Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

NIza - Profil | So 27.2.2021 15:55:58

Martin M. >> souhlasím, ale koho z těch kašparů chceš volit? Jeden lepší jak druhej 🤷

    NMartin M. - Profil | So 27.2.2021 15:54:26

    Bery. >> super jelec! a kaprici trochu taky :-)

      NMartin M. - Profil | So 27.2.2021 15:52:41

      Iza >> bohuzel zadny politik nechce delat nepopularni opatreni, to uz ho priste lidi nezvoli. To je jako bys mel v praci udelat neco, co si sice myslis, ze je spravne, ale za co dostanes vypoved.
      I proto vubec nejsou pokuty treba za rousky apod. Volby jsou za pul roku.

        NIza - Profil | So 27.2.2021 15:43:42

        tomvec >> já nechtěl být až tak kritický 😂 ale souhlasím.

          NBery. - Profil | So 27.2.2021 15:38:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Ač nerad chodim vicekrat za sebou na stejne misto,tak dneska jsem se vratil na misto činu.
          Taktika byla jasna. Na jeden prut aktivne chytat,druhý tam šoupnout na kouli.
          Jeden prut klasika prubezka, 80cm navazec 0,14 a pinhook. Krmeni hrubsi,protoze jsem chtěl vetsi ryby a to nakonec vyšlo. Takze cerna plotice + reka feeder + hrube mleta kukurice + ½litru mrtvych cervu + hruba vločka. Výsledek 16 cejnu a jen jeden pod 50cm. Krasne holky i kluci. Někteří kadili, takze jim chutna a futrujou i v te studene vode.
          Druhy prut byl na kulicku. Vcera jsem nasel jeste lonskou várku co jsem delal i s dipem,takze jsem si vecer nadipoval kulicky i pripravene male PVAčka. Prut nahozen asi 10m nad aktivni prut. Prvni zaber po hodine, šupik 84/10,7kg , za hodku a pul mensi 69/6,5kg. Pak 2 tloustaci,druhého jsem zmeril,krasnych 55cm.

          Zitra jeste jeden volny den,tak ho zkusim vyuzit naplno,tentokrat ale jiny flek a usek. Pak nastoupi doba rybarskeho temna a tajemna,protoze budu muset na stojaky u baraku.

          Držte se,mějte se,smějte se 🤞

            Ntomvec - Profil | So 27.2.2021 15:21:49

            Iza >> to není hašení požáru, to vypadá jako když členové vlády pobíhají s kýblem kolem hořícího baráku, občas se srazí, občas kýbl vybryndají na zem, málokdy se podaří chrstnout přímo do ohně.

              NIza - Profil | So 27.2.2021 12:01:15

              Navrc >> přesně 👍

                NNavrc - Profil | So 27.2.2021 11:57:17

                Feederman@ >> Ten pohyb v přírodě omezili kvůli těm návalům co jsou na horách a turisticky zajímavých místech... ale tam podle mě stačilo zachovat taky okresní omezení a ne jen obecní....

                  Nscjsci - Profil | So 27.2.2021 11:09:06

                  RomanS >> dá většinu druhů ve všech velikostech, včetně ryb přes metr, to že je jen ohlodaný je vlastně "dobře" znamená to že mají dost žrádla = máte tam dost ryb. Tady na jihu je vyder fakt že hodně a jak rozmrznout chovňáky k řece nepáchnou. A nechávají po sobě jen hrst šupin.

                    NRomanS - Profil | So 27.2.2021 10:40:04

                    Dnes u říčky.... násadaci už asi nechutnaji, kdyby aspon svině lovila co sežere, nevedel sem ze vytahne tak velkyho kapra

                      NIza - Profil | So 27.2.2021 10:38:16

                      Bery. >> máš recht 👍
                      Moc hezkej ocas, slušel by mu trojobal 😉

                        NIza - Profil | So 27.2.2021 10:37:24

                        Knedla12 >> to já taky, nejsem úplně obcházeč. A ano, většina lidi to má úplně u zadku a děla si co chce. Já si myslím, že na “Velikonoce” se trochu rozvolni, to ano, ale včera zavedené opatření a přišlo pozdě, ale buďme rádi, že aspoň už přišlo. Růstová čísla jsou jasná už minimálně dva týdny kdy se nedělo nic, jen kecy v televizi. Teď ten slovenskej usatej emigrant prosí o solidaritu? Začínám být alergický na větu: “děláme proto maximum” a nemůžu si pomoct, nikde to maximum není vidět. Jen žvásty

                          NBery. - Profil | So 27.2.2021 10:28:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Prďte na politiku a pojďte si uzit posledni svobodne chvile u vody na cizim uzemi 🤟

                            NKnedla12 - Profil | So 27.2.2021 10:26:20

                            Iza >> Ty testy pro podniky jsou taky super. V Rakousku bylo z 5 mil těchto testů pouze 200 pozitivních - výsledek je teda více než zřejmý, ale všichni se bijí do prsou, jak se testuje.
                            Já v tom vidím jediný smysl a to ten, že je potřeba razantně snížit počet nemocných před Velikonoci, kdy lidé navštěvují svoje blízké, kdyby se to nechalo, bylo by vymalováno.
                            A uzavření katastru taky chápu, každý by jezdil kde se mu zachce a skryl by to za pobyt v přírodě.

                            Tím neříkám že se mi to líbí, ale na druhou stranu to chápu a budu to co možná nejvíce respektovat.

                              NIza - Profil | So 27.2.2021 10:10:17

                              Feederman@ >> já sem z práce zvyklej poslouchat, ale tohle nedává smysl. Viz moje reakce na vicxe.
                              Co chybí:
                              Plánování
                              Organizace
                              Příprava
                              Legislativa
                              Materiální příprava
                              Provedení

                              To co se děje, je jen hašení požáru. Strašný

                                NIza - Profil | So 27.2.2021 10:06:44

                                vicx >> Viktore to je jasný, ale tady nejde o to jak to teď budou ti Kašpaři řešit, ale o to, že se nestihli a ani nechtěli se absolutně na nic připravit. Teď vymysli kraviny. Krizové řízení vypadá jinak. No a rok práce by byl přece někde vidět. Ale není. Najednou budeme zkoušet testovat ve firmách a provozech? To už přece mělo být jasné, nejpozději na podzim, chápu léto bylo v pohodě, ale nikdo z “nich” nic nedělal.
                                Zajímavé je, že v naši taky státní organizaci je vše jasné a jen se řekne: jede se takhle, nebo takhle.

                                  N˘Ö˘ Krab - Profil | So 27.2.2021 9:47:40

                                  Feederman@ >> Je to špatný, mám v katastru obce jen dva malé stojáky, ale i to je lepší než nic.Stejně si myslím že na ryby budou lidé jezdit i přes zákaz

                                    NFeederman@ - Profil | So 27.2.2021 8:59:03

                                    scjsci >> Uvidíme...

                                      NFeederman@ - Profil | So 27.2.2021 8:58:10

                                      vicx >> Tak jako zastavit fabriky to nikdo nechce(to by mělo obrovské ekonomické následky), ale alespoň by nás nemuseli omezovat v tom volném pohybu v přírodě... to ničemu nepomůže a akorát budou lidi ještě víc nervózní, že si po týdnu v práci (kde to riziko doopravdy hrozí) nemohou jít oddechnout, zasportovat, zarybařit atd...

                                        Nscjsci - Profil | So 27.2.2021 8:55:30

                                        Feederman@ >> uvidíme jak se k tomu vyjádří, doufám teda že tam u nich někdo dělá o víkendu :)
                                        Ono to spadá pod nějakou péči o zvířata či co, což je sice trochu paradox, ale když to prošlo i loni na jaře tak by mohlo i teď.

                                          Červené karty: Vydra revírní