Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

NFeederman@ - Profil | So 27.2.2021 8:52:13

Ciffik >> Tak to se máš s tou Moravou😉.
No jak se bude oteplovat tak udržet lidi doma bude velký problém...hlavně když lidi vědí že jim v přírodě nic nehrozí a v prací kam chodí a můžu se nakazit žádné smysluplné opatření nebudou fungovat...

    Nvicx - Profil | So 27.2.2021 8:46:40

    Feederman@ >> zastavte výrobu (fabriky) a zastavíte ekonomiku. Potom nebudete mať problém kam ísť na ryby, ale čo žrať. V prípade výroby to nie je o covide, ale o prežití, alebo úplnom kolapse ekonomiky/štátu/zdravotníctva. Proste má to najvyššiu strategickú prioritu.

      NCiffik - Profil | So 27.2.2021 8:40:47

      Feederman@ >> Mám to k Moravě 284 m od baráku a v katastru obce několik málo km toku řeky. Pokud sleze průtok, tak to přežiju 😇

      Každopádně podle mě poslední tvrdá (a často) na hlavu postavená opatření. Lidi toho budou mít dost. Nedivil bych se pak , kdyby vyšli do ulic příp. by zavládl totální ignor. V létě lidi doma neudržíš...

      Logiku a smysl bych v tom nehledal, žádný v tom není. Pevně doufám, že to přinese alespoň jedno pozitivum a to začátek konce toho šaška, co si říká premiér.

        NFeederman@ - Profil | So 27.2.2021 8:33:32

        Iza >> Jojo průmysl kde je ve fabrikách hlava na hlavě, tam se to neřeší, ale venku v přírodě kde ti v podstatě nic nehrozí, tak tam máš omezení jak daleko můžeš od bydliště jít...
        Podle mě nějaké ty procházky přírodou včetně rybaření by neměly být takhle omezované...to ničemu nepomůže

          NFeederman@ - Profil | So 27.2.2021 8:31:05

          scjsci >> To nevím, nevím jestli nám svaz pomůže...

            NIza - Profil | So 27.2.2021 8:23:04

            scjsci >> to bylo fajn 👍

              NIza - Profil | So 27.2.2021 8:22:28

              Feederman@ >> opět nazvladnuté. Ve městě kde není kam jít musím být jen v katastru. Navíc, kde je normálně dostupná mapa katastru? Je to nesmysl.
              Proste kockopes a nic víc. Abrakadabra managementem a čau lidi marketing 🤮 Průmysl jede a vše ostatní stojí. Nedává to smysl.
              V přírodě ti nehrozí nic, v nakupaku je to hrůza.
              Tady je jasně vidět o co jim jde. Zdraví lidí a životy to nebudou. Jen a jen dojit

                Nscjsci - Profil | So 27.2.2021 8:21:33

                Feederman@ >> nejsu si jistý, pokud to platí ve stylu "za poslední barák ani krok" nebo jestli katastr. Katastr celkem pohoda.
                Je možné že nám pomůže svaz, viz jako na jaře s vycházením a na podzim s dobou lovu.

                  NFeederman@ - Profil | So 27.2.2021 8:14:08

                  Co vy na to kolegové rybáří?
                  Teď po těch nových vládních opatřeních to bude s rybaření docela naprd...
                  Já sám budu moc jít na ryby max na jeden malý stoják, který mám v rámci obce...ale na nákup můžu i mimo obec to mi hlava nebere...a kde hrozí vetší riziko přenosu nákazy, někde venku v přírodě nebo v nákupním centru...
                  Co si o tom myslíte?

                    NFeederman@ - Profil | So 27.2.2021 8:10:49

                    Mirek.V >> Slušně jsi zachytal😉👍.A jesen moc pěkný👌

                      NMirek.V - Profil | Pá 26.2.2021 23:53:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Začalo to dnes špatně, měl jsem málo červů, šetřil jsem s nimi a měl jsem spíš obavy, abych ve studené vodě nekrmil moc. Řeka tekla víc než obvykle a já neměl dlouho záběr. A pak mi pomohla náhoda. Chci si dát z termosky čaj a zjišťuji, že jsem zapomněl plecháček a nemám z čeho pít. Termosku mám starou, skleněnou, s širokým spodkem. Dobře stojí, ale nemá víčko na pití. Hledám náhradní nádobu, z kelímku od červů to tedy nedám. Čistá bude jedině plechovka od kukuřice, tak jí tedy otevřu. No a tu kuku dám do krmení a na háček. Ale bojím se, že když to nešlo na jemno, bude to takhle teď v zimě ještě horší. Opak byl pravdou. Začlo to brát. Na kuku s červem přišlo sedm ryb. Druhý v pořadí byl jesen 50cm. Krásná, mohutná ryba. Pak cejni, tloušť a už potmě podoustev. Kdybych měl z čeho ten čaj pít, tak jsem tu kuku dnes neotevřel. A možná bych měl zero...

                        NPřemet:-) - Profil | Pá 26.2.2021 17:29:28

                        vicx >> tygří ořech jsme velice dobře drtili kaprařskou krushou od Kordy... Jen je pak celá ulepená od cukru... 😀

                          Npirda - Profil | Pá 26.2.2021 16:59:47

                          Ciffik >> Kyblíky zavřené a pokud je dost vody,aby neměl ke kuku přístup vzduch,tak nic neplesniví.

                            Nscjsci - Profil | Pá 26.2.2021 16:55:49

                            vicx >> jen odebírám z těch hotových, takže po celé proceduře, nevím jestli je v tom nějaký rozdíl, spíš pro jistotu. Malé množství se nechá udělat pomocí kleští, když víc tak hmoždíř nebo by se dal použít mixér. Asi i nějaké ty kaprařské drtiče na boilie.

                              Nvicx - Profil | Pá 26.2.2021 16:14:02

                              scjsci >> ten drvený orech kupuješ, alebo to drvíš sám? Pred, alebo po varení? Sorry, že sa tak pýtam, nikdy som to ani nevidel. :)

                                Nscjsci - Profil | Pá 26.2.2021 13:33:52

                                vicx >> jako asi každý normální partikl. Nějaké dlouhodobé krmení netřeba. Ryby ho žerou hned jak ho dostanou.

                                  Nvicx - Profil | Pá 26.2.2021 13:19:45

                                  scjsci >> teba s tým nejako dlhodobo kŕmiť, alebo normálne iba partikel do krmiva?

                                    NFeederman@ - Profil | Pá 26.2.2021 12:43:17

                                    scjsci >> Fakt dobrý popis i ze skvělým vysvětlením👍

                                      Nscjsci - Profil | Pá 26.2.2021 12:37:37

                                      vicx >> kapř a amur hlavně, jesen celkem často, spíš na větší řece, na stojáku mi drcený žraly slušné plotice. Lín nevím je jich tu málo, cejny na to nám dva a malé byť tu někde byla fotka s 65kou na tygra.

                                        NRomanS - Profil | Pá 26.2.2021 12:36:48

                                        vicx >> amuři ho.mají ještě radši😀

                                          Červené karty: Vydra revírní