Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nvisage - Profil | St 24.6.2026 19:50:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Zmestil sa 🙄😉👍

    NFeederman@ - Profil | St 6.10.2021 10:06:41

    kocak >> Hezké ryby, ale tu polohu bych vynechal.

      NKachna - Profil | St 6.10.2021 9:24:43

      Reznik76 >> Tam se snad vyhořet nedá.

        NReznik76 - Profil | St 6.10.2021 9:15:37

        Kachna >> Hele to je všechno jen klika. V pátek sem muškařsky pohořel na prémiovém úseku Otavy, včera zero na candátí stezce. Jsem jen obyčejný čučkař co má občas kliku

          NKachna - Profil | St 6.10.2021 8:07:41

          Reznik76 >> Tobě jako nestačí, že kvůli tobě zase scháním vláčák? 🤯😜

            Nnumen - Profil | Út 5.10.2021 21:55:50

            kocak >> ten lin je nádherný. Pro mne jedna z nejkrásnějších ryb.

              Nnumen - Profil | Út 5.10.2021 21:54:55

              Reznik76 >> krásný ryby..

                Nlubo*93 - Profil | Út 5.10.2021 21:07:45

                Reznik76 >> top 👍👌 Vltava dává 👍😊

                  NReznik76 - Profil | Út 5.10.2021 20:47:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Nedělní chytání v centru Prahy trošku bokem od turistů
                  Krmení vandeeyde zilver + turbo + červi
                  N-zon dostal peletku pod háček a kromě jednoho tlouště odpočíval, Aqalajtka červíky. Návazec 0,17 cca 70cm
                  Překvapilo mě v tom frčáku množství a velikost cejnů, ostroretky, padoustve a jeseni byli očekáváni

                    NReznik76 - Profil | Út 5.10.2021 20:31:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Podzimní chalenge
                    přidávám cejna 50cm a jesena 52cm

                      Nkocak - Profil | Út 5.10.2021 19:17:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Zapisuju lína 40cm a ostroretku 45cm. Poloha a dnešek stačí jako důkaz @numen @Feederman@ ? 😀

                        Nkocak - Profil | Po 4.10.2021 20:27:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Dneska u vody docela mazec. Záběry sice do dvou minut, ale velikostně nic moc. Na fotkách nejmenší ostroretka a podoustev za letošní rok. Kapřík na konci mi dal zabrat na 14tku háček. Challenge vypádá hodně dobře, je to příjemný oživení do konce sezóny - díky za to!

                          NLukyn13 - Profil | Po 4.10.2021 20:20:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Po vcerejsi nule, kdy jsem byl na uplne novem miste. Jsem dnes zvolil misto ktere znam. Zabery prichazely po zhruba hodinovych intervalech, kdy to brani trvalo okolo 10min. S pribyvajici tmou se intenzita zaberu zvysovala. Zhruba od 18:20 jsem zazival tu spravnou chytacku az do 18:45, kdy jsem ztratil nejvetsi rybu dne a jel domu. Povedli se mali kaprici, cejni a tloust.
                          Dneska byl TOP nastraha kukurice, ktera prechytala hnojaky i obyc.,zizaly.

                          Dalsi report bude snad primo do vyzvy s nejakou peknou rybou 🙂

                            Nnumen - Profil | Po 4.10.2021 13:16:38

                            Emilooo >> super. Tak vydím že výzva zahájena 👍😉

                              Nnumen - Profil | Po 4.10.2021 13:15:42

                              Jak přesně vyfotit můžeme poladit. Ja mam na telefonu dole režimy, poslední je další. Tam zadám že chci Datum.
                              Ale tady ten nápad s papírem super m

                                NFeederman@ - Profil | Po 4.10.2021 13:04:05

                                Emilooo >> Pěkný👍
                                A jsem rád, že jsi se přidal😉

                                  NEmilooo - Profil | Po 4.10.2021 12:46:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Feederman@ - Taky se přidávám, tloušť 53.

                                    NFeederman@ - Profil | Po 4.10.2021 11:26:29

                                    Napadlo mě, že u fotky s rybou by se vložily do záběru fotky prstu gesto V ukazovák a prostředník jakože výzva😁… nebo já nevim nějaký poznávací předmět🤔?

                                      NReznik76 - Profil | Po 4.10.2021 11:24:43

                                      numen >> To sem zahlíd, chápu že o závodech jde o vteřiny doslova. Takže nejaký to focení moc neprobíhá. Já teda plotici oželím mám takovýho nadějnýho žolíka na prosinec, ale víme jak to je. Co bylo loni letos platit nemusí 😁

                                        NFeederman@ - Profil | Po 4.10.2021 11:22:15

                                        Reznik76 >> Jasně že stačí😉 ale tu mapu bych tam nedával….

                                          NReznik76 - Profil | Po 4.10.2021 11:20:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          Podzimní chalenge
                                          Zapisuji plotici 43cm

                                            Červené karty: Vydra revírní