Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

visage - Profil | St 24.6.2026 19:50:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Zmestil sa 🙄😉👍

    Feederman@ - Profil | Ne 28.2.2021 20:09:05

    Speedball >> Tak zahájeno, super😉

      Reznik76 - Profil | Ne 28.2.2021 20:07:20

      Feederman@ >> Berounku sem nestihnul 🥺😀

        Feederman@ - Profil | Ne 28.2.2021 20:05:51

        Reznik76 >> Říční trojboj😁
        Dobře jsi zachytal a cejni pěkní👍

          Feederman@ - Profil | Ne 28.2.2021 20:03:10

          simak.cz >> Pěkně a slušní Jeseni👍

            Reznik76 - Profil | Ne 28.2.2021 19:46:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Já sem o víkendu konečně vyrazil
            Zkusil sem tři řeky. Vltavu, Sázavu a dneska Labe
            Vltava debakl, za tři hodiny ani náznak záběru
            Úprk na Sázavu a tam kupodivu byla hladová ryba
            Mezi cejny se vetřel jeden tloušť a jeden cejn 55 centimetrama vyčníval velikostně
            Dneska Labe celkem slušný hlavně teda velikostně

              Speedball - Profil | Ne 28.2.2021 18:29:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Letos konečně zahájeno :) Dlouho mě to nevycházelo, tak jsem se k vodě dostal až dnes. Byl jsem rad za každý záběr a pár se jich nakonec povedlo i proměnit.
              Krmení Sonubaits Orange chocolate, na háčku žížal a nebo 8mm ananasová plovka..

                fheavy - Profil | Ne 28.2.2021 18:12:19

                simak.cz >> pěkný chytání👍

                  simak.cz - Profil | Ne 28.2.2021 18:04:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Letošní pátá vycházka s feederem a konečně jsem si hezky zachytal. Bylo parádní počasí a ryby byly aktivní. První hodinka byla rozjezdová, ale pak chodily záběry skoro jako v létě. Tahal jsem cejny středních velikostí a radost mi udělali dva hezky stavění jeseni. Taktika klasická zimní. Průběžka, 50 cm návazec, v krmítku slaný cejn, groska a pár červů, na háčku dva červi.
                  Na 10 km řeky jsem byl úplně sám. Od zítřka to bude kriminální čin. :-)

                    Bery. - Profil | So 27.2.2021 18:54:47

                    MKulicka >> proto jsem to napsal, at se i ostatni neboji krmit,i kdyz je kalendarni zima.

                      Bery. - Profil | So 27.2.2021 18:53:55

                      ˘Ö˘ Krab >> uz tech vychazek bylo dost,aby se to zlomilo.
                      I kdyz tohle misto znam dobre,mam tam uz neco nachytano a projete i echolotem na clunu,takze to je vyhoda.

                        MKulicka - Profil | So 27.2.2021 18:37:36

                        Bery. >> Všechny pěkně vypasený, zdá se, že v zimě nestrádaly:)

                          Feederman@ - Profil | So 27.2.2021 18:07:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Taky jsem byl dnes chvíli na řece dokud to ještě jde...
                          Ale u mě to byla docela bída, jenom taková čudlařina, všechno prťavé ryby. První hoďku jsem neměl ani potah, potom se to trochu rozběhlo, nakonec jsem chytnul dva menší tlouště, jednu malou podoustvičku a 5 plotiček...
                          Krmení černá slaná řeka a cejn plus zmražení červi a trochu kukuřice z plechovky. Na háčku mi nejlépe fungoval jeden červený červ, ale plotice chtěly i menší kukuřici.
                          Potom i vyšlo sluníčko, tak mě alespoň trochu zahřálo, ale jinak jak docela pofukovalo, tak byla kosa.

                            Feederman@ - Profil | So 27.2.2021 18:01:14

                            Bery. >> No jo pan tloušť👍👌👍

                              Feederman@ - Profil | So 27.2.2021 17:58:08

                              Kondrakar >> Taky dobrá rybačka 😉 pěkně👍

                                Feederman@ - Profil | So 27.2.2021 17:52:24

                                Bery. >> No zase parádní rybačka ve tvém podání👍
                                Krásné velké ryby, tloušť peckový👌 a i kapr big fish😉 no a cejni taky slušní👍. Dobře jedeš😉

                                  ˘Ö˘ Krab - Profil | So 27.2.2021 17:47:21

                                  Bery. >> Ty jedeš slušný bomby teda 👍

                                    Feederman@ - Profil | So 27.2.2021 17:47:05

                                    Navrc >> Taky si myslím, že stačilo to okresní omezení.

                                      Feederman@ - Profil | So 27.2.2021 17:45:37

                                      RomanS >> Škoda ho, to už byl slušný kus, ty vydry jsou potvory...

                                        Bery. - Profil | So 27.2.2021 16:12:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Martin M. >> diky. Me udělal nejvetsi radost. Byl to fešak v kondici.

                                          Kondrakar - Profil | So 27.2.2021 15:57:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          Dnes jsem zažil neskutečný tloušťobraní. 11 kousků na břehu a všechno ryby okolo 40cm. Tři spadly během zdolávání, promarněných záběrů x. Až na poslední nához přišla plotice. Skrmeno lehce přes 2l krmení. A na inspekci dorazil párek naprosto oprsklých labutí.
                                          Daiwa Nzon 360/80, Daiwa Nzon LT 5000, kmen Shimano Technium 0,25mm. Kroucená průběžka, návazec Colmic Mimetix 0,16mm cca 80cm, háček Owner pinhook vel. 12. Futro Sonu cheesy garlic říznutý Spottedfin Dark lake 1:1, hrst 2mm redfish peletek + jsem přidával kukly a mrtvý červy. Nástraha 2 červi tzv. na slávistu.

                                            Červené karty: Vydra revírní