Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Nfheavy - Profil | Ne 26.9.2021 11:08:21

Feederman@ >> tak hlavně že ti přišly 👌

    NCitronidlo - Profil | Ne 26.9.2021 10:04:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Tak já jsem včera zkoušel dolní tok Labe a mám z toho rozporuplné pocity. Rybu jsem chytil na první nához, ale pak to už taková hitparáda nebyla, motala se mi montáž a trvalo to, než jsem přišel na to, jak tomu zabránit. Nakonec jsem se ale vrátil k jednodušší klasice. Házal jsem do proudu, ale ani tam to moc nešlo. V devět se začala zvedat hladina, do 11 asi o 20 cm, protože jela výletní loď a to bylo úpplně hluché období. Po jedenácté zase pár záběrů, ale to už jse se chystal dom. Výsledkem je několik cejnů, největší kolem 50 cm, 40 cm tloušť, jeden jesen a když se mi nepovedlo hodit do proudu, tak jeden mikro hlaváč. No, čekal jsem to pestřejší, ale i tohle potěšilo.

      Npeterb - Profil | Ne 26.9.2021 9:48:43

      Feederman@ >> Pruty dohora mavam aj ja na vacsej rieke. Ale toto je mala rieka. Sirka toku je do 20 metrov. Je lepsie ked silon pretina hladinu mimo koryta lebo v koryte plavaju casto zvysky rastlin a podobne. Na tejto rieke je dost rastlinstva a prud to berie so sebou. Tam je prut dohora horsie riesenie. Kludova zona toku je tak okolo dvoch metrov od brehu. Potom uz zacina hrana koryta. Myslim ze ked silon kopiruje dno aj to v tomto pripade menej plasi ryby.

        NFeederman@ - Profil | Ne 26.9.2021 9:41:05

        peterb >> Zkus, určitě je potom větší šance i na více a i větších ryb😉.
        A k těm špičkám, alespoň já to mám tak, že se mi lépe manipuluje s pruty když je mám dohora, lépe se mi potom i překládá prut pod tím druhým, je tam více prostoru a i celkově bych řekl, že je to takové komfortnější.
        A nahazuji tak aby si pruty moc nekonkurovaly, jeden dolu po proudu většinou ten aktivnější a druhý o hodně víš a když mi to dovoluje proud vody (průtok), tak i přímo rovně před sebe, nehrozí potom zamotání nebo je tam menší pravděpodobnost. A při kombinaci s těmi špicemi dohora je to přehledné a vidíš kam ti jde kmen do vody.
        No a když to moc bere, pořád můžeš jeden prut odstavit😁

          Npeterb - Profil | Ne 26.9.2021 9:26:53

          Feederman@ >> Ano suhlasim. Rychlejsie sa vies prisposobit. Skusim asi tiez viacej chytavat na dva pruty. Ja vlastne skoro nikdy nechytavam na dva. Nejako mam stale blby pocit ze sa mi ryba pri zdolavani zapletie do druheho prutu a prijdem o rybu. Skusim mat tie spice dolu aby silon kopiroval dno a hadam to bude ok.

            NFeederman@ - Profil | Ne 26.9.2021 9:20:47

            peterb >> Dík
            Ono když chytám na dva pruty, tak ten druhý pasivní mám taky na větší selektivnější nástrahu kde očekávám větší rybu a druhým se pořád mužů bavit a zkoušet jemnější montáže s malými nástrahami...
            Takhle se dá spíše zjistit co ty ryby v daný den vůbec chtějí. Někdy to bývá i naopak a záběry jsou na větší peletky a červi rybám nešmakují.

              Npeterb - Profil | Ne 26.9.2021 9:10:58

              Feederman@ >> Pekne riecne rybky 👍 U mna na tej malej rieke sa daju chytit este aj pekne pleskace (cejn) a nosale (podoustev). Ale ani tie teraz moc neberu. Vcera bol iba jeden pleskac. Na zivu by sa dali pochytat asi mensie druhy ryb. V teplej vode ma tie vacsie ryby na vlasovu montaz lakaju viacej.

                NFeederman@ - Profil | Ne 26.9.2021 8:58:31

                fheavy >> Taky díky, parmy se mi nějak vyhýbaly, tak jsem rád že jsem nějaké lapnul.

                  NFeederman@ - Profil | Ne 26.9.2021 8:57:38

                  simak.cz >> Dík, mám to tak rád když je těch druhů více😉

                    Nfheavy - Profil | Ne 26.9.2021 8:20:32

                    Feederman@ >> pěkná říční chytačka👍

                      Nsimak.cz - Profil | So 25.9.2021 21:57:05

                      Feederman@ >> Parádní říční směska.

                        NFeederman@ - Profil | So 25.9.2021 20:41:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Dnes rybačka v proudu přinesla několik druhů ryb.
                        Potěšily parmy, pěkný jeseň a překvapil malinký sumík.
                        Pruty Supera najemno a Aventus nahrubo, na něj bylo jenom pár potahů jinak nic, všechny dnešní ryby jsem chytnul na jemnější montáž s malým feeder háčkem č.10 a s malými nástrahami, červy nebo peletka 8mm.
                        Krmení česnekovo sýrové s peletkami, kukuřicí a červy.
                        Počasíčko bylo fajnové, ryby braly celkem dobře, tak jsem si to užil😉.

                          Npeterb - Profil | So 25.9.2021 12:19:13

                          Feederman@ >> Je to pomaly tecuca rieka na nizine. Teraz praveze tecie trocha viacej a plava v koryte trava a bordel. Tak dam spice dolu aby sa mi to nezachytavalo. Ja v lete nechytavam tu klasiku na zivu. Chytam na vlasovu montaz vacsie ryby. Ale ta aktivita je aj tak uz dlhsiu dobu slabsia. Vzdy mam zabery kratko po sebe a medzi tym hlucho.

                            NFeederman@ - Profil | So 25.9.2021 12:12:18

                            peterb >> Tam ti to asi moc neteče? Když máš ty špičky tak do dola.
                            Já půjdu za chvíli na ryby taky, uvidím jak to půjde...

                              Npeterb - Profil | So 25.9.2021 11:50:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Klasika aj dnes. Stale je to na rieke o dvoch ci troch kaproch. Dnes takto. Klasicka montaz. Chytal som na kuku. Krmivo kill bill mikropeletky mixnute so spicy meaty od sonu. Hruba zlozka kuku z plechovky a spicy sausage 3mm.

                                Nfheavy - Profil | Pá 24.9.2021 21:39:06

                                numen >> ja taky mňam😋

                                  Nnumen - Profil | Pá 24.9.2021 20:49:54

                                  Feederman@ >> ja bych to určitě sežral. Mam ho rád.

                                    NFeederman@ - Profil | Pá 24.9.2021 8:39:50

                                    Carlito >> Vítej mezi námi😉
                                    A pěkný sumík👍.

                                      NFeederman@ - Profil | Pá 24.9.2021 8:37:53

                                      berlinan >> Zajímavý postřeh🤔, dík.

                                        NFeederman@ - Profil | Pá 24.9.2021 8:35:11

                                        numen >> No taky možnost, jen abych ji taky dřív nesežral😁.

                                          Červené karty: Vydra revírní