Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Nfheavy - Profil | St 24.2.2021 12:52:58

Bery. >> dost dobry👍

    NFeederman@ - Profil | St 24.2.2021 12:50:47

    Bery. >> A na co zabral montáž, pruty, atd?
    Dík😉

      NFeederman@ - Profil | St 24.2.2021 12:45:50

      Bery. >> Ty jo, tak ten je👍👌👍velká paráda a ještě k tomu v zimě😉.

        Nnumen - Profil | St 24.2.2021 12:17:32

        Bery. >> krásná ryba. 👍

          Nnumen - Profil | St 24.2.2021 12:16:49

          Ciffik >> ono to nejde jednoznačně napsat, jsou lidé kteří v závodním feederu používají běžně 0,11 až 0,07 vlasec. 12 je pro ně již dost silný vlasec.
          Pak jsou takový ty normální ty používají běžné vlasce, do těch 0,16.
          U mě, potažmo nás tady od velkého Labe je to malinko složitější, když dáš 120 gr krmítko, tak se tenký vlasce špatně používají, se 150 gr je to nesmysl.

          Barevné vlasce někteří používají, ale hodně lidí používá Ještě několik metrů odpalu. Ten je již z něčeho jiného.
          Hlavně je čím dál rozšířenější pletenka.
          Hodně lidí něco jiného říká a něco chytá. Přeci jen v závodní rybařině se drží některé věci v tajnosti.

            Ndraveček - Profil | St 24.2.2021 12:16:41

            Bery. >> tak to je macek 🤔👍

              NBery. - Profil | St 24.2.2021 11:58:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Asi zacnu nosit druhej vetsi podberak i v zime 😀

                NCiffik - Profil | St 24.2.2021 10:32:44

                numen >> A třeba zkušenosti/názor napříč závodním polem? Používá někdo ze závodníků třeba fluo/výrazně barevné vlasce i během závodů? Např. maveráci maver stone river, příp. jsem viděl na nějakém videu Pepu Konopáska s colmic iride na plavačce (odhozu)...

                Otázkou je, pomůže si člověk s tmavým vlascem, nebo musí nutně jít do čirých? =/

                  NFeederman@ - Profil | Út 23.2.2021 22:42:55

                  ˘Ö˘ Krab >> Pěkný cejn👍 a dobré krmítko😉.

                    Nnumen - Profil | Út 23.2.2021 22:18:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Osobně si myslím že záleží na aktivitě ryb. Když jsou aktivní tak to nehraje takovou roli. Když nejsou pak záleží více na detailu i prezentaci nástrahy. Tohohle jsem si všiml i na podvodních videích.
                    Občas přidávám do krmení nějakou přísadu která kalí vodu. Říkám si, že ten vlasec háček atd nemůžou tak dobře vidět

                      Nnumen - Profil | Út 23.2.2021 21:59:42

                      Ciffik >> já jsem to tu již myslím jednou psal. Ono to nejde napsat jednoznačně. Je to voda od vody.
                      Jsou vody kde je lepší slabší navazec. Jinde mi třeba zase funguje tmavě zelený vlasec. Rozdíl je velký. Třeba jsou vody kde mi světlý vlasec moc nefunguje, Ale dám 0,20 zelený a jde to. Dokonce loni na jednom závodě na Labi, soused říká že musel zjemnit aby mu ryba šla, js6tsm Měl zelené lano a ryba šla.
                      Barevným vlascům se vyhýbám.
                      Ale třeba můj mladý koupil gumy na blaveni6of freestyle a byly růžové. Já se chytal za hlavu, ale bylo mi řečeno, že růžovou barvu ve velké hloubce, ryby vidí jinsk

                      Druhá věc, navazec z pletenky, verzus vlasec. Jeden známý mi vysvětloval že loni dávali na jednom úseku přednost vlasci. Dal si pletenku a záběrů hodně ubylo.
                      Holt chce to zkoušet

                        NBacha San - Profil | Út 23.2.2021 19:29:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Ciffik >> Nejlepší zkušenost mám s Asso Ultra. Někde píšou, že to je fluorocarbon, ale není. Je to jakýsi fluoroclean, jen očetřená svrchní vrstva. Používám ho mnoho let a jsem s ním spokojený. Vadí mi jen, že se nedovážejí menší průměry ve velkém návinu.

                          NPřemet:-) - Profil | Út 23.2.2021 17:28:08

                          zdenos >> ahoj, nesedí určitě, ten rozměr jsem včera měřil a bylo to nějak 43x45 cm... Těch 70 cm je i s tím držákem... Každopádně plato je už prodané...

                            Ndraveček - Profil | Út 23.2.2021 17:13:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Ciffik >> taky mam zkusenost, že jim barevne vadi. Ja rad použim co nejsvětlejši, čire, pískové a teď lehounce naružověly Technium. Na vyvažku použivam fluo žluty, ale tam davam minimálně 25 metru šoku z čireho vlasce, ale to už jsem odbočil od feederu. Znam ale dědky co je použivaji na Mašinhausu a nachytaji, tak se v tom babo vyznej.

                              Nscjsci - Profil | Út 23.2.2021 16:56:27

                              habin >> tady je to kvůli vlnám vysazování, do vod které jsou pro amura takové na prd. A tam se hůř chytají, tedy déle přežijí.
                              Jsou vlny z dávných dob ryby 100-120, pak ty novější 70-90 a pak nic. Padesátku jsem tam nechytil pár let.

                                Nhabin - Profil | Út 23.2.2021 16:38:09

                                scjsci >>

                                A to i malým rybám do metru....😁

                                Škoda že v mém okolí nemáme víc revírů s ,,malýma,, amurama.😁

                                Jinak taky nejsem závodník,ale za mně je čirý vlasec bezkonkurenční a 100% funkční...

                                  NCiffik - Profil | Út 23.2.2021 16:04:18

                                  Jinak jsem se se svým dotazem nijak nechtěl dotknout nazávodících rybářů, akorát mi přišlo, že v konkurenci a za podmínek závodů se spíše ukáže, zda to má/nemá vliv... Samozřejmě děkuji za jakoukoliv reakci.

                                    Nscjsci - Profil | Út 23.2.2021 15:11:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Ciffik >> nejsu závodník a fluo vlasce nepoužívám, ale rybám to určitě vadí, dá se diskutovat do jaké míry a o čistotě vody a tak. Třeba amurům to aspoň u nás vadí a to tak že hodně. A to i malým rybám do metru. To pak může dopadnout že na fluo vlasec i se šokovkou nula a na druhý prut s normálním silonem ryby normálně berou.

                                      Nrájovec - Profil | Út 23.2.2021 15:09:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Ciffik >> https://www.lkbaits.cz/prologic-vlasec-mimicry-water-ghost-xp-1000m-15lbs-7-1kg-0-3/? před časem jsem zkoušel toto, nejdřív na obou prutech a pak dva dny na jednom. Zatím co se ten druhý po výměně šokovky za čirou nornálně "rozjel", na Mimicry dva dny spolehlivě ani ťuk, ani rybička plotička ani cejnek, natož kapřík.
                                      edit: závodník nejsem :-))

                                        N˘Ö˘ Krab - Profil | Út 23.2.2021 15:04:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Dnešní lov.

                                          Červené karty: Vydra revírní