Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Npeterb - Profil | St 29.9.2021 19:13:44

Feederman@ >> Verim ze ano 😀 Okrem tych mier v sutazi. Cejn 55 to je u mna bezna velkost. Podoustev ani nehovorim. To je take bodovanie pre pretekarov. Myslel som ze tato sutaz je pre rekreacnych rybarov a malo by to byt exkluzivnejsie. Takto nemotivujes ludi aby sa zamerali na trofejne ulovky. Podla mna v rekreacnom rybolove su zaujmavejsie trofejne ulovky. Takto niekto chyti 100 podoustvi 35cm a vyhra 😀 Su vody kde su tieto ryby premnozene a 35cm je bezna velkost.

    Nlubo*93 - Profil | St 29.9.2021 19:11:43

    numen >> budem muset na moravu 🤷
    Co sme jich tu měli 🙈😭

      NFeederman@ - Profil | St 29.9.2021 19:10:06

      @numen Ty velikosti jsem naschvál změnil (zmenšil) aby to bylo dosažitelné i pro více lidí, kteří nemají takové větší velikosti ryb ve svých oblibených řekách které navštěvují.
      Teď by to mohlo být zajímavé a splnitelné pro více rybářů😀.
      A i celkově na těch menších řekách jsou i menší ryby pro někoho vlastně už i docela velké a z takových méně úživných revírů dosti ceněné😉.

        NFeederman@ - Profil | St 29.9.2021 19:05:59

        peterb >> Však já to ani nemyslel tak, že by jsi ho nedoceňoval ty😉. Ale spíše tak všeobecně, mnoho lidí bere tlouště jako nezajímavou rybu, proto škoda…
        Tak stejný názor určitě nemáme v mnoha věcech, ale je důležité, že máme společný koníček a myslím, že by jsme se i v mnoha věcech shodli, no ne😀.

          Npeterb - Profil | St 29.9.2021 18:44:22

          Feederman@ >> Ja som tlouste nepodcenoval, nemam proti nim nic. 😉 Podla mna to nie je typicka ryba na feeder. Ktore riecne druhy su u nas docenene? U nas je docenena ryba akurat tak kapor co sa tika hospodarenia na vodach. A co sa tika rybarov kazdy oblubuje ine druhy. Nemyslim ze tloust je viacej nedoceneny ako ine riecne druhy. Myslim ze ani v tomto nemame rovnaky nazor 😉

            NFeederman@ - Profil | St 29.9.2021 18:19:01

            lubo*93 >> No těch parem mám letos taky jenom několik kousků...

              NFeederman@ - Profil | St 29.9.2021 18:15:29

              numen >> Tohle se mi líbí, ale možná bych to ještě trochu poupravil.
              Například nějak takhle:
              Kapr 70cm
              Parma 65cm
              Tloušť 50cm
              Cejn 55cm
              Podoustev 35cm
              Plotice 30cm
              Ostroretka 45cm
              Jeseň 50cm.
              Ale nechal bych to celé v tvé režii a to bodování se mi líbí😊
              Klidně to ještě nějak pozměň.

                NFeederman@ - Profil | St 29.9.2021 18:10:34

                peterb >> No za mě je, mám jich pochytaných spousty na feeder a to i mnoho ks za den z krmného místa.
                Chytám je rád, hlavně ty větší😉
                Je to nedoceněná ryba, škoda...

                  NFeederman@ - Profil | St 29.9.2021 18:07:14

                  numen >> Jo něco takového, prostě jak píšeš sranda soutěž😁

                    NFousáč - Profil | St 29.9.2021 16:24:38

                    numen >> Tím 330 blackthorne myslíš co, Pro C-Feeder Specimen Method 330 nebo Pro N-Feeder Light 330?

                      Nfheavy - Profil | St 29.9.2021 15:51:58

                      peterb >> jo u mně jich bylo asi 5 celkem ,poslední roky se mně vyhybají,asi vi že mam na ně vercajk kterej ma silově navrch😁

                        Nfheavy - Profil | St 29.9.2021 15:49:39

                        numen >> jo a všiml sis té stylové podložky?😁aspoň něčim podporuju tvou značku😄

                          Npeterb - Profil | St 29.9.2021 15:48:18

                          fheavy >> Osmickovu mam iba jednu 😀 Ale zasa nebolo to tak davno. Pred dvoma rokmi.

                            Nfheavy - Profil | St 29.9.2021 15:47:33

                            numen >> a to je chytim jedině tehdy když na ně cileně nejdu,většinu lepsich parem mám na boile 16-20mm loni dokonce 2x20mm a měl jsem problém se jich zbavit,loni jich bylo i na mně moc..))

                              Nfheavy - Profil | St 29.9.2021 15:44:57

                              peterb >> jo těch mam taky par na kontě ale už je to nějakej rok,dřiv než jsem byl na Mrku😁

                                Nnumen - Profil | St 29.9.2021 15:30:04

                                Martin >> třeba tady co bydlím je vše, i ostrá. Hodně ostrých.
                                Rekl bych, že větší jak na Moravě, 😉
                                Ale klidně tam. Ostrou dám.

                                  Npeterb - Profil | St 29.9.2021 15:26:56

                                  fheavy >> Pekne rybky a co 8kova rada?

                                    Nnumen - Profil | St 29.9.2021 15:26:34

                                    lubo*93 >> naposledy jsem dostal tip na parmy, chytl jsem jeseny, tloušťi, plotice i Hrouzek přišel .. Parma žádná🙉

                                      Nnumen - Profil | St 29.9.2021 15:24:50

                                      fheavy >> Trochu závist... Krásné ryby.

                                        Nfheavy - Profil | St 29.9.2021 15:09:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        lubo*93 >> letos jich mam mín než loni ale par jich bylo 7kové řady,za mně pořad dobry,fotky jsou z letní výpravy a takovejch bylo ještě par😁

                                          Červené karty: Vydra revírní