Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Nvicx - Profil | Pá 26.2.2021 12:10:32

scjsci >> na akú rybu to najviac funguje? Iba kapř, alebo aj iné?

    Nscjsci - Profil | Pá 26.2.2021 11:45:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Rychlý vstup o tigřáku. Kupované hotové jsou ok, ve smyslu že ryba se na to chytit určitě nechá pro zjednodušení řekněme 5/10 prostě průměrná věc. Klasicky vařený ( den namočit, pak uvařit a chytat) je na podobné úrovni.
    Překvašený tj, několik týdnů po uvaření v kýblu je lepší řekněme 7/10.
    Ultimátní úprava na 9/10 podle mě vypadá takhle : oříšky do teplé vody a zasypat cukrem, potom nechat 5 až 7 dní stát, podle potřeby přidávat teplou vodu s cukrem. Doba máčení podle teploty, čím tepleji tím kratší. Potom povařit ve vodě ve které se máčí, 5 až 10 minut. Nechat schladnout a zpátky do kyblíku. Pak se nechá dva dny odstát. Pak už je perfektní. V top stavu (velmi sladký, kompletně nafouklý, čirý šlem) vydrží cca 2 týdny pak se z něj stává tygřák překvašený.
    V top stavu přechytává i tygra za 400 od KN a to výrazně. Drcený je fajn i do method mixu.

    Trvanlivá varianta je zpracované oříšky nasypat do dózy a přidat sladidlo. Spíš jen na háček, velmi výrazné. Jednu takovou už mám skoro dva roky, jsou naloženého ve směsi stévie a Red Bullu.

    Na fotce, pravda mizerné, je první letošní várka. Tygřák z dekáče, plně nafouklý a s čirým šlemem.

      NWooody - Profil | Pá 26.2.2021 11:26:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Ahoj,dneska na chvilku u vody. Konečně sluníčko trochu vysušilo polní cesty a mohl jsem se dohrabat na oblíbené místo. Povedlo se 7 tlouštů. Chytáno na hnojacky a rohlík. Do krmítka jsem dal lorpio černá plotice.

        NRomanS - Profil | Pá 26.2.2021 10:58:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Ciffik >> já tky fermentuji.. kukurici uvarim ( bez predmaceni varim hodku a necham dojit do rana v te teplé vodě pod poklicí) potom dám do 25l kýblu od omítky nebo soudku na kvas...a přidám 1 nebo 2 kefíry, cukr nepridavam... kdyz se odebira cistou lzici tato kukirice vydrzi celou sezonu ale v honbě za amurem ji sundam rychle🤣. Při kvašení mám vše dotažený jen občas ze zvědavosti mrknu co kuku dělá😀

          NCiffik - Profil | Pá 26.2.2021 10:43:17

          pirda >> Kyblíky necháváš otevřené/pootevřené? Nechytá to plísně, nebo něco podobného?

            Npepson - Profil | Pá 26.2.2021 10:39:48

            ˘Ö˘ Krab >> aká je veľkosť tej Okumy? Lebo 75 cm na otočku nie je zase až tak málo, teda pokiaľ to nie je 60-ka veľkosť.

              Npirda - Profil | Pá 26.2.2021 10:27:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Já kukuřici fermentují.Namočím 25kg,druhý den cca hodinu povařím v prádelním hrnci,naplním kyblíky do tří čtvrtin zásypu cukrem a doleji po vrch převařenou vodou.Naskládám do dílny a pak jen odebírám.Když mám poslední,tak opakují.

                NFeederman@ - Profil | Pá 26.2.2021 9:34:14

                lubo*93 >> Jojo, tomu věřím😉

                  Nlubo*93 - Profil | Pá 26.2.2021 9:20:12

                  Feederman@ >> je to fakt držák.. a s náhradní cívkou! povedl se a dá se sehnat i za 15stovek sem tam...

                    NFeederman@ - Profil | Pá 26.2.2021 8:53:55

                    ˘Ö˘ Krab >> Dík za přínosné informace, tak podle všeho to bude slušný strojek 👍

                      NFeederman@ - Profil | Pá 26.2.2021 8:51:39

                      vicx >> Ok klidně😉.
                      Já sám se do nějakých příprav nepouštím, většinou už kupuji nějakou tu rybářskou vařenou ve větším balení nebo v plechovce normálně na krámě a když je v akci vezmu toho i více.
                      Ale někdy je ještě dochucuji různými boostery a liquidy.
                      No ale určitě bych si moc rád přečetl o tom jak to dělají jiní a dozvěděl se i nové věci✌ co bych mohl v budoucnu použít.

                        N˘Ö˘ Krab - Profil | Pá 26.2.2021 7:08:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Feederman@ >> Jj,chytám s nima už třetí sezonu, mají hodně pomalý převod, o 80g krmítku ani neví ale stahování trvá,jen nějakých 75cm na otočku ale neházím daleko tak se to dá.Je to lowend naviják, takže je tam mírná vůle na kličce a chybí zatěsnění přední brzdy takže se pod knoflík dostává krmení,brzda je delší ale citlivá.Je o kousek větší než Daiwa 4000, 440g, cívky jsou dvě,mělká a hluboká, používám ty hluboké bez děr kvůli klipování gumičkou.Kdyby někdo hledal levný naviják na říční feeder, klidně heavy prut rozhodně můžu doporučit.

                          Nstormandnature - Profil | Čt 25.2.2021 23:05:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Letošní druhá docházka. Přesně před měsícem jsem byl jen tak na šoulacku s bičem. Dnes jsem vytáhl feeder. Nakopal jsem v kompostu trochu hnojáků a vzal zbytek krabičky masňáků. Moc jich tam teda nezbylo, ale stejně jsem nakonec chytal osvědčenou kombinaci na cejny - hnojáčka s jedním masňákem. Krmení černej Eynde s trochou halibutek a kukupelet, přelitý ančovičkovou omáčkou od vietnamca. Na konec února skvělej lov. Cejni, aspoň ti větší, už jsou strupatí. Jinou rybu než cejna jsem nechytl, spoustu záběrů jsem prodrbal, páč jsem buď volal já nebo někdo mě, občas se zastavil nějakej známej na pokec, proběhla i letošní první kontrola.
                          Proutek obligátní Trabucco competition still FD s 4000 Ultegrou a 0,18 zander-pike od Awas, návazcem Drennan 0,10 s háčkem velikosti 14 o délce cca 40cm.
                          Doufám, že se na ryby dostanu dřív, než zase za měsíc.

                            Nvicx - Profil | Čt 25.2.2021 22:43:29

                            Feederman@ >> tip na novú tému: príprava partiklu a príchute. Ako a aký pripravujete partikel pred lovom? Varíte čerstvý v hrnci, alebo tlakovom hrnci. Zavárate, aby ste nemuseli stále variť? Alebo iba namáčate? Alebo kupujete rovno hotový? Aké používate príchute? Cukor, soľ, aróma, alebo aj amino a iné veci?
                            Rozmýšľam, že to uvarím naraz a zavarím aj ochutené na celý rok. Klasika repka, konope, kukurica, cukor, soľ.

                              NFeederman@ - Profil | Čt 25.2.2021 22:39:11

                              ˘Ö˘ Krab >> A co ten tvůj naviják Okuma Custom Black Feeder, je to on že jo? Jak jsi s ním spokojený? Má dost síly a jak je velký?
                              A ta cívka na něm je jiná než na ilustračních obrázcích...jak to?

                                NFeederman@ - Profil | Čt 25.2.2021 22:36:07

                                ˘Ö˘ Krab >> Moc slušní cejni👌, fakt pěkné kousky👍
                                A to je skvělé, že ti to tak suprově bralo, když vezmu ještě v potaz jaký je brzký datum... 😉

                                  NFeederman@ - Profil | Čt 25.2.2021 22:31:31

                                  Ciffik >> No jo, už nám ta příroda s tím oteplováním pomalu ožívá😉.
                                  A zahájit až v březnu, tak to by byla fakt ostuda😁😁 ještě pořád to můžeš změnit😊✌

                                    N˘Ö˘ Krab - Profil | Čt 25.2.2021 20:49:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Dneska vzhledem k datumu fantastická rybačka na řece, sice to bylo jen o cejnech ale žádný neměl pod kilo, ty největší k 60cm.
                                    Začínal jsem jemně, ale nakonec brali všechno i na docela velkých háčcích, pět červů, kukuřici, paráda.

                                      NCiffik - Profil | Čt 25.2.2021 19:13:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Já jsem si dal dneska 9 km procházku kolem Moravy, řeka s ohledem na průtok nechytatelná, ale příroda kolem pomalu ožívá. Viděny první sněženky, komáři, včela, pavouk na pavučině a v podvečer i první netopýr. Ptáky ani nezmiňuji - hotový koncert.

                                      Ale absťák už značný, asi omrknu stojáky. By byla ostuda zahájit až v březnu !!!

                                        Nlubo*93 - Profil | Čt 25.2.2021 8:02:36

                                        Bery. >> dneska si tam pojedu trochu spravit chuť, když jsem si to tam včera tak krásně vyčistil a zkusím to podojit podobně jako ty, s tím že vezmu levnější a větší krmítka :D akorát nevím do čeho dám pruty :D :D od auta k baráku jsem ten zk**venej tubus nesl jak dítě v náručí :D

                                          Červené karty: Vydra revírní