:30:06

                        Citronidlo >> Pěkná😉
                        Tak se ti nakonec zadařilo a udělala ti velkou radost, to je fajn😊

                          NFeederman@ - Profil | So 9.10.2021 21:25:55

                          Bery. >> Taky pěkný😉

                            NFeederman@ - Profil | So 9.10.2021 21:24:24

                            Bery. >> Já měl strupatého cejna už i minulý týden😁
                            Mají to jaksi celé posunuté...

                              NFeederman@ - Profil | So 9.10.2021 21:22:31

                              numen >> Fakt moc pěkné ryby👌

                                NFeederman@ - Profil | So 9.10.2021 21:20:09

                                numen >> Ale jo, já dnes byl po týdnu no ale braly jenom nemírové ryby😁
                                A ty teda jedeš pěkně👍

                                  NCitronidlo - Profil | So 9.10.2021 20:23:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Já jsem si dnes opět vyjel proti proudu Labe, tentokrát 50 km od domava, až do Mlékojed. Sednul jsem si pod nový most na levém břehu, tady přímo v plavební dráze. Řeka táhla neuvěřitelně, nemohl jsem udežet na rozumné vzdálenosti 120 g krmítko, teklo strašně bordelu. Pak jsem si všimnul, že šla voda cca o 20 cm dolů za 2,5h. Ani to nepotáhlo, už jsem myslel, že skončím bez ryby, vyzkoušel jsem všechny nástrahy co jsem měl.
                                  Pak upoštět přestali a mohl jsem házet dál, tak jsem se rozhodl pro lov uprostřed dráhy. První ryby byly na červy opět hlaváči. No a následně na slunčnicovou kouli chycen malý cejn, to už jsem byl vcelku rád. Pak se špička na na prutu s koulí jen trošku zatřásla, už jsem myslel, že jsem sekunl do prázdna, ale za okamžik nastal silný tah ne příliž těžké ryby. Nepokoušel jsem štěstí, když ryba začala u břehu bojovat, SPRO Big River Pellet Feeder XH jsem dal špicí nahoru a čekal jsem, až se ryba unaví. Když jsem viděl, že to je parma, tak jsem měl větší radost, než malé dítě z dárků pod stromečkem. No je na fotkách, má 65 cm. Po vyháknutí jsem si ji chvíli prohlížel, byl jsem nešťastnějsí rybář na zeměkouli, pak už mi bylo jedno, jestli přijde další ryba.
                                  Ještě jsem vyměnil slunečnicovou kouli za halibut peletu a chytil jsem jednu 38 cm podoustev. Na červi ještě několik hlaváčů a cejnů, domů jsem jel se západem slunce. Šťastný, spokojený.

                                    Nlubo*93 - Profil | So 9.10.2021 20:07:26

                                    Bery. >> a v lednu budem lovit černý a strupatý 🤣🤷

                                      NBery. - Profil | So 9.10.2021 19:48:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Jde na ne jaro :-)))))

                                        Nfheavy - Profil | So 9.10.2021 19:47:29

                                        numen >> nějak su poslední dobou furt nachcipanej takžs výlety k řece jsem odložil,dnes jen 2 hodky na rybniku nedaleko při čekání na moju na kosmetice,par kapříku a cejnú a ve stínu zima ,větr jak na motorce a zase mám plné nos🤣🤣
                                        Ať se vam všem daří👋

                                          NBery. - Profil | So 9.10.2021 19:44:10

                                          lubo*93 >> sebemensi sanci je potřeba vyuzit 😃

                                            Červené karty: Vydra revírní