Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

visage - Profil | St 24.6.2026 19:50:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Zmestil sa 🙄😉👍

    Lukyn13 - Profil | Po 1.3.2021 20:17:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Taky se rád zapojím do COVID výzvy :) Mám štěstí, že máme ve vesnici obecní rybník o rozloze cca 0,5 ha.

    1. Cejn 60+
    2. Kapr 60+
    3. Lín

      Feederman@ - Profil | Po 1.3.2021 20:16:56

      fheavy >> Karle neboj to ještě roztaje😉✌.

        fheavy - Profil | Po 1.3.2021 20:12:08

        cechura09 >> karasú jsi chytl víc jak já takže máš splněno dopředu))
        😉

          fheavy - Profil | Po 1.3.2021 20:10:08

          Pindˇa >> čemu ty se směješ??😷

            stormandnature - Profil | Po 1.3.2021 20:06:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Tak já se taky připojím.
            1. Prvního letošního kapra (aspoň 4kilča)
            2. Cejn 50+
            3. Aspoň 5 druhů ryb

              cechura09 - Profil | Po 1.3.2021 20:04:40

              Pindˇa >> Dík, tebe taky rád uvidím .... :)

                Pindˇa - Profil | Po 1.3.2021 20:03:22

                cechura09 >> 😊

                  cechura09 - Profil | Po 1.3.2021 20:00:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Feederman@ >> Protože s množstvím úlovků nemám problém, druhově nejsu vybíravej a o velikost mi nejde, jsou pro mě aktuálně nejdůležitější tyhle 3 výzvy........
                  1, Mít možnost si dát s Marmyšem panáka meruňky u vody na radost, že se zas vidíme
                  2, Potkat tě zas někde u vody a podat si ruce
                  3, nachytat někdy na řece víc jako Karel, i kdyby to meli být karasi.

                  Ať se daří v téhle šílené době všem.

                    Kruan - Profil | Po 1.3.2021 19:53:16

                    ja tady mam Labe a Orlici, stojaky uz jsou nektere bez ledu, ale jsem takove jelito, ze bych musel dat chalenge : chytit cokoliv, krome covidu...posledni dochazky to byla takova bida...ostatne u me jako vzdy.......asi bych si mel najit jineho konicka, kde to neni tolik o stesti, pac tahle komodita mi fakt chybi.....kdyz vidim ty ostatni cile :) ....chytit kapra 10+....nechytl jsem nikdy ani 4kg....chytit lina 40+....chytnu jednoho cca 25 cm za 5 let (beze srandy).....

                      nerf - Profil | Po 1.3.2021 19:52:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Challenge accepted!
                      A protoze jsem si vedom svych moznosti, tak nastavuji cile nasledovne:

                      1) alespon 4 dochazky
                      2) kapr 50+
                      3) parma 50+

                      Vse se bude odehravat na Berounce 1, mohl bych jeste Vltavu a prazske stojaky, ale tam ja nechodim a ani nezacnu.

                        fheavy - Profil | Po 1.3.2021 19:48:19

                        pirda >>tak ja mám v katastru obce pouze tenhle rybníček 0.38ha
                        za 3 týdny pochybuji že rozmrzne jelikož je v údolí mezi lesy..

                          pirda - Profil | Po 1.3.2021 19:42:37

                          fheavy >> u nás to vypadá taky tak,ale máme na to ještě tři týdny :-)

                            fheavy - Profil | Po 1.3.2021 19:38:38

                            Bery. >> asi takhle ,takže pro mně tak cena utěchy🤣
                            Nic jinyho tady nemám
                            Edit:jediný náčiní tak sekera a pila😁

                              Emilooo - Profil | Po 1.3.2021 19:24:19

                              skwor - Potvrdíš my u tebe přechodný pobyt?

                                prdakcb - Profil | Po 1.3.2021 19:21:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Dobrý večer, narazil jsem na odkaz v hlavní feeder diskuzi. Rád bych se připojil. Mohu na dvě řeky, tak stojáky vynechám. Moje výzva:
                                1) Podoustev 40+
                                2) Jelec jesen 30+
                                3) 5 druhů v jedné vycházce
                                Díky, nápad mě zaujal

                                  Přemet:-) - Profil | Po 1.3.2021 19:18:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Budu jeden z těch, kteří zde brečí, že nemají kde chytat... Jako normálně by mi z toho jeblo... Na dohled (řekněme 6-8 km) mám krásný revíry, Lužnici, Vltavu, jejich soutok a další a dálší... Ale v katastru obce máme jen kemp na Orlíku, zrovna místo, kam strašně nerad jezdím... Ale dobrá tedy, připojuji se ke Covid Challenge... 😂
                                  1: Cejn 55+
                                  2: Tloušť 50+
                                  3: Kapr na method (to bude nejtěžší, method jsem prakticky skoro nechytal... Ale zas je to taková lehčí kaprařina a tam mám odchytáno dost 😀 )

                                    Kondrakar - Profil | Po 1.3.2021 19:14:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Jelikož mám k dispozici pouze 2ha rybník s hloubkou okolo metru, kde jsou cejni jak dlaň a kapříci 30-40cm, tak moje challange bude
                                    1) kapr 50+
                                    2) lín 30+
                                    3) úhoř nebo amur

                                      skwor - Profil | Po 1.3.2021 19:10:01

                                      Emilooo >> Už jsi třetí, kdo brečí, že může jenom tam :)) Mám se líp, ne? :D

                                        Feederman@ - Profil | Po 1.3.2021 18:51:53

                                        Emilooo >> Ale zkusit bys to mohl😉✌

                                          Feederman@ - Profil | Po 1.3.2021 18:50:20

                                          Bery. >> To jo ale je pořád březen a i docela kosa, tak ty tvoje výzvy jsou řekl bych docela odvážné (to je jenom dobře😁😉😁), ale zase na druhou stranu ty zachytat umíš jak se patří😉✌
                                          No a u mě to podle všeho vypadá tak, že nakonec budu mít k dispozici těch revírů včetně menších řek více...Celé Brno by se mělo brát jako jedna obec😉 tak možná to nebude až tak moc omezující.

                                          A já bych to zase s tím Pickerem viděl u mě jako jednu z podmínek z bodů u nějaké té výzvy, musím si to celé ještě nějak pořádně domyslet😁.

                                            Červené karty: Vydra revírní