Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

visage - Profil | St 24.6.2026 19:50:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Zmestil sa 🙄😉👍

    numen - Profil | Po 4.10.2021 11:16:07

    Reznik76 >> krásná ryba, ale pokud se dohodneme, tak třeba až ode dneška 😉😂
    Jinak já teď na závodech, 54 a 57 podoustve, 43 plotici a 54 tloušťe s top.
    Ta plotice s podoustvičkou, to se bude těžko dohánět 🙈
    Taky ta fotka s podouství během závodu. To běžně nedělám.

      numen - Profil | Po 4.10.2021 11:10:58

      Mirek.V >> jak tady bylo již napsáno, počítat se bude ta největší v daném druhu. Když budeš mít přihlášený 3 kusy, počítat se bude ten nej. Pokud přihlásíš 7 druhů. Započítá se ti 5 druhů , ale těch s nejvíce body.

        Reznik76 - Profil | Po 4.10.2021 11:10:55

        Feederman@ >> a takhle datumovka postačí? Nebo to můžu oříznout ještě víc
        EDIT: obr.2

          Feederman@ - Profil | Po 4.10.2021 10:39:22

          Mirek.V >> Má to smysl, budeš mít za daný druh více bodů😃.

            Feederman@ - Profil | Po 4.10.2021 10:37:13

            Reznik76 >> Klidně se už můžou počítat do výzvy, ale průběžně můžeš měnit za větší a tím pádem víc bodů😁

              Feederman@ - Profil | Po 4.10.2021 10:35:19

              numen >> Zdeňku díky, že jsi se toho ujal😉 Ty míry mi přijdou přiměřené a spravedlivé a i ten čas na splnění dostatečný.
              A za ceny předem děkujeme😃.

                Feederman@ - Profil | Po 4.10.2021 10:32:52

                numen >> Gratuluji k umístěni a ta podustev top, prostě kapitální kousek👍

                  Mirek.V - Profil | Po 4.10.2021 10:18:57

                  Reznik76 >> Já cíleně taky ne. :-)(

                    Reznik76 - Profil | Po 4.10.2021 10:06:09

                    Mirek.V >> já třeba neumim chytit kapra 60+ 🤔

                      Reznik76 - Profil | Po 4.10.2021 9:59:30

                      Mirek.V >> já myslím že můžeš topovou rybu průběžně měnit za větší

                        Mirek.V - Profil | Po 4.10.2021 9:57:25

                        Ještě bych se chtěl zeptat, jestli to dobře chápu. Ryba musí být nad požadovanou délku a za každý její cm je bod (s výjimkami +,-) ? Když tedy chytím podoutev 40, má smysl se snažit chytit větší? Chápu, že když chytím jiný druh, přibydou mi body rychleji, ale u mě to moc druhů asi nebude. Některé jsem v potřebné velikosti ještě nechytil vůbec.

                          Mirek.V - Profil | Po 4.10.2021 9:40:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Včera odpoledne jsem zkusil, jestli se mi povede chytit rybu do podzimní výzvy. Popravdě jsem nevěděl, jestli už to běží, nebo ne, jestli by se už započítala. Na místě, kde chytám podoustve skoro vždycky, bylo málo vody a nepřišla mi ani jedna. Měl jsem pár malých tloušťů, plotiček, oukleje. Mezi nimi dvě ostré. Včera těsně pod limitem 45, dnes by už byly nad limitem 40. Nefotil jsem je. A tak rybou dne byl pro mě nakonec hrouzek - vzpomínka na dětství. A taky proto, že za osm sezón mé feederařiny byl teprve druhý.
                          Když se mi povede chytit ryby nad potřebným limitem, do výzvy se zapojím.

                            Reznik76 - Profil | Po 4.10.2021 9:35:39

                            numen >> tak mam 4 z 5 😀
                            Ale asi uplynulý víkend ještě brzo viď?

                              numen - Profil | Po 4.10.2021 9:08:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Tak návrh je takový
                              Kapr 65cm
                              Parma 60cm
                              Tloušť 50cm
                              Cejn 50cm
                              Podoustev 40cm
                              Plotice 30cm
                              Ostroretka 40cm
                              Jesen 50cm.
                              Lín 40cm

                              Velká Plotice a Parma a lín je pro mne top ryba, tak že jejich cm x 2 body.
                              Kaprů je většinou mraky, tak děleno 1,5...
                              Je tu 9 druhů, dal bych za splnění 5 druhů, 50 bodů navíc. Bude se počítat z každého druhu jedna ryba, ta největší. Počítat se bude nanejvýš 5 druhů.
                              Důležitá je fotka ryby s metrem, podložkou kde je vidět Míra. A aby byl datum na fotce, nebo něco z čeho je vidět kdy byla ryba chycena.
                              Termín bych dal za mě do 20 prosince. Někdo by Dostal dárek pod stromeček.
                              Pro první 3 seženu ceny.
                              Zdeněk

                                fheavy - Profil | Ne 3.10.2021 21:43:03

                                numen >>jo tomuhle sam nerozumím,divna nemoc🤔

                                  numen - Profil | Ne 3.10.2021 21:09:54

                                  fheavy >> s tím zdravím, oko n8c moc, ale již jsem si zvykl, plíce v pohodě. Čich je taky problém. Cítím ale již to není jako před. Třeba krmení moc necítím. Dříve jsem šel podél závodníků a často jsem poznal co mají za krmení. Dnes musím strčit hlavu do kbelíku...

                                    Citronidlo - Profil | Ne 3.10.2021 20:27:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    No já byl dnes na zdymadly v Litochovicích a děsná bída. Na červy jsem si po chvíli vymodlil 3 miniaturní hlaváče, poznal jsem jen jeden záběr, ostatní jsem poznal, až když jsem to stahoval. Na pelety nebo koule jeden jediný cejn kolem 40 cm, jinak ani ťuk, tedy spíš náhoda. Vůbec to nešlo ani na to, na co braly spolehlivě před 14 dny.
                                    Krmení jsem měl tentokráte sladké, ale tady s ním ještě nebyl problém.
                                    Rybářů pomálu, okolo nikdo nic nechytl. Ta řeka je teď naprostá bída, nebo to fakt neumím. Ale teda v Děčíně je Labe také těsně nad hranicí sucha. Jestli pořádně nezaprší, tak si půjdu spravit chuť na rybníky na násaďáky...

                                      fheavy - Profil | Ne 3.10.2021 20:15:15

                                      numen >> no zdravi se ti zlepšilo no a mně poslední dobou zase zhoršilo🤣

                                        numen - Profil | Ne 3.10.2021 20:03:43

                                        fheavy >> Trochu. Ale již konci závodní sezóna, bude více času na běžnou rybářinu.

                                          Reznik76 - Profil | Ne 3.10.2021 19:33:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          Dneska pokračování, urbanfishing v centru Prahy
                                          Do chalenge se asi přidám :-) chtěl sem jesena, dostal sem jesena. Ostroretky nebyly mírový :-)))

                                            Červené karty: Vydra revírní