Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁12%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁62%

Od 7.3.2026 hlasovalo 95 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NKaďa - Profil | Pá 26.6.2026 16:13:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Feederman@ >> máš nějakej nápad na to téma? Já jsem včera večer byl ještě zkusit amura, ale nic jsem neočekával a to se taky potvrdilo 😁. Tak pro letošek už jim dám pokoj. V neděli ráno bych rád zajel zafídrovat někam na řeku tady v okolí, pochytat aspoň nějaký ty říční rybky a zase pozvolna přesedlat k feederu. Teď jsem se skoro dva měsíce věnoval jen kaprům a amurům, výjimkou byly dvě vycházky na pstruhovku. Přidávám fotky dvou největších letošních ryb.

    NFeederman@ - Profil | St 3.3.2021 19:53:59

    Kondrakar >> Ty máš ty nové rohatinky od Matrixu jo? A co, jaké jsou jsi spokojený?
    Vypadají hezky😉

      NKondrakar - Profil | St 3.3.2021 19:52:40

      Feederman@ >> Předvídavý hoch. Já měl litr, ale to už jsem schytal nebo vyházel (mrtvolky). Budu to muset taky tak nějak udělat, až bude možnost.

        NFeederman@ - Profil | St 3.3.2021 19:50:53

        Kondrakar >> No jo no, já jsem onehdy koupil 2L, napytlíkoval, zamrazil a mám na nějakou dobu klid😉

          NKondrakar - Profil | St 3.3.2021 19:46:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          hechtmrk >> Od závitu k závitu 28 a 35cm. A nemusíš mít strach, že se pruty dostanou do kontaktu. Ta mezera je dost velká

            Nhechtmrk - Profil | St 3.3.2021 19:37:31

            Panstvo, prosím o informaci, jak daleko jsou od sebe pruty v tom Korum river tripodu? Jaká je rozteč těch hrazdiček?

              NKondrakar - Profil | St 3.3.2021 19:35:12

              Feederman@ >> Taky nemám. Potřeboval bych koupit, ale neni kde 😢

                NFeederman@ - Profil | St 3.3.2021 19:22:05

                Ciffik >> Letos na rybách poprvé že jo? Tak už máš zahájené a bude to už jenom lepší.
                A bez červů je to teďka těžší...😉

                  NFeederman@ - Profil | St 3.3.2021 19:19:41

                  simak.cz >> Skvělá rybačka a slušné plotice👍

                    NCiffik - Profil | St 3.3.2021 19:14:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Dneska jsem to už nevydržel a utekl po práci na dvě hodinky k vodě. Průtok už chytatelný, ale vodou šlo tolik trávy a bordelu, že to stejně vlastně moc nešlo. Červíky nemám, musím objednat. Vzal jsem plechovku s kuku a rohlík. No záběr jsem neudělal. Třeba příště. Ale bylo fajn...

                      Nsimak.cz - Profil | St 3.3.2021 19:13:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Po práci jsem šel na chvíli vyzkoušet ten lockdown fishing. Vládní opatření funguje skvěle, u vody to bylo jak na závodech.
                      Trvalo docela dlouho, než se to rozjelo, voda je pořád ledová a ryby pomaleji reagují na krmení. První hodinu a půl jsem měl jen pár záběrů, ale potom už to jezdilo hezky. Nejdřív jsem vytáhl sedm celkem slušných plotic, pak mi na místo najely malé podoustvičky a nikoho dalšího už k tomu nepustily. Dohromady jsem chytil 22 ryb.
                      Taktika zase konzervativní, zimní. Černé, slané krmení, dva červi na háčku, jemnota, důraz na přesnost.

                        Nmarmyš - Profil | Út 2.3.2021 21:22:35

                        Feederman@ >> Záleží na tom,jaké ryby se ti ve votě potulují. Pokud bych byl v místech,kde se zdržují ostroretky nebo podoustve,tak bych zkusil hnojku.

                          NFeederman@ - Profil | Út 2.3.2021 19:57:14

                          marmyš >> Například takovéhle jak jsi teď napsal😉.
                          A mě zas pro změnu teď naposled přechytal pařený rohlík kostňáky i když se jednalo o tlouště, ale i tak zajímavé...
                          No a teďka je ta voda ještě pořád studená a ryby jsou opatrné a asi ani ne moc tak hladové, tak ten kostňák je pro ně teď nejlepší volba, ale jak se bude voda ohřívat, tak ty různé nástrahy a i krmení budou mít zásadnější vliv na záběr od slušnější ryby✌.

                            Nmarmyš - Profil | Út 2.3.2021 19:43:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Feederman@ >> Jaké postřehy? Chce to především chodit a zkoušet. Ale aby se neřeklo,ať už na Mušově,nebo tady na řece,pořád se mi jeví jako nejlepší nástraha obyčejní kostní červi. Zkouším různé plovky(wafterky),těším se že najdu něco zázračného,ale i přes občasné úspěchy jsou to zas ti kostní.Zkouším (zkoušíme) i rozdíl mezi košíkem a methodem a taky nějaký výrazný rozdíl není.Krmení taky zkoušíme a celkem věřím Sensasu a Mivardi.

                              NFeederman@ - Profil | Út 2.3.2021 19:32:31

                              cechura09 >> No mě nepíše...😁
                              Já spíše myslel takové ty postřehy, ty by jsme tady uvítali😉✌

                                Ncechura09 - Profil | Út 2.3.2021 19:22:52

                                Feederman@ >> Mě Marmyš píše, nemůžu si stěžovat, tobě ne ??
                                Soukromě to nazývám " Tajemství staré vydry " a kolikrát mám jeho fleky i s kótama.
                                Jsem ale vázán slibem mlčení stvrzeným meruňkovicí .... :) nepustím ani slovo. :)

                                  NFeederman@ - Profil | Út 2.3.2021 19:13:48

                                  PolyMick >> Feeder je chytlavý, tak věřím tomu, že tě to chytí a nakonec z tebe bude pravidelný přispívač do téhle diskuse😉.

                                    NFeederman@ - Profil | Út 2.3.2021 19:11:27

                                    marmyš >> A ty klidně piš tvé dlouholeté zkušenosti, budou tady jenom přínosem😉✌.
                                    Z občasného pošťouchnutí se tady nikdo nepotentuje... 😁😁

                                      NFeederman@ - Profil | Út 2.3.2021 19:07:45

                                      cechura09 >> Tu redku dostal od Martina M, takže by mu ji měl asi zrušit on...
                                      Takhle, budu nad tím uvažovat a jestli mu ji Martin do toho prvního jarního dne nezruší, tak já mu ji pak zruším✌. Ale s tím, že si bude musel dávat bacha na to aby tady zase nějak moc nevysíral 😉😁 a nenasral zas někoho😁😉

                                        NFeederman@ - Profil | Út 2.3.2021 19:02:57

                                        lubo*93 >> Hlavně ten bod 6😁😁

                                          NFeederman@ - Profil | Út 2.3.2021 18:59:08

                                          Kruan >> To se zlomí a uvidíš časem se ti podaří i něco slušnějšího😉. A jak jsem už psal, důležité je mít z rybačky radost, to ostatní už není vůbec podstatné✌

                                            Červené karty: Vydra revírní