Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

visage - Profil | St 24.6.2026 19:50:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Zmestil sa 🙄😉👍

    Bery. - Profil | Po 1.3.2021 17:24:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Nazdar lovci a lovkyně,

    Doba je jaká je, všichni musíme být pouze na území svého bydliště. Rybolov nám nikdo nezakázal, ale pro většinu z nás to asi nebudou ideální podmínky. Dostal jsem takový nápad, jak si to alespoň trochu zpestřit. Rád bych vypsal Covid Challenge.

    O co se jedná? Každý už asi ví, které revíry může navštívit a co tam asi může lovit. Tak si pojďte dát každý pro sebe nějakou výzvu, kterou by jste chtěli pokořit. Pro někoho může být úspěch dostat se alespoň k vodě, pro někoho kapr 5kg+, pro jiného 5 druhů ryb za vycházku…

    1) Do neděle 7.2. napište svoje 3 úkoly výzvy zde do diskuze.
    2) Každý splněný úkol zdokumentujte fotkou a vložte alespoň krátké info o lovu. Klidně se rozepište o detailech jako je použité náčiní, krmení ,nástraha atd
    3) Povolený způsob lovu je pouze feeder (klasika i method) a je jedno zda řeka nebo stoják.
    4) Konec výzvy je neděle 28.3.2021.

    Po konci výzvy vybereme s moderátory diskuze nejzajímavější výzvu, která nemusí být nutně kompletně splněná. Dotyčný dostane nějakou symbolickou cenu, kterou mu odešlu na jeho adresu.
    Nejde tu ale o cenu, ani o závodění. Jde o to mít cíl a jít si za ním!

    Pojďte se připojit i Vy, co diskuzi jen čtete, ale aktivně se nezapojujete. Připojit se může úplně každý, protože jsme v tom všichni spolu.

    Nenechte mě v tom samotného :-)

      Feederman@ - Profil | Po 1.3.2021 16:02:29

      tomvec >> Jojo, to taky u té hrazdy se na tohle myslelo a na boční zavity jsou gumové krytky.

        tomvec - Profil | Po 1.3.2021 16:00:31

        Feederman@ >> zase když půjdu na lehko s jedním prutem, tak si z toho vezmu jednu tyčku, rohatinku a je to.

          Feederman@ - Profil | Po 1.3.2021 15:48:05

          hechtmrk >> Tak ono se to nasbírá když to takhle sečteš, ale vidle můžou být i jiné levnější, to stejné rychloupínáky a taky rameno, které to docela prodraží, ale klidně může být i nějaké levnější nebo taky vidle když to jde zapíchnout. Základ je ta hrazda která sama o sobě až tak drahá zase není.

            Feederman@ - Profil | Po 1.3.2021 15:42:06

            tomvec >> Tak když to nejde zapíchnout tak jako teď, tak to mám příplé ramenem o nohu na křesle, to křeslo to přidrží a nepustí dopředu.

              Feederman@ - Profil | Po 1.3.2021 15:37:07

              Bery. >> No na druhým prutu jsem chytal na černou slanou krmítkovku a to bylo oproti tomu tousťáku co se týče záběrů o mnoho slabší...ten tousťák pracuje v proudu jinak než klasická krmítkovka, více plave a vznáší se, tak to asi těch tlouštáky více láka😉

                hechtmrk - Profil | Po 1.3.2021 11:43:53

                Feederman@ >> máš to hezký, umíš vyjádřit finančně, na kolik to vše vyšlo?

                  tomvec - Profil | Po 1.3.2021 9:47:52

                  Feederman@ >> Takových tloušťů, no paráda. K tomu stojanu, když to nejde zapíchnout (ani ta zadní noha), nejsou ty přední nohy moc na kolmo k zemi? Kdybych měl nahozené přímo před sebe, bál bych se, že se to celé při prudkém záběru převrátí do vody.

                    draveček - Profil | Po 1.3.2021 5:12:55

                    Paradně jste všichni zachytali👍krasně se na to kouka, když ja nemůžu 😉

                      Kruan - Profil | Ne 28.2.2021 22:37:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Dneska reka nechytatelna...kokosove cerne ploticove krmeni s melasou....po dvou hodinach jsme to vzdali...ja jel jeste s feederem na nahon...tam jsem na rohlik dostal asi 6 tloustu....

                        fheavy - Profil | Ne 28.2.2021 21:22:41

                        Feederman@ >> jasny✌

                          Bery. - Profil | Ne 28.2.2021 21:21:27

                          Feederman@ >> ten chleba jak používáš se mi libi, ale vzdycky si ho zapomenu vzit s sebou k vode.
                          Myslis ze kdyby si chytal klasickou krmitkovku ,ze tam taky nachytas tolik tloustaku?

                            Feederman@ - Profil | Ne 28.2.2021 21:02:23

                            fheavy >> Hlavně je potřeba tu hrazdu vodorovně srovnat vůči závitu tím kloubem.

                              fheavy - Profil | Ne 28.2.2021 20:59:42

                              Feederman@ >> jj chapu ty upinaky avid mam 2ks už dlouho akorat jsem je zatim používal jen na podběrák.

                                Feederman@ - Profil | Ne 28.2.2021 20:57:28

                                fheavy >> Dík😉a v podstatě stačí dát přední hrazdu do vodorovné pozice a už si ji můžeš natáčet jak potřebuješ a ten osmi úhelníkový rychloupínák to ještě ulehčí tím, že tu hrazdu tam můžeš zasunout různě natočenou, chápeš ne?

                                  fheavy - Profil | Ne 28.2.2021 20:48:08

                                  Feederman@ >> dobře vymyšlený.

                                    Feederman@ - Profil | Ne 28.2.2021 20:43:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Ještě přidám pár fotek mého vytuněného stojanu na řeku😉.
                                    Přidal jsem nějaké ty rychloupínáky a dnes jsem použil i rychlovýměnné jednoduché rameno, protože tam kde jsem byl nejde smysluplně zapíchnout vidlička... Bylo potřeba použít i kloub, s tím jsem počítal, ale nakonec jsem to celé vymyslel ještě lépe než jsem původně myslel✌. Tím jak jsou ty Avid rychloupínáky osmiúhelníkové tak vlastně stačilo pomocí kloubu srovnat hrazdu do vodorovné polohy a už jenom vložit natočenou hrazdu do rychoupínáku podle požadovaného úhlu vůči zadní hrazdě.
                                    Ještě taková drobnost ale důležitá, navijákům nic nezavazí...
                                    Takže jsem s tím spokojený, už bude ta montáž relativně rychlá a je i docela možné, že to budu s tím ramenem používat i tak, že zapíchnu jenom přední dvě a nepoužiji zadní vidli. Už mám všechno ponastavované, stačí jenom pokaždé složit pomocí rychloupínáku.
                                    Kdo chce něco pevného na řeku na dva pruty, tak můžu jenom doporučit😉

                                      Hns - Profil | Ne 28.2.2021 20:41:18

                                      simak.cz >> Parádní rybacka. Ti jeseni jsou luxusní. 😃😉👍

                                        fheavy - Profil | Ne 28.2.2021 20:26:32

                                        Feederman@ >> + všichni co byli u vody
                                        👍👍

                                          Feederman@ - Profil | Ne 28.2.2021 20:21:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          Tak jsem se byl dnes rozloučit s řekou na minimálně několik týdnu...
                                          A nakonec z toho bylo celkem dobré tloušťobraní, pochytal jsem určitě k 15ks, ale šli jenom tloušti, ale několik jich bylo už i docela slušných😉.
                                          Zajímavé bylo to, že mi rozmixovaný a ochucený tousťák a pařený rohlík na háčku úplně přechytal černé slané krmení s červy a kukuřicí... Tousťák jsem ještě dochucoval příchutí banoffee, takže do sladka.
                                          Na řece jsem byl sice menší, ale tekla dost, tak jsem vzal tvrdé klacky😁 a 120 gramová krmítka, bylo to potřeba a dobře jsem udělal, s něčím měkčím by to byl dnes docela problém...
                                          Dnes už bylo i krásné a teplejší počasí, tak jsem si to náležitě užil, ryb jsem pochytal řekl bych dost i některé hezčí, takže za mě fajnový na dlouhou dobu poslední den na řece✌.

                                            Červené karty: Vydra revírní