Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Ncoatnick - Profil | Ne 26.9.2021 21:31:02

peterb >> jj neni to sranda, je to fakt dalka a hazet neumim, Je to fakt o technice, vybavu mam, 3 x uz jsem to hodil 1x sportakem s bullikem, 2x tourem (prut i navijak), vse myslim s prazdnym prestonem ICS distanc. Takze na tom neseslo, mozna i psychicky blok a jeste mi to ulitlo doprava. ...
Z toho Cast izm to lita lip. Chce to trening ale ja se k tem stojakum moc nedostanu.

    Npeterb - Profil | Ne 26.9.2021 21:10:33

    coatnick >> Ahoj kupoval som v norde. Myslim ze okolo 270€. Doprava bola zdarma. Tak cast'izm su podobne navijaky tiez dobre na distance feeder. Ono 100m uz je dost zlozite dosiahnut. Chce to vhodny prut a hlavne sa naucit hadzat. Tiez je zlozite urobit montaz tak aby sa to nemotalo teda pokial nechytas na method.

      Ncoatnick - Profil | Ne 26.9.2021 21:05:10

      peterb >> cos dal za naviják? Já dneska zkoušel hodit přes 100 (na tom revíru to má smysl, neboť je tam zlom) a prd, něco furt scházelo. Kromě mejch pazouru mě limitoval nahuštěnej prostor, hlava na hlavě, vlasec na vlasci, nerad bych jim vyrobil copánek.

        NLukyn13 - Profil | Ne 26.9.2021 21:00:53

        peterb >> vážně jsem zvědavý na ty tvé reporty od vody. Na jakou vzdálenost se časem dostaneš, jaké budeš mít pocity při zdolávání a pak při zdolávání nějaké slušnější ryby. A tu výbavu máš víc než exkluzivní :)

          Npeterb - Profil | Ne 26.9.2021 20:51:33

          Lukyn13 >> Ano kupil som to co mi este chybalo. Na aktivny lov do dialky mam drennan distance. Dalej ako tych 60 metrov aktivne nechytavam. A na vacsie ryby nad 60 metrov je to ok. Aj ked na toto by som vedel pouzit aj sportex heavy ale ten mam 13ft a chcel som skusit 14ft. Uvidime v reali na aku vzdialenost sa dostanem. Ale tento rok to nebude jednoduche kedze ma aj zacal trapit chrbat a chodim iba na kratke vychadzky tak mi chyba trening.

            NFeederman@ - Profil | Ne 26.9.2021 20:49:08

            simak.cz >> Tak to jsi suprově zachytal👍
            A pěkné ryby😉

              NFeederman@ - Profil | Ne 26.9.2021 20:46:40

              peterb >> Jo jo dnes jsem měl sebou do páru k Avetusu N-zona.

                NLukyn13 - Profil | Ne 26.9.2021 20:44:03

                peterb >> to zní zajímavě :) těším se na nějaký report od vody. Ale vypadá to, že jsi koupil přesně to co jsi chtěl a tak to má být.

                  Nlubo*93 - Profil | Ne 26.9.2021 20:41:43

                  Citronidlo >> byl jsem kus nad tebou s boloňkou.. když neni voda není takový ten rybí “drive” 😅 fotkové ryby teď nejdou..

                    Nsimak.cz - Profil | Ne 26.9.2021 20:33:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Feederman@ >> Já měl dneska na ryby jen tři hoďky a zrovna to jak na potvoru bralo parádně. :-) Vůbec se mi nechtělo to balit. Stihnul jsem 37 ryb, byla to taky taková říční směska. Focením jsem se moc nezdržoval, tak jen jeden jesen a podoustev. :-)

                      Npeterb - Profil | Ne 26.9.2021 20:29:50

                      Lukyn13 >> Ahoj, tak zatial som na nom nemal montaz. Iba navijak a skusal som s nim svihnut. Prut mi sedi a na daleke hody bude super. Dlha rucka padne do ruky. Samozrejme akcia vo vrchnej casti prutu. Spicky su tiez dobre. Dodava sa standardne aj s 5.0 oz co mi vyhovuje. Radsej mam na daleke hody tvrde spicky. Prut je robustny skor na kapre podla mna. Pripadne na velku rieku do silneho prudu. V zime by som s nim asi pleskace nechytal. Aj ked je k nemu aj jemnejsia spicka. Ale na aktivny lov a citlive zabery sa podla mna nehodi. Predsa len celkova vaha prutu s navijakom je dost velka. Splna to co som chcel na lov kaprov v dialke. Navijak 450g sedi na nom dobre. Uvidime pri vode ale vyzera velmi dobre.

                        NLukyn13 - Profil | Ne 26.9.2021 20:20:06

                        peterb >> jaké máš první dojmy z toho aventusu? :)

                          NROMIČEK - Profil | Ne 26.9.2021 19:40:21

                          peterb >> Hej, bolo to fajn. Ja bežne také akcie vynechávam, ale bola to dobrá skúsenosť zasa raz. Ani neviem kedy som predtým naposledy použil 20 gramove method krmítko 😄 Začínal som pôvodne pickerom zo živou, ale žiadna odozva. Napokon 2x heavy feeder 3,9 metra na klip a rybe nedať ani centimter, rýchlo von. Uvidím či na rok pôjdem, je to ešte ďaleko 👍

                            Npeterb - Profil | Ne 26.9.2021 19:34:45

                            ROMIČEK >> Tak si si precvicil presne nahadzovanie 🙂 Nabuduce budes mat viacej stastia.

                              NROMIČEK - Profil | Ne 26.9.2021 19:30:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              peterb >> Nuž, namiesto 30 pretekárov 60, tlačenka pri vode. Žreb bol veľmi dôležitý a mne celkom nevyšiel. Nebolo to tu delené na sektory, ale ak by bolo tak pre mňa fajn. Hádzal som na ostrov predomnou, a pokiaľ som to nehodil priamo pod konáre 10 cm od brehu ostrova záber nebol. V mŕtvom sektore som nakoniec urobil 7 kusov kapra a celkové 13 miesto. Musel som strašne laborovať s nástrahou aj návnadou. Rybací mix nula bodov. Top kombinácia bola method mix Chocolate Orange od Dovit, a 6 mm wafters od Waltera v príchuti pomaranč. Zábery mimoriadne jemné. 2 zábery som netrafil, inak by to bolo hádam aj na prvú desiatku. Čo už, o rok bude snáď lepší žreb.

                                Npeterb - Profil | Ne 26.9.2021 19:16:29

                                ROMIČEK >> Dnes to nevyslo. Rano pripravy a potom rodinny obed. Akurat som si stihol na poli zasvihat s aventusom 🙂 Ako dopadli preteky?

                                  NROMIČEK - Profil | Ne 26.9.2021 19:11:39

                                  peterb >> Musíme občas všetci absolvovať aj rodinohodiny a rodinodni. Ja som bol včera na pretekoch na Mederčine pri Šuranoch do pol tretej, tak dnes doma. Kompromis v mene vyššieho dobra 😄😄😄

                                    Npeterb - Profil | Ne 26.9.2021 18:39:30

                                    Feederman@ >> Pekne rybky. To vyzera ze dnes si nechal superu doma? Ja dnes rodinna nedela.

                                      Nfheavy - Profil | Ne 26.9.2021 17:53:20

                                      Feederman@ >> dobry,ja nic včera oslava a dnes relax,ve čt jedem na sraz do neděle takže teď nic🤣

                                        NFeederman@ - Profil | Ne 26.9.2021 17:18:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Tak co na rybách nikdo není?
                                        Já zrovna sedím u řeky😉.
                                        Ze začátku to celkem dobře bralo, ale nějak to utichlo. Jsem na jiné řece než včera, ale taky v proudu.

                                          Červené karty: Vydra revírní