Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

NFeederman@ - Profil | Pá 24.9.2021 8:33:04

lubo*93 >> Tak teď už takové teplo nebude a když chytí mírný puch, tak to nemusí být na škodu😁.
A taky mám rád jatýrka, ale nejraději husí😉.

    NFeederman@ - Profil | Pá 24.9.2021 8:28:31

    vicx >> Dobře, podívám se po něm.

      NFeederman@ - Profil | Pá 24.9.2021 8:26:56

      Bery. >> A co pletivo, přišlo ti pevné?

        NCarlito - Profil | Čt 23.9.2021 22:36:50

        ˘Ö˘ Krab >> Bych se nebal, jako fotograf ses skvelej :D

          N˘Ö˘ Krab - Profil | Čt 23.9.2021 22:06:06

          Carlito >> Tak nemůžu tě přechytat úplně vždycky, budu se muset spokojit se skoro vždycky :DD

            NCarlito - Profil | Čt 23.9.2021 21:49:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Tak jsem si rikal, ze se tu uvedu nakym poradnym kaprem a vsechno je jinak.
            Veskerej kredit jde za Krabem, kterej me z vlacky letos pretahnul k feedru a me to fakt neskutecne chytlo.
            Jeli jsme na Labe s tim, ze zakaprarime. Rybam se moc nechtelo, ale zase povodit si 105 sumika na feeder, kdy se ti postesti. Takze vychazku hodnotim positivne, coz se o kolegovi rici neda :D
            Mile prekvapenej z prutu, kterej to zvladnul s velkejma rezervama a po cca 10min nebylo co resit
            NZon 120g, QD 4012

              Nlubo*93 - Profil | Čt 23.9.2021 10:04:37

              ˘Ö˘ Krab >> to mne ani nepřekvapuje 🤣🤷 On i ten od dynamite baits je prý chutnější než náš klasický.. v dobré víře jsem 2x koupil od Hamé za 60kč a šlo to ale i tak hledám levnějsí a pevnější.. a co se týče záběrů tak to taky žádný šlágr nebyl ale moc prostoru jsem tomu nedal…

                Nberlinan - Profil | Čt 23.9.2021 9:32:45

                ˘Ö˘ Krab >> ten používám taky, ještě si ho různě upravuju.

                  Nberlinan - Profil | Čt 23.9.2021 9:29:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Feederman@ >> ahoj, já zkouším luncheonmeat už nějakou dobu a mám na něj nějaké tlouště, ale parmu ne. Dělal jsem to zřejmě špatně. Jak jsem si mohl v několika knihách přečíst, parmy se za denního světla této nástrahy spíše bojí. Je lépe ji používat, když je voda stouplá a zakalená a nebo v noci. Například Tony Miles si předkrmoval konopím a dalším partiklem několik fleků i více hodin a pak, až už byla tma, opatrný nához s velkým kusem masa a dost často měl záběr i do pěti minut.

                    Nnumen - Profil | Čt 23.9.2021 8:22:32

                    Feederman@ >> a co zkusit pražskou šunku. Ikdyž já bych to nevydržel a adi bych jí sežral...

                      Nnumen - Profil | Čt 23.9.2021 8:20:48

                      Bery. >> v Litoměřicích je v hobby prodává již delší dobu. Mam i tu těžší verzi, ale na v proudu nic moc. Musím dávat aspoň dvě pásky..

                        N˘Ö˘ Krab - Profil | Čt 23.9.2021 7:58:11

                        lubo*93 >> Dobrej je tenhle, ale německej, česká verze je z kuřecího separátu :(

                          Nvicx - Profil | Čt 23.9.2021 7:37:55

                          lubo*93 >> skúsil som pár iných, potom som dostal tip. No a mreny, napriek tomu, že ich milujem, sú iba okrajová záležitosť 1x za pár rokov 🤔🙈🙊

                            Nkocak - Profil | Čt 23.9.2021 6:49:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Posledních pár návštěv potoka...Už vím, kde se kapři zdržují - teď je jen úspěsně zdolávat. Zatím to je tak 50:50. Plus jedna mňamka z víkendové gulašovky 😋

                              Nlubo*93 - Profil | Čt 23.9.2021 6:38:37

                              vicx >> diky! Už par let hledám ten pravý… a to vražedným tempem 1-2 ks za rok 😀

                                Nvicx - Profil | Čt 23.9.2021 0:24:51

                                lubo*93 >> asi. Kúpil som to iba pár krát.

                                  Nlubo*93 - Profil | St 22.9.2021 22:22:53

                                  vicx >> značka? Pikok?

                                    Nlubo*93 - Profil | St 22.9.2021 22:20:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Feederman@ >> jednu dobu jsem játra zkoušel často.. u kaprů mi přišlo že chtěli předkrmit den do předu, jinak ultimátni věc na tlouště, a přišel mi na ně i hezký lín nebo velký úhoř.. určitě se dají použit jako mírně selektivní nástraha což je někdy zapotřebí ☝☝myslím že nebudu jediný co tvrdí, že ta drůbeží jsou taková lepší ač vepřová drží líp na hačku 🙂 chytal bych je častěji ale je to choulostivé na teplo a raději je hodím na cibulku 🤷

                                      Nvicx - Profil | St 22.9.2021 21:40:34

                                      Feederman@ >> luncheon z lidlu. Najtuhší a drží. Alebo studená sekaná.

                                        NMirek.V - Profil | St 22.9.2021 19:27:15

                                        Feederman@ >> Díky, občas ta odměna za snahu a prutohodiny přijde.

                                          Červené karty: Vydra revírní