Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

NFeederman@ - Profil | Út 28.9.2021 19:18:36

Borci tak co, nedáme nějakou podzimy challenge😉?
Chtělo by to něco vymyslet, ať si to nastávající rybářské období nějak zajímavě zpestříme.
Nějaký nápad?

    NFeederman@ - Profil | Út 28.9.2021 19:03:36

    Kondrakar >> To je dobře, parmy, slušnější kapři a i jiné druhy ryb z menších řek jsou o to více cenné😉

      NFeederman@ - Profil | Út 28.9.2021 19:01:48

      ˘Ö˘ Krab >> Jo to bude něco jak ty moje N-gauge, taky je mám na menší řeku s omezeným prostorem nad sebou. Ale mě se s nimi dobře chytají takovíhle kapři, je to takové více adrenalinové a požitkové😁 lépe si tu rybu vychutnám a zdolávačka je větší vzrůšo 😉

        N˘Ö˘ Krab - Profil | Út 28.9.2021 14:12:46

        Feederman@ >> castizm 11,6/60g,chodím s ním kam se nevejdou s Enzounama ale na takový ryby jako dneska to moc není, málem jsem na něm udělal uzel a stejně nepomohlo 🙈

          NKondrakar - Profil | Út 28.9.2021 14:00:00

          Feederman@ >> Díky. Berounka je letos ke mně nějak štědrá.

            Ncoatnick - Profil | Út 28.9.2021 13:30:06

            Feederman@ >> já v ty 14? mám jinou barvu takovou se zelenožlutým posypem, ten mi jede jen občas. V tyhle hnědý viz obr dole, mám něco kolem 10mm a to je letos
            u mě jedna z top nástrah.nechce se mi teď sundávat bedny od stropu, je možný, že jsem to nějak zasmodrchal do mých mini přebalů.

              NFeederman@ - Profil | Út 28.9.2021 13:04:53

              ˘Ö˘ Krab >> Já taky demona občas používám a už jsem na něj pochytal několik pěkných ryb.
              Co to máš za prut?

                NFeederman@ - Profil | Út 28.9.2021 13:02:26

                Kondrakar >> Pěkně

                  NBery. - Profil | Út 28.9.2021 12:23:32

                  ˘Ö˘ Krab >> propichni je jehlou a nech vyschnout. Ta dirka je jen aby ses pak netrapil s vrtanim. Par kulicek mam po zime vzdy jak beton.

                    NHynek.N - Profil | Út 28.9.2021 12:21:33

                    ˘Ö˘ Krab >> Jo chutná a není to náhoda, u větších , 20 a 24 ten problém není , naopak na to jak je měkká vydrží relativně dlouho i v teplé vodě .

                      N˘Ö˘ Krab - Profil | Út 28.9.2021 12:17:20

                      Hynek.N >> Nevím, ale rybám to chutná, jen mě sejří že nejsou tvrdší, ta malá kulička je hned pryč.

                        NHynek.N - Profil | Út 28.9.2021 12:12:49

                        ˘Ö˘ Krab >> Hot demon pro mě letos Top nástraha na kaprařinu👍….. nechápu proč ta koule není ničím zajímavá.

                          N˘Ö˘ Krab - Profil | Út 28.9.2021 11:27:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Včera jsem si předkrmil na malé řece dvě místa partiklem a kuličkama a ráno to šel zkusit, parádní jízdy pár metrů od břehu a nebylo to jen o kaprech, bohužel jsem o dvě ryby přišel ve vázce bez šance je otočit, krmeno jen rukou, nástraha hot demon 14mm.

                            NKondrakar - Profil | Po 27.9.2021 20:14:22

                            fheavy >> Díky.

                              NKondrakar - Profil | Po 27.9.2021 20:14:09

                              MKulicka >> Díky, první letošní. Potěšila moc 🤩

                                Nfheavy - Profil | Po 27.9.2021 19:55:49

                                Kondrakar >> pěkna fousatá👍

                                  NMKulicka - Profil | Po 27.9.2021 19:16:23

                                  Kondrakar >> parma se ti povedla👍

                                    NKondrakar - Profil | Po 27.9.2021 19:11:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Po týdnech methodování a selektivních lovů jsem se dneska rozhodl pro "návrat ke kořenům" 😁 Využil jsem klidného průtoku a vytáhl jemnotu a klasiku. Ryby to kvitovaly a byla z toho parádní chytačka. Krmné místo ovládly ostroretky, které braly na hod. Přesto se povedlo několik tloušťů, jeden pěkně robustní a královna řeky šestkové řady (67), která mi urobila neskutečnou radost.
                                    Identity 350/40, Advantor 4000, kmen Shimano Technium 0,22mm. Kroucená průběžka, návazec Drenan suplex 0,16mm cca 40cm, háček vel. 10.
                                    Futro KN Red spice + Sonu bloodworm, peletky Sonu robin red 6mm a SF krill 4mm. Zátkovaní červi a bonduelka. Nástraha 3 kostňáci.

                                      Nlubo*93 - Profil | Po 27.9.2021 12:58:24

                                      Citronidlo >> však já tebe také neviděl 🙂 jen o podle fotky hladiny vim kdes jsi zhruba byl 🙂 byl jsem kus za zatáčkou…

                                        NCitronidlo - Profil | Ne 26.9.2021 22:04:52

                                        lubo*93 >> Já tam splávek a dlouhý prut zaregistroval:)
                                        No, je pravda, že to hitparáda nebyla, ale alespoň nějaká ryba:)

                                          Červené karty: Vydra revírní