Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

NBery. - Profil | St 22.9.2021 13:14:14

Feederman@ >> a taky má krmítko od Delphinu. Zrovna včera jsem na něj koukal v obchodě a ta velikost M byla suprová na aktivnější lov v proudu. Ani jsem nevěděl že Čabi něco takovýho udělal.
https://www.chytapust.cz/Krmitka-2847/Delphin-Krmitko-Magma-Square?varianta=46201&

    NDědek - Profil | St 22.9.2021 13:10:55

    Feederman@ >> pěkné video...

      NMartin M. - Profil | St 22.9.2021 13:06:04

      numen >> je to spise o pocitech. Na dlouhem navazci by krmitko melo byt dostatecne daleko od ryby, ale proste z toho nemam dobry pocit.

        Nnumen - Profil | St 22.9.2021 13:02:07

        peterb >> tohle je téma kdy platí spíše ukázáná.
        Pro mne je důležitá ta vzdálenost, kterou jsem schopen házet opakovaně. Né že to jednou ulétne.
        Již delší dobu chci vyzkoušet snypera 330, kolik se s ním dá házet.

          Nnumen - Profil | St 22.9.2021 12:55:08

          Martin M. >> ty od cresty mají kulaté konce, ale videl jsrm používat i s ostrýma koncema a rybu jsem ještě zraněnou neviděl.

            Npeterb - Profil | St 22.9.2021 11:55:59

            numen >> Presne kazdemu vyhovuje nieco ine. Niekto hodi dalej s dlhsim prutom a niekto hodi aj s kratsim. Mne sa hadze lepsie s dlhsimi prutmi. Ale chce to hlavne trening tak ako pise erin. Podla mna zaklad v dalekom nahadzovani je trening a zdokonalovat sa. Vhodny prut a navijak ale pomoze.

              NFeederman@ - Profil | St 22.9.2021 11:22:51

              Martin M. >> Jojo, určitě by to chtělo nějakým způsobem poohýbat tak, aby to bylo i pro rybu bezpečné.
              Mě jenom zaujala ta jednoduchost spojení s krmítkem.

                NMartin M. - Profil | St 22.9.2021 11:14:19

                Feederman@ >> pekny, jen nejsem smiren s tema ostryma hrotama dratu, podle mne tim vypichnu rybe voko. Aspon bych tam zahnul nejake ocko na konci dratu.
                ve videu cas kolem 20. minuty

                  Nnumen - Profil | St 22.9.2021 11:11:43

                  erin >> ikdyž máš 60 kg. Tak když zvládneš trvhniku a hlavně najdeš prut ktety6ti bude vyhovovat,měl by si se dostat dál.
                  Někomu vyhovuje spíše 360, někomu 375, někdo hází daleko se 420 cm. Znám i 450 ale 420 a víc je posilovna.
                  100m se dá v klidu hodit i s boční zátěží s běžným feederem

                    NFeederman@ - Profil | St 22.9.2021 11:08:11

                    Docela jednoduchá a určitě i funkční úprava krmítka s drátem.
                    https://youtu.be/YRdctruw1Ts?t=1120

                      Npeterb - Profil | St 22.9.2021 9:37:52

                      erin >> 70m by si mal dat v pohode. Suhlasim raketove lieta dalej. Ty si chytaval s Mikadom okolo 50 metrov. Takze s Mantou by si mal dat tych 70 metrov.

                        Nerin - Profil | St 22.9.2021 9:13:18

                        peterb >> to bude tazke :) raketove beriem ale tie metod mne nejako moc nefunguju, ono to vyzera ze to ide daleko hodit ale jak keby to nemalo stabilitu ci co a potom to neleti daleko. No nic asi by som mal nahodit snuru na mantu a mohli by sme skusit co to da niekedy nech to zas nieje len o teorii :) ja si trufam o treningu s mojou zostavou 70m na klip, viac s mojimi 60kg asi nedam

                          Npeterb - Profil | St 22.9.2021 9:08:33

                          erin >> No uvidime ale na 100m urcite s tym raketovym bullet krmitkom s tou spodnou zatazou. Ale ja chytam na priehrade aj vela na method krmitka. Na tento prut budem pouzivat 60g az 80g.

                            Nerin - Profil | St 22.9.2021 8:58:15

                            peterb >> 100ka na klip? s akym krmitkom?

                              NTy6ko - Profil | St 22.9.2021 8:28:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Reka kousek od baraku. V metodu smeska pelet a barbel od sonu. Pod hackem waftersky sonu, jelikoz jsem chytal ve vazkach a rybam nesel dat ani metr odpluti navic, vyzkousel jsem po prve poradne proutek delphin river 3 m 160 gr a na to, ze je na prvni pohled ohebny jak sestka lesenova trubka, bylo zdolavani s nim zabavny. Najeli kaprici 47 to 51 a jeden jelec, co na delku kapriky pokoril 😀

                                NFeederman@ - Profil | St 22.9.2021 8:11:16

                                Nebo co játra, to by taky nemuselo být špatné, případně je ještě nějak upravit…

                                  NFeederman@ - Profil | St 22.9.2021 8:09:18

                                  Borci, jestli máte někdo nějaké pozitivní zkušenosti s nějakým tím lunchmeatem (konkrétní druh a značka) co se normálně prodává v potravinách na jídlo pro lidi, tak bych vás poprosil o radu který?
                                  Chtěl bych, aby měl celkově pevnou konzistenci a vydržel pod háčkem i nějaký ten atak menší bílé ryby…
                                  Nebo i různé párky a podobně a vaše zkušenosti jak vám tyhle masové nástrahy fungují?
                                  A i jestli s tím někdo i krmí buď přímo v košíku (uvolňuje a vypadává to dobře) nebo i prakem?
                                  Předem dekuji za postřehy.

                                    Npeterb - Profil | St 22.9.2021 8:02:25

                                    erin >> Tomu ver. S tymto dufam magicku hranicu dosiahnem 🙂

                                      Nerin - Profil | St 22.9.2021 7:05:18

                                      peterb >> o pekne, v cene noveho SAGE prutu, uz sa len naucit s tym hadzat

                                        NFeederman@ - Profil | Út 21.9.2021 22:34:07

                                        Mirek.V >> Moc pěkná a velká ostroretka, paráda👍.

                                          Červené karty: Vydra revírní