Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nvisage - Profil | St 24.6.2026 19:50:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Zmestil sa 🙄😉👍

    Npirda - Profil | Po 1.3.2021 18:45:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Rád bych se připojil,ale máme tu jen malý rybník a jestli roztaje led(což zatím nevypadá)Tak budu rád,že se tam vejdu.Ale i tak bych zkusil.
    Kapr 50+
    jiný druh :-)
    Cejn 30+

      Nphoenix410 - Profil | Po 1.3.2021 18:45:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      K výzvě se připojuji, a jelikož je povolen stoják (řeku nemám k dispozici v katastru obce), tak zde je moje COVID Challenge:

      1. Lín 30+ (na revíru je hodně sumců a chytit lína je zázrak)
      2. Úhoř jakékoliv délky (na feeder je celkem adrenalin pěkného úhoře dostat na břeh)
      3. Amur 50+

      Záměrně neuvádím kapra, cejna, karase, tyhle ryby chytám pravidelně a na revíru je jich hodně.

        NEmilooo - Profil | Po 1.3.2021 18:40:54

        Bery. -My tady máme jednu požární nádrž a ta bude furt obsazená,tak já nic.

          NBery. - Profil | Po 1.3.2021 18:39:21

          scjsci >> tak to si jeden z tech stastnejsich. Takze snad ti to vyjde a zvladnes to pochytat.

            NBery. - Profil | Po 1.3.2021 18:36:11

            phoenix410 >> dobre očko, mas pravdu! Diky

              Nskroby - Profil | Po 1.3.2021 18:31:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Ok, takže jdu do toho a budu doufat, že průtok spadne na chytatelnou hranici :)

              1. Chytit jakoukoli rybu v tomhle úseku
              2. Parma, nebo ostroretka jakékoliv velikosti
              3. Tloušť 50+

              Doufám že se mi povede alespoň bod 1. 🤣

                NJ.F. - Profil | Po 1.3.2021 18:27:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Bery. >> Obávám se, že můj covid challenge je dostat se na ryby. Jestliže mám dodržovat opatření, moc velkou šanci nemám. V katastru mojí obce teče jen taková stoka, která má sice v názvu slovo "potok", ale odmítají tam žít i mikrobi, kteří mají jen trochu sebeúcty.
                Měl jsem to tak naplánované! Během únory jsem vyřídil spoustu práce, nasál informace v téhle diskuzi, připravil návazce a krmení. Od loňska mám vytipovaná místa na Radbuze, během zimních procházek s rodinkou si našel další na Mži. Začínají rozmrzat stojáky.... Na řece jsem byl zatím jednou, chystal jsem se to roztočit v březnu. A do toho tohle. No jeblo by mě!
                Jinak covid challenge by byla jednoznačně nějaká hezká parma.

                  Nscjsci - Profil | Po 1.3.2021 18:21:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Covid Challenge? Supr nápad, jelikož má naše obec celkem solidní katastr ( zahrádkářské + chatové kolonie) tak mám přístup na skoro všechny místa, kde touhle dobou chytám. Trošku mi chybí vrchní Nežárka ale tam se snad do konce dubna dostanu.
                  No a protože jsem oproti většině osazenstva ve značné výhodě měl bych to zahrnout i do sady cílů. Takže je mám čtyři.
                  100 kaprů celkově
                  Kapr 10+ z pískovny
                  Kapr 75+ z Nežárky
                  Jesen 50 z Nežárky ( spokojím se s 49tkou)

                    Nphoenix410 - Profil | Po 1.3.2021 18:08:05

                    Bery. >> Ahoj, máš ve výzvě drobnou chybku v bodě 1. Datum 7.2. již byl, ale myslím si, že jsi určitě chtěl napsat do neděle 7.3. :-)

                      Nskroby - Profil | Po 1.3.2021 18:06:35

                      Bery. >> když to spadne tak to půjdu zkusit :) něco snad vymyslim

                        NBery. - Profil | Po 1.3.2021 18:05:40

                        Feederman@ >> kdyz se dostanu na stojaky,tak je to chytitelne. Ne hned,ne snadné ,ale je.
                        Puvodne jsem chtel toho kapra napsat 55cm na picker. Ale pak jsem si rikal ze kdyz uz to roztaje, tak radsi budu honit vetsi ryby se silnejsim prutem 😀

                          NBery. - Profil | Po 1.3.2021 18:02:30

                          skroby >> a pujdes si tam sednout? Co kdyz to pristi vikend bude na 100?
                          Jen si neco napis,treba to vyjde. Kdyz nevyjde,tak se nic nedeje,zivot jde dal.

                            Nskroby - Profil | Po 1.3.2021 17:59:37

                            Bery. >> fajn nápad, ale mám v katastru jen kousek Vltavy, která je tak o 200m³ nad chytatelnym průtokem, tak nějak nevím jestli se tam podívám 😀

                              NBery. - Profil | Po 1.3.2021 17:46:31

                              RomanS >> ja tu mam par stojaku kam muzu jit,ale vsechno pod ledem a pocasi mi taky nepřeje aby to roztálo. Takze snad nebudu odkazany jen na kousek Biliny co tu proteka.

                                NFeederman@ - Profil | Po 1.3.2021 17:40:06

                                Bery. >> Tak ty si teda dáváš pořádné výzvy✌😁

                                To já něco do té Neděle budu muset vymyslet, ale něco takového co dokážu splnit...😁😁😁

                                  NFeederman@ - Profil | Po 1.3.2021 17:37:53

                                  Bery. >> Skvěle jsi to celé vymyslel a i napsal😉👍

                                    NFeederman@ - Profil | Po 1.3.2021 17:36:19

                                    Bery. >> Bery dostal zajímavý a suprový nápad, který má z mé strany absolutní podporu😉✌.
                                    Bylo by moc super kdyby se vás co nejvíce rybářů do Covid Challenge zapojilo.
                                    Bude to fakt zpestření a i rozveselení tohohle Covid obdobi...

                                      Nvicx - Profil | Po 1.3.2021 17:34:06

                                      RomanS >> daj si challenge, že si tam nájdeš vodu na chytanie. Určite by to bola jedna z tých zaujímavejších a možno vyhráš. :)

                                        NBery. - Profil | Po 1.3.2021 17:29:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Moje Covid Challenge je:

                                        1) Lín 40cm+
                                        2) Kapr 5kg+ na method feeder
                                        3) 3 rybí druhy z řeky Bilina

                                          NRomanS - Profil | Po 1.3.2021 17:27:32

                                          Bery. >> Nemůžu lovit nikde😊.

                                            Červené karty: Vydra revírní