Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Feederman@ - Profil | Pá 26.6.2026 9:19:16

Tak borci dáme nějaké nové téma?
A co na ryby chodíte všichni? Někteří lapači vidím že jo a co vy ostatní?

    Bery. - Profil | Út 2.3.2021 17:42:02

    PolyMick >> ty si presne ten,ktery jsem chtel aby se pridal. Vystoupit ze tmy,nebát se a jit do toho s nami. Diky,jen do toho !

      PolyMick - Profil | Út 2.3.2021 17:15:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Já se jako úplný nováček taky rád přidám.

      Cíl je jasný:
      1. Pláchnout z Brna do místa trvalého bydliště a potom k vodě
      2. Zahájit sezónu, letos poprvé s feederovým prutem
      3. Chytit první rybu sezóny a svou první rybu na feeder

      Doufám, že mě tahle technika chytí. Už dlouho tu se zaujetím pročítám všelijaké diskuze, koukám na videa nejen od M.M. a teď jsem se konečně rozhoupal. Tak uvidíme :D

        Mambič - Profil | Út 2.3.2021 15:22:22

        Budu všem držet palce, ať jim výzva vyjde ;) Já si dám výzvu v podobě údržby a doplnění vercajku, protože v mojí obci s 50 tisíci obyvateli jsou k dispozici 3 rybníčky a největší má 0,7 hektaru 😂

          rájovec - Profil | Út 2.3.2021 14:37:20

          cechura09 >> RK je nezpochybnitelným přínosem pro každou diskusi. Dokáže spolehlivě identifikovat sebestředné tupce bez sebereflexe a umí jim to napsat tak, že to nestráví. A taky pozná, kdy se dělá z ho.na problém. Měl by dělat admina s hlasem rozhodujícím :-)))

            cechura09 - Profil | Út 2.3.2021 14:21:57

            marmyš >> to je hovn. challenge, to je obchod .... :)

              marmyš - Profil | Út 2.3.2021 14:13:29

              cechura09 >> Já bych mu ji zrušil jen pokud se zaváže,že sem nebude psát. Já sem nepíši a nemám problémy. :-)

                cechura09 - Profil | Út 2.3.2021 12:38:31

                Feederman@ >> Honzo, ještě bych měl jeden Challenge, který je spíš pro tebe jako zakladatele vlákna ....
                - Zrušit RKáčkovi redku.
                Takle to vypadá, že je jediný kretén na světě a to není vůbec pravda.
                Třeba k prvnímu jarnímu dni nebo poslednímnu dni omezení by to bylo moc pěkný gesto od kolegů.....

                  Mirek.V - Profil | Út 2.3.2021 12:36:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Přidávám se k výzvě. Jsem z Prahy, ale nikdy jsem v katastru Prahy nechytal. Jsem vlastně svým způsobem rád, že budu muset. Dávám si tyto cíle:

                  1. Najít v Praze pro mě nové revíry a místa (na které bych jinak asi nikdy nešel).
                  2. Chytit na nich 10 druhů ryb ( abych to neměl moc lehké).
                  3. Chytit rybu, která bude pro mě cenná a zajímavá ( velikostí, druhem, který málo chytám, ap. Když takovou nechytím, čestně to přiznám).

                    Novas 16 - Profil | Út 2.3.2021 9:34:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Bery. >> Taky se pridam a moje vyzvy jsou:
                    dostat se v březnu na ryby
                    chytit na metuji alspon 2 druhy ryb
                    pokusit se chytit kapra (nevím jestli tam nějací vůbec jsou ale pokusím se.

                      lubo*93 - Profil | Út 2.3.2021 8:56:26

                      Heršvec >> jj, mám.. hlavně bod 1 a 6 😂😂😂

                        simak.cz - Profil | Út 2.3.2021 8:35:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Tak já se tedy taky přidám. Je naprosto absurdní, že se celé naše stotisícové město bude mačkat na jedné hromadě, když máme v okolí tolik vod, kde člověk může být úplně sám. Takže největší challenge bude najít místo, kde nebude dalších deset lidí od kterých bych mohl chytit Covid. Ale co už, s tím si nějak poradím.
                        Úkoly:
                        1. chytit za vycházku minimálně 20 ryb
                        2. chytit ve městě parmu
                        3. dát si na každé vycházce pivo (nechci předbíhat, ale mám tušení, že když do sebe všechno správně zapadne, půjdu štěstíčku naproti a dám do toho maximum, že bych mohl tenhle úkol splnit)

                          Heršvec - Profil | Út 2.3.2021 8:03:32

                          lubo*93 >> Tak to máš co dělat v momentálních podmínkách.

                            lubo*93 - Profil | Út 2.3.2021 7:57:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Moje výzva.. 😎
                            1) nedostat covida
                            2) dostat lína 35+
                            3) dostat kapra 60+
                            4) na domácí říčce dostat tlouště 40+
                            5) na domácí říčce dostat cejna 50+
                            6) nepropadnout úzkostně depresivním stavům z nedostatku lovu na větších řekách 😂😂😂

                              Kruan - Profil | Út 2.3.2021 7:54:23

                              aartu >> no to by bylo supr...

                                Hynek.N - Profil | Út 2.3.2021 7:32:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Ahoj všem, vzhledem k tomu, že jsem měl na březen v rybačce jeden cíl, který za dané situace nejde splnit. Jdu do toho taky. A dám si něco, co možná nevypadá pro někoho nesplnitelně ale pro mě je to vysoká laťka.
                                1. Aspoň 6x chytačka
                                2. Více jak 5 druhů ryb.
                                3. Kapr 65+
                                A doufám že hlavně a aspoň bod 1. se mi podaří splnit, tak držte palce 🤣 a Vám ať se daří.

                                  aartu - Profil | Út 2.3.2021 5:37:38

                                  Ahoj, mou výzvou je prokázat, že na Bečvě u Familii přežily nějaké ryby. Splnit ji by bylo skvělé.

                                    Kruan - Profil | Po 1.3.2021 22:34:48

                                    Dulf >> presne tak....v HK takle nejdriv zkur...vili Labe nad HK...tam je dokonce cyklostezka na obou brezich...a vloni nebo predloni s velkou slavou zkur....vili i Labe pod HK...vsude urvaní cyklofasisti v buzeranstkych obleccich co na sebe rvou jako kravy...plivou a smrkaj za jizdy a jsou slyset na kilometr...

                                      Dulf - Profil | Po 1.3.2021 22:30:55

                                      Feederman@ >> to doufám.😀

                                        Dulf - Profil | Po 1.3.2021 22:29:57

                                        Kruan >> to nedávám co tam leze lidi.Casy kdy jsem potkal za tejden dva lidi jsou nenávratně pryč.Jednou jsem byl chytat na Labi v Nymburce a po půl dni jsem to vzdal.To si se.nemohl jít ani vychcat, aby tě pomalu něco neporazilo.

                                          Kruan - Profil | Po 1.3.2021 22:16:18

                                          Dulf >> krasne misto bez prasivych cyklostezek to vypada...tady uz neni skoro kam jit, aby ti za zadama a na protejsim brehu nejezdili cyklofasisti

                                            Červené karty: Vydra revírní