Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

fheavy - Profil | St 29.9.2021 22:24:38

simak.cz >> no ja jsem na poslední delší vypravě chytl určitě víc parem 65 než kapru 70😁prostě parma 65 je pro někoho hodnotna velice ,pro jineho normalní slušnější ryba jako každá jina ,třeba tlouště nebo Jesena přes 50 letos nemam tzn.že je pro mně momentalně hodnotnější ryba než parma 65 ..? Dřivějši roky jsem měl zase hafo jesení přes 50,nestavěl bych žádnou z těch ryb na piedestal hodnot 🤔

    simak.cz - Profil | St 29.9.2021 20:57:11

    Feederman@ >> Za mě jsou ty velikosti nastavené rozumně. Na mých vodách bude docela šichta to splnit. :-)
    Spíš by chtělo rozumně ohodnotit ty jednotlivé ryby. Parma 65 cm je mnohonásobně hodnotnější ryba, než kapr 70 cm. Minimálně za tu parmu by mohly být bonusové body a pak třeba ještě bonus za ulovení 5 z 8 ryb a extra bonus za ulovení všech ryb v požadované velikosti.

      peterb - Profil | St 29.9.2021 20:33:46

      Feederman@ >> Suhlasim 👍 Prave preto by som tie miery navysil aby sa bolo na co pozerat 😉 Ovsem ja mam vybrady iba pri niektorych druhoch. Vacsina druhov je podla mna ok. Najviac sa mi nezda ta podoustev 😀

        Feederman@ - Profil | St 29.9.2021 20:32:26

        peterb >> Počkáme jak se k tomu vyjádří i další lidi a klidně můžeme některé ty míry navýšit. Pro mě za mě😁
        Hlavně by to chtělo aby se zapojilo co nejvíce rybářů a tím by to nabralo na grádech a bylo by tady hromadu pěkných fotek ryb a reportů, takže by se minimálně bylo na co dívat a i si něco zajímavého přečíst😉

          peterb - Profil | St 29.9.2021 20:24:33

          Feederman@ >> Stale si myslim ze je to zaujmavy napad. Akurat by som sa drzal toho atlasu 😉

            fheavy - Profil | St 29.9.2021 20:20:29

            Feederman@ >> promiň ale nějak teď momentálně nemám ten spravnej "Drive"uvidim na srazu 😁

              Feederman@ - Profil | St 29.9.2021 20:18:04

              peterb >> Jak jsem už psal, dané velikosti se odvíjí i od toho jaké jsou tady v reportech nachytané ryby.
              Atlas neatlas tohle je realita😉

                fheavy - Profil | St 29.9.2021 20:16:57

                Feederman@ >> proto si žádný vyzvy nedávám 🤗

                  Feederman@ - Profil | St 29.9.2021 20:16:09

                  fheavy >> Tak tohle má být spíše takový hec, zpestření a myslím že docela sranda soutěž.
                  Bude na to klidně celý říjen, spěchat nikam nemusíš však o nic nejde😉

                    Feederman@ - Profil | St 29.9.2021 20:13:25

                    peterb >> Však tady vůbec nemá jít o nějaké rekordy, ale o splnění výzvy která nemusí být založená na rekordech.
                    Jak už jsem psal, pro mě má větší hodnotu dosáhnout toho, že chytneš všechny ty druhy ryb a i v té podle tebe malé velikosti.
                    A taky chodím běžně na 3-4 hoďky a dá se i za takovou dobu dobře zachytat, málokdy vydržím na 5 a více hodin.

                      peterb - Profil | St 29.9.2021 20:10:14

                      Feederman@ >> Ten atlas je spravodlivy podla mna. Nie je to subjektivne bodovanie.

                        Feederman@ - Profil | St 29.9.2021 20:09:08

                        fheavy >> Je to přesně tak jak píšeš Karle.

                          Feederman@ - Profil | St 29.9.2021 20:06:39

                          peterb >> Ale tady přece nejde o to aby někdo nachytal 100 ryb a vyhrál...
                          Spíš bude mít větší hodnotu pochytat všechny jmenované druhy ryb alespoň v těch velikostech co jsou dané.
                          A u těch velikostí jsem to zohlednil i na základě reportu z rybaček, které tady lidi dávají.
                          Ale klidně se některé velikosti můžou o něco zvětšit.

                            fheavy - Profil | St 29.9.2021 19:34:40

                            peterb >> ja zase artróza,záda a momentálně ještě zuby🤣

                              fheavy - Profil | St 29.9.2021 19:33:29

                              peterb >> jj ,ja nesoutěžim když budu chtít něco chytat cíleně tak to většinou nechytnu,prostě jdu na ryby a občas něco chytnu nedělam si žádny závazky ani cíle řídím se jen podle vody na kterou jedu ,těch faktorú které to ovlivnuji je moc a osobně nesnáším" tlak na výkon"v kratkym čase,rád u vody posedím a samozřejmně rad rybu chytnu ,ale nerad se řiďim něčím /někým/jiným než rybářskym řádem..

                                peterb - Profil | St 29.9.2021 19:28:16

                                fheavy >> Inac osobne sa necitim momentalne na nejake rekordy. Mam problemy s chrbtom a som rad ked vydrzim pri vode sediet 3-4 hodiny.

                                  peterb - Profil | St 29.9.2021 19:24:16

                                  fheavy >> Preto som tam dal tu beznu velkost podla atlasu 😉 Ten atlas asi nie je sity podla mna...

                                    fheavy - Profil | St 29.9.2021 19:23:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    peterb >> to máš dle vody nesmíš to brat podle sebe,na některych menšich řičkách cejna 55 nebo Jelce 50+ nechytíš třeba za celej život,ty podmínky nemáme každej stejný,třeba ja když jedu vyloženě na parmy tak to mám 90-115km,u nás v okruhu 30km budu mít problém se dostat na jakoukoliv míru níže jmenovanych ryb,jedině snad tu Ostroretku ta se u nas na Pstruhové říčce da chytit občas i přes 45cm,jinak vše ostatní zcela vyjímečně,spíš ale ne✌

                                      P3 - Profil | St 29.9.2021 19:20:37

                                      numen >> kapra chytne kazdej trouba 😜 dej jelca 50+

                                        peterb - Profil | St 29.9.2021 19:17:47

                                        Feederman@ >> V atlase mas bezne velkosti ryb. https://www.mrk.cz/r/atlasy/atlas_ryb/
                                        Dal by som o 5cm alebo o 10cm viac ako je bezna velkost. Podoustev by podla toho mala mat 45cm.

                                          Červené karty: Vydra revírní