Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nvisage - Profil | St 24.6.2026 19:50:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Zmestil sa 🙄😉👍

    Nmurphyy - Profil | Pá 8.10.2021 12:31:13

    Kruan >> hm, trebalo by to vidiet, ci neni nahodou nieco s preklapacom alebo ci nerobis nieco zle pri nahadzovani.
    inak ked uvolnujes obluk-mas to tak ako na obrazku v lavo a potom pri nahadzovani napravo?

      NBery. - Profil | Pá 8.10.2021 11:47:43

      Kachna >> Ebay.de . Ještě to tam mají za původní lepší ceny.

        NKachna - Profil | Pá 8.10.2021 11:38:55

        Bery. >> odkud? Klidně SZ 🤫

          NKruan - Profil | Pá 8.10.2021 11:07:44

          Ahojte. Mam otazecku...poridil jsem navijak Shimano Sahara, coz by mel byt nastupce oblibeneho Exage a mam neustale problemy pri nahazovani...porad nemuzu prijit na to, jak se to deje....odklopim civku, svihnu a civka se sama preklapne zpet a s velkym kravalem zahuči krmelec do vody pod nohama....nesetkal jste se nekdo s necim podobnym ? Myslel jsem , ze je to tim, ze preklapim tesne pred tim mistem, kde se sam preklapi zpet pri otoceni klickou, ale tim to neni...vetsinou to udela, kdyz se do toho vic opru a chci nahodit krmelec co nejdal

            NBery. - Profil | Pá 8.10.2021 10:40:25

            Tak mu dam taky šanci,kdyz jste s nim tak spokojeni. Dneska bude premotávačka :-)

              Npepson - Profil | Čt 7.10.2021 18:28:27

              numen >> Kým to všetko urobíš, tak nepôjdeš na ryby, ale korčuľovať sa :o)

                Nscjsci - Profil | Čt 7.10.2021 12:13:48

                Ty6ko >> je to nějaká nemoc co postihuje násadu, přírodní ryba by takhle postižená nepřežila ani do téhle velikosti

                  NKruan - Profil | Čt 7.10.2021 12:10:44

                  Ty6ko >> nebo sezral Viagru a pak ma ocas nahoru :D

                    NTy6ko - Profil | Čt 7.10.2021 9:53:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Na rece ve vetru. Jednou letel prut do vody, zacvakl se klickou od navijaku o rakosi a ja po peti minutach vytahl jen supinu na hacku, kapr to nebyl, snad megaparma kdo vi😁 po chvilce druhy zaber a tento 50 kaprik. Je to jiz druhy z teto lokality, co ma zadni cast jakoby zlomenou o 30 stupnu nahoru. Kapr lezi na rovno, nemrska se. Muze to byt nasledek cvaknuti treba volavkou, ci nejaky kapri moribundus? Chytano na waftersky sonu, v krmidle sklepni smeska.

                      NCiffik - Profil | Čt 7.10.2021 8:20:59

                      tomvec >> Tady níže (Napa, UH) je to stejné... už jsem u vody nebyl ani nepamatuji, už mě to ani neláká, abych se celé dopoledne snažil o tři cejnky. Dokud nepoteče alespoň 40 m3, tak to prdím. Měl jsem zato, že jsem se přestěhoval do rybářského ráje, ale jestli se tyto roky budou opakovat, tak jsem asi nahraný. Zdejší stojáky nejsou svazu (patří spolku Napa/Spyťák), řeka zakletá a vše ostatní daleko...

                        Ntomvec - Profil | St 6.10.2021 22:05:20

                        numen >> průřez řeky je tady prostě lavór s hloubkou třeba dva metry a šířkou čtyřicet metrů. Mění se jen rychlost proudění. Zpravidla fouká proti proudu a teď na hladině stojí listí a dole to pořád trochu táhne. Dno je rovné, hladké, jen v zatáčkách je svažité. Je to silně zregulované.

                          Nnumen - Profil | St 6.10.2021 21:50:55

                          tomvec >> tak to u nás neznám. Když je málo vody, tak chodím třeba na mělčiny, cíleně na velké ostré.
                          Chytiš dvě, tři a musíš se posunout na jiné místo. Voda tak 50cm..

                            N˘Ö˘ Krab - Profil | St 6.10.2021 20:58:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Dneska mi nestačila podložka ani podběrák, hot demon jede 👍

                              Ntomvec - Profil | St 6.10.2021 20:42:40

                              numen >> tady je to od začátku prázdnin úplně zakletý. Standardní průtok tak 50% normálu a střídá se to v rytmu dlouhodobě 20 kubíků a za 24 hodin změna na 120 až 180 kubíků, když nahoře zaprší, kdy tu plavou stromy a kozí chlívky a za tři dny zase 20 kubíků. Přitom se hladina zvedne tak o půl metru. V Kroměříži na jezu to prostě pustí na plný pecky. Přitom by tu dlouhodobě mohla být, a historicky byla, hladina o půl až tři čtvrtě metru výš.

                                Nnumen - Profil | St 6.10.2021 20:31:55

                                tomvec >> já musím říci, že mě tedy ne. Ryby začínají hezky papat. Ještě zklidit melouny, papriky, červenou řepu, mrkev, jablka, posekat před orbou a jen ryby a ryby...

                                  Ntomvec - Profil | St 6.10.2021 20:13:46

                                  Abych pravdu řekl, tak mě všichni pěkně serete. No doufám, že až se ochladí voda a stoupne průtok, tak se to tady vrátí k normálu.

                                    Nnumen - Profil | St 6.10.2021 17:13:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Tak já si dal dnes za úkol, chytit tloušťe, nebo jesena. Tak jsem poladil strategii a tady je výsledek. 6 tloušťů, jeden 53 kapr, žádný jesen... Chytáno 1,5 hodiny, nemám moc času
                                    Nejmenší 44 cm nej viz foto.
                                    Chytáno identity 405, navazec 0 18, háček 12 g1 gamakatsu

                                      Nnumen - Profil | St 6.10.2021 17:08:55

                                      kocak >> mě osobně je jedno kde je ryba chycena. Původně jsem tam lína nedal, právě protože patří spíše na stoják. Ale třeba já je chytám většinou na řece a třeba pro mne je to nádherná, trochu opomíjená ryba. Moc se nechytá. Tak jsem ji na žádost přidal.
                                      Jinak většina ryb je typická pro řeky.

                                        Nkocak - Profil | St 6.10.2021 11:44:38

                                        Feederman@ >> Oukej, nechal jsem to tam jen obecně, aby byl nějakej důkaz, že třeba, když někdo chytne kapra, lína atd..., tak ať je poznat, že není z rybníka.

                                          NReznik76 - Profil | St 6.10.2021 10:20:07

                                          Kachna >> tak udělal sem spoustu chyb a chytil jen nějaký čudly a ještě málo

                                            Červené karty: Vydra revírní