Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Nlubo*93 - Profil | St 29.9.2021 15:07:24

Martin >> to už dávno není pouze moravská záležitost 😜🙂 svaz ji nasadil všude a mistama pěkně expanduje..

    Nlubo*93 - Profil | St 29.9.2021 15:05:30

    numen >> letos je to s nima extra těžký.. mám jednu a ještě jsem na potřetí nepodebral a vyhákla se 😂 všichni hlásí to samé.. loni to byla jiná brnkačka.. 😭

      NCitronidlo - Profil | St 29.9.2021 14:42:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      No, já jsem si byl sednout v pondělí v centru Děčína na Labi. Hned na první nához se mi na 5 červů pověsil okoun kolem 30 cm a u břehu prověřil pevnost sestavy tak dobře, že našel slabinu na kmenu a bylo... no měl jsem si projet párm etrl vlasce mezi prsty.
      Pak jsem to házel do proudu, ale to nepřinášelo úspěchy, na jaké jsem si myslel. Postupně jsem přešel od háčku se silným drátem na slabý, zkrátil návazec, ale pomohlo až to, že jsem zkrátil vzdálenost přesně na hranici proudu a vracáku, což melo i nepříjemný efekt, že tam byla vázka. Ale chvílema to šlo na hod. Celekem se na břeh podívalo asi 30 ryb, v drtivé většině cejn, jeden jelec. No a na předposlední nához hlaváč, bez nich to prostě nejde. Bohužel ale ryby jen do 40 cm, ty větší se nějakam ztratily, bohužel.
      Od minula jsem k parmovému krmné přidal i na líny, aby to dostalo živočišný nádech, ale nepomohlo to. JEstli se nezveden voda, tak bude konce sezony zřejmě ve znamení malých ryb.

        NMartin - Profil | St 29.9.2021 13:33:53

        A co takhle ještě ostroretka 45+, ikdyž, to je asi hodně moravská záležitost..

          Nnumen - Profil | St 29.9.2021 13:19:14

          lubo*93 >> já vím že každý má jiné podmínky. Dá se říct, že o nic nejde, je to spíše zpestřením. Zase dost lidí jezdí na různé reviry.
          A ono třeba u mě není teď jednoduché chytit parmu, natož zak velkou. Abych řekl pravdu, zatím nemám letos žádnou 🙉🙈

          Ale zase může být zajímavé kdo si s tím jak poradí. Proto jectam více druhů ryb.

            Nlubo*93 - Profil | St 29.9.2021 11:18:58

            Problém je ten, že každý z nás má v okolí jinak velké a úživné vody.. někde je podoustev 35 už slušná ryba, jinde (např naše Elbe) to je průměrná čudla (ovšem krásná) určitě by mělo být spektrum ryb pestré aby každý měl šanci.. nejvíc fér by bylo kdyby ryby z menších řek byly lépe bodované ale to bychom se těžko domlouvali co je vetší řeka protože ono je markantní rozdíl mezi např. horní berounkou a tou pražskou, kde jsou ryby jak kobylky 🙂

              Nkocak - Profil | St 29.9.2021 10:54:29

              numen >> Souhlas. Podoustev bych nechal 35 cm, ale čím vyšší cíle, tím větší zápal to překonat :)

                Nnumen - Profil | St 29.9.2021 10:49:42

                peterb >> uvidíme co ta to Freedeman. A co ostatní.

                  Nnumen - Profil | St 29.9.2021 10:48:28

                  peterb >> třeba na Berounce, na závodech jsem takticky zaměřoval na jednom úseku jen na tloušťe. Šli jen 50+. Kdysi jsme tam dělali 1,1, 3 a druhý den 1,2,1... Součet 9 jsme již nikdy nepřekonali..

                    Npeterb - Profil | St 29.9.2021 10:45:45

                    numen >> Podoustev 35 cm je malo 🙂 inac ok. Podoustev aspon 40cm.

                      Npeterb - Profil | St 29.9.2021 10:44:09

                      Kondrakar >> Stalo sa aj mne v zime napriklad ked neboli roztiahnute po toku. Ale typicke to u mna nie je.

                        Nnumen - Profil | St 29.9.2021 10:43:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        peterb >> nechal bych tam ty tři ryby a přidal bych tedy běžnější ryby, třeba plotici a podoustev. Ale změnil bych cm. Parma 65cm,cejn 60 cm, kapr 70 cm.
                        Podoustve 35 cm plotice 30 cm u té bych dal krát 2 body.
                        Pokud splníš 4 ryby, tak +50 bodů. Samozřejmě postupně můžete ryby navyšovat
                        Když nesplníš 4 tak se to počítá jen to co jsi nachytal.
                        Počítají se jen 4 ryby, každá jiný druh. Toť návrh

                        Pravidla jsou tak nějak okopírovaná z lodní přívlače.

                          NKondrakar - Profil | St 29.9.2021 10:41:04

                          peterb >> No, občas se zadaří. Letos 28. února jsem byl na Berounce s nějakou krmítkovkou a červy a nastalo tlouští eldorádo. Chyceno 25 ryb a z toho 21 tloušťů mezi 30ti a 50ti cm.

                            Nnumen - Profil | St 29.9.2021 10:37:34

                            peterb >> když jdu pod jez navohre, nebo Labe tak nejčastější ryba je podoustve, tloušť, cejni.
                            Loni jsem měl za měsíc i více jak 10 ryb 55 +....
                            Malých mraky. A na klasický feeder.

                              NKruan - Profil | St 29.9.2021 10:07:36

                              peterb >> amen..

                                Npeterb - Profil | St 29.9.2021 10:06:43

                                lubo*93 >> Chodim aj na miesta kde viem ze je to pocetna ryba. Ale ze by som isiel s feedrom na tlouste? Myslim klasickym feedrom s krmenim a s kosikom. To by som asi nerobil. Tlouste chytavam na rohlik bez krmenia s malym olovkom a striedam miesta. Z jedneho krmneho miesta by som moc kusov nechytil.

                                  NKruan - Profil | St 29.9.2021 10:06:18

                                  lubo*93 >> pro me je na feeder Tloust ta nejcastejsi ryba...protoze s feederem chodim vetsinou na soulacku po náhonech :D ...na rece samozrejme jen vyjimecne

                                    Nlubo*93 - Profil | St 29.9.2021 10:02:00

                                    peterb >> tak s peletou dost častá ryba :) , jinak pravda - na klasiku s červíkem nebo kuku občas nějakej..

                                      NKruan - Profil | St 29.9.2021 9:59:55

                                      peterb >> tak to si mi moc nepomohl :D Podoustev 50+ je tady uplne sci-fi :D

                                        Npeterb - Profil | St 29.9.2021 9:58:24

                                        Kruan >> Asi treba zmenit miesto :) U niekoho mozu byt kapre inde parmy ci cejn. Preto je to spravodlivejsie ked sa pocita viacej druhov ryb. Tlouste by som tam nezaratal ale nejake dalsie druhy nemam problem :) Skor nejake hejnove druhy ryb. Podoustev a ostroretka moze byt. V tom pripade by som tam dal podoustev 50+.

                                          Červené karty: Vydra revírní