Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

NFeederman@ - Profil | St 24.2.2021 22:42:10

Bery. >> Tak dnes jsi měl skvělou rybačku, pěkné ryby, cejni kapr no prostě super👌👍. I nový proutek jsi pokřtil, potom se určitě poděl o dojmy z nového prutu, jak se ti jeví atd.
A dík za report.

    NFeederman@ - Profil | St 24.2.2021 22:37:45

    Já ll >> Krásný dablík👌👍

      NFeederman@ - Profil | St 24.2.2021 22:35:30

      vicx >> Zajímavý systém na tom zásobníku na návazce.

        NBery. - Profil | St 24.2.2021 22:35:15

        hechtmrk >> Labe je bez ryb ( 1Mara copyright).
        Jednou jsem zase neco chytil,asi dobra konstelace hvezd.

          Nhechtmrk - Profil | St 24.2.2021 22:20:58

          Bery. >> skoro nabývám dojmu, že je na Labi víc ryb než na Blanici :-) Gratuluji, tohle tady nezažiji ani v létě.

            Nfheavy - Profil | St 24.2.2021 22:14:01

            Bery. >> paráda👍

              NBery. - Profil | St 24.2.2021 21:56:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Dneska se mi to docela dobře sešlo...
              Mam tenhle mesic dost napracovanych hodin,ktery mi na konci mesice propadnou,takze mi skvelej šef schvalil kratkou navstevu prace a pak odchod na ryby.
              K vode jsem si vezl novy proutky Maver signature pro 3,9 do 120g a křest se povedl. Ryb nebylo moc,ale o to byly lepší. Par cejnu bezne velikost a 3 kusy pres 50, nasadak a jeden kapr co jsem sem daval.
              Kapr mel 84cm a 9,2kg. Nejvetsi cejn 2,9kg a 59,8cm (proste šestkovej nebyl 🤣 ) ktery byl jak struhadlo.
              Chytal jsem Mivardi plotice + feeder reka + hruba sul + mixovana bonduelka.
              Jeden prut na klasiku ,druhy ruzne pelety a kulicky. Top nastraha cerv a dipovany burizon nebo cerv s jahodovym marshmallow.
              V podvecer se stavil @lubo*93 takze jsme jeste dobre pokecali a i on si chytil nejakou rybu,teda az po tom co vycistil dno od naplavenych vetviček😀
              Konec hlášení ,at se špice ohybaji!

                Nmurphyy - Profil | St 24.2.2021 21:21:24

                Já ll >> aach, moje rybky :) nadhera a paradicka ze sa ti ich podarilo v tomto case nachytat

                  Nlubo*93 - Profil | St 24.2.2021 21:10:05

                  Bery. >> máš ze dneška lepší fotky 😂

                    Nfheavy - Profil | St 24.2.2021 20:45:17

                    Já ll >> krasny holky fousatý👍👍

                      Nnerf - Profil | St 24.2.2021 20:27:15

                      Já ll >> Paráda.

                        NJá ll - Profil | St 24.2.2021 19:52:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Tak se zase povedlo pár kousků - třetí letošní dubl.

                          Ntomvec - Profil | St 24.2.2021 19:44:38

                          A na Valachách taje a Morava má zase 120 kubíků průtok a 4°C, ještě že máme ten mlýnský náhon.

                            Ntomvec - Profil | St 24.2.2021 18:10:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Dneska stejné místo, pěkné počasí, ale aktivita ryb proti škaredému pondělí skoro nulová. Něco se povedlo, a nad zakrmeným místem pěkně řádili tloušti. Společnost mě aspoň dělala kačena.

                              Nvicx - Profil | St 24.2.2021 15:14:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Nikdy som neviazal nadväzce do predu, ale zaberá to pri vode veľa času, tak som si povedal, že je čas na zmenu. Po dlhom hľadaní som vybral MAP viazací a skladovací systém. Nikdy som to nerobil, tak asi pol hodinu som teda riadne pindal, ale potom to už išlo. Toto je jedna strana na feeder od 5 do 100cm, ešte spravím aj druhú stranu na match nadväzce a mám pokoj. (ten žltý papier je na háčiky počas viazania, nech ich dobre vidím)
                              Nikdy sa mi pri vode nechcelo testovať dĺžku nadväzca a veľkosť háčiku, ale teraz to bude brnkačka. Celkom sa teším.

                                NFeederman@ - Profil | St 24.2.2021 13:33:52

                                hechtmrk >> Super, taky skvělé zachytání👍a dík za report😉.

                                  NFeederman@ - Profil | St 24.2.2021 13:32:33

                                  Bery. >> Ok a to se někdo má, že není v práci a je celej den na rybách😁.

                                    Nhechtmrk - Profil | St 24.2.2021 13:19:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Přidám ještě hlášení ze slunečné soboty, kdy jsem se dostal na Blanici až před večerem po celodenním řezání dříví. Záběrů nebylo nějak přehnaně, ale vzhledem k občas proplouvajícím kusům ledu to šlo. Pěkná plotice to zahájila, pak na náš veletok lepší kapr, po najetí cejnků jsem se nemohl trefit do ryby, jeden vytažen, jeden spadl. Po setmění se dostavil už jen kapří dorostenec. Mivardi proffesional H 360cm, Shimano aero, kmen 0,22 stroft, kroucenka + prodlužka, návazce 0,14 /0,16 vše přišlo na červíky. Krmení pořád úsporné, Lorpio megamix + hlína + mražený červ.

                                      NBery. - Profil | St 24.2.2021 13:18:49

                                      Feederman@ >> jsem dneska az do vecera,takze pak dam vedet.

                                        Nhechtmrk - Profil | St 24.2.2021 13:10:46

                                        Bery. >> má hezkou čepici :-)

                                          Červené karty: Vydra revírní