Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Npeterb - Profil | St 29.9.2021 9:55:06

numen >> Tloust je feeder ryba? Ja teda neviem mozno robim nieco zle. Ale tlousta ja povazujem za anti feeder rybu. Feeder som vacsinou chytaval na jednom mieste kde som si zalozil krmne miesto a takymto sposobom bol vzdy tloust malo pocetny ulovok. Vacsinou som chytil jedneho ci dvoch. Tloust je podla mna skor ryba na musku ci privlac. Vzdy som ich chytil ovela viacej ked som isiel na lahko a striedal som miesta. Tlousta ja nepouvazujem za feeder rybu urcite.

    NKruan - Profil | St 29.9.2021 9:54:22

    peterb >> ani jednu z tech ryb co jsi napsal jsem za 30 let chytani nechytl, tak nevim :D

      NKruan - Profil | St 29.9.2021 9:53:05

      Ty6ko >> to by kur...y litaly, kdyby jsi si o tu ulomenou antenku uriznul vlasec :D

        NTy6ko - Profil | St 29.9.2021 9:45:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Vcera na rece 10 minut autem od baraku. Ze zacatku najeli kaprici do 50 cm, pak jsem nasel nejaky krmitko mne neznamy lezet u vody, prevazal jsem a samou radosti jsem zlomil spicu feedru. Jelikoz jsem lenoch, zadny prevazovani a spicku jsem zabodnul do krmitka, na vedlejsi metod prestalo okamzite brat a vse jen na krmelec s antenkou, na zaver jeden 80 cm coz byl na rece ve vetvich celkem adrenalin. Toho dne byli rybari na rece bez kontaktu jen ja jako pasa v haremu. Asi si zlomim pri kazde chytacce spicku prutu, to chytani na krmitko s antenkou jede jak svine 😁

          Nnumen - Profil | St 29.9.2021 9:44:17

          peterb >> kaprr.. Dal bych tam třeba plotici, tloušťe, podoustev ... To jsou feeder ryby..
          Ale byl to jen návrh, ať se tady vyjádří více lidí.

            Npeterb - Profil | St 29.9.2021 8:55:13

            numen >> Spravodlive je to bodovanie. Parma 70+, Cejn 60+, Kapr 70+. Na konci jesene sa spocitaju body.

              Nnumen - Profil | St 29.9.2021 8:41:58

              lubo*93 >> 😂😂 napadlo mě to, tak jsem dal obě ryby 😉

              Co dát třeba 5 ryb určité větší velikosti, av4 musí dotyčný chytit.. Jako v závodech prívlače. FULL House 🤔😉

                Nlubo*93 - Profil | St 29.9.2021 8:36:27

                numen >> to by mohlo dopadnout jako čechy proti moravě :D my máme velké cejny a oni parmy :D

                  Nnumen - Profil | St 29.9.2021 8:32:26

                  Feederman@ >> co udělat sranda soutěž. Vyhlásit třeba kdo chytí nejvíce cejnů 60+,parem 70+.
                  Něco takového.
                  Fotka by musela mít třeba datumovku či něco podobného...
                  Klidně daruji nějakou cenu, pár věcí co nevyužiju jsem teď vyhrál.

                    Nnumen - Profil | St 29.9.2021 8:29:15

                    Fousáč >> identity na větší ryby není, za mě já bych si na větší rybu nevzal ani tu daiwu.
                    330 blackthorne je podhodnoceny, ten je sice již o něco lepší, ale co to je velká ryba.

                    Já chodím na věští ryby s snyperem 330 power metod. Ale samozřejmě je to nejnižší řada... Ale vydrží nesmysl.

                      NKruan - Profil | St 29.9.2021 8:10:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Chytano feederem bez krmelce..ta 50ka kapr na potoce 2m sirokem , byl uz slusnej souper :) Jinak nejvetsi radost mi delali Jeseni a ta krasna plotice...

                        Ncoatnick - Profil | Út 28.9.2021 21:24:20

                        Feederman@ >> ja uz ani nevim jestli jsem je kupoval sam tak pred 2 roky, nebo odsypal od kamose. Musim projet krabice, kazdopadne obcas se doctu, ze pro nekoho je to nenahraditelna kulicka a vzdy ji ma na jednom prute. Takhle bych to byval zavrhnul svym prehmatem. Ta mala mi jede na stojaku i na rece, holt neselektuje, coz mi vadi jen u cejnu pokud teda musi do podberaku.

                          N˘Ö˘ Krab - Profil | Út 28.9.2021 20:15:05

                          Fousáč >> Je to hodně ohebnej, parabolickej prut, takovej speciál na method a kapry všeobecně, prut stavěnej na větší rybu, 60g hodí, je to stejnej blank ale Enzouny jsou jiný, ne tak ohebný, kdyby jsi měl cestu tak se stav a můžeš si ho vyzkoušet.

                            NFousáč - Profil | Út 28.9.2021 19:55:57

                            ˘Ö˘ Krab >> Ahoj, co říkáš na ten castizm 11,6/60g (tenhle? https://www.nordfishing77.at/daiwa-cast-izm-feeder-345cm-60g-10875)? Uvažuju o něčem kratším na menší vody - a ten vypadá i cenově snesitelně. Dá střední 60 g krmítko + futro? Není moc měkký? Nemáš třeba srovnání Nzon Z podobné délky (nebo s Cresta Blackthorn/Identity)? Materiálově to má být stejné jako to Zetko od Nzonu, ne?

                              NFeederman@ - Profil | Út 28.9.2021 19:48:23

                              coatnick >> No já jsem používal 14mm ale už je to pár let co jsem je naposledy kupoval.

                                NFeederman@ - Profil | Út 28.9.2021 19:45:57

                                peterb >> Taky možnost, ale takhle jak to myslím já by to bylo zajímavější a asi i spravedlivější😉.
                                Ale chce to ještě nějak promyslet.
                                Necháme to otevřené, ať se k tomu vyjádří i další lidi.

                                  NFeederman@ - Profil | Út 28.9.2021 19:42:28

                                  peterb >> Nebo víc různých bodů, jeden z nich může být klidně i ta parma😉 70+
                                  A potom by jsme se nějak všichni domluvili co dáme za body a bylo by to prostě dané, pro všechny stejná challenge
                                  @Bery. co ty na to? Ty jsi na challenge odborník😉
                                  @numen Zdenku tvůj názor by mě taky zajímal, ať nám to tu taky trochu ožije😊

                                    Npeterb - Profil | Út 28.9.2021 19:35:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Feederman@ >> Idealne kazdy si da svoju challenge 😉 Ja mam tri. 1. Chytit na malej rieke minimalne 5 kaprov za kratku vychadzku co bude momentalne oriesok. 2. zachytat si kaprov na method na priehrade. 3. parmy na vacsej rieke. To je moj ciel na jesen. Uvidime co z toho bude 🙂

                                      NFeederman@ - Profil | Út 28.9.2021 19:29:14

                                      peterb >> To jo, ale chtělo by to, aby to mělo širší pokrytí a i celkově s více variantami a možnostmi, aby to nebylo pro někoho moc jednoduché a pro druhého zase moc těžké...

                                        Npeterb - Profil | Út 28.9.2021 19:24:03

                                        Feederman@ >> Parma 70+ 😉

                                          Červené karty: Vydra revírní