Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

NCiffik - Profil | Út 23.2.2021 14:55:09

Ahoj, patrně se to tu už asi řešilo, když tak mě pošlete k ... ale vedle (u Daiwy) se teď naťukl vliv barvy vlasce na braní/nebraní ryb. Docela by mě zajímalo info od závodníků, jaké postřehy zkušenosti s tímto sami mají, příp. jaký je na toto obecně názor napříč závodnickým polem, neb sám chytám i na vlasce oranžové/červené a ryby chytám (ale kdo ví, zda se barvou náhodou nepřipravuji o ty kapitální, že? =D).

Děkuji předem za osobní zkušenost/pozorování. Úvahy ve stylu jedna paní povídala... nechme stranou.

    Nzdenos - Profil | Út 23.2.2021 11:15:51

    Přemet:-) >> Ahoj, na Sarfixu píší rozměr: 28x77x26 cm...to sedí?

      NFeederman@ - Profil | Po 22.2.2021 22:29:30

      tomvec >> Tak si už taky zahájil😉

        NPřemet:-) - Profil | Po 22.2.2021 20:23:06

        Chtěl bych prodat plato od Prestonu, tak to dávám nejdřív sem... Použito ať nekecám na 15-ti vycházkách... A to jsem to ze zdvořilosti přehnal, aby to nevypadalo na otřepaných pět, i když to je blíž pravdě... Teď jsem na něj koukal a má škrábanec na laku, asi od přepravy... Samozřejmě vše reálně nafotím...
        Mám představu o ceně, ale nabídněte... 😀👍
        https://www.sarfix.cz/Preston-OFFBOX36-Venta-lite-hoodie-side-tray-d1249.htm

          Ntomvec - Profil | Po 22.2.2021 18:22:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Mrazy polevily, ledy zmizely, mlha se zvedla, a i když ani dnes počasí nebylo nic moc, musel jsem. Letos poprvé. Odpoledne na dvě hodiny na mlýnském náhonu, první ostroretka se vyklepala, další čtyři se podívaly na břeh. Chytáno na Sensas Black River a mražené červíky. Proutek Dragon SE Quiver 270/50.

            Nnumen - Profil | Ne 21.2.2021 19:49:45

            peterb >> nna feeder závodech máš různé druhy živé, třeba i kukuřici a hledáš správný složení, co ta ryba chce. Kolik toho chce. Ale ani to není jednotné já vždy razil myšlenku, více lépe. Třeba Martin M. Zase méně přesněji...

              Nfheavy - Profil | Ne 21.2.2021 19:21:58

              skroby >> 👍

                NFeederman@ - Profil | Ne 21.2.2021 18:58:56

                skroby >> Ale i bez nich😉 teď se každá šupina počítá... ✌

                  Nskroby - Profil | Ne 21.2.2021 18:34:30

                  Feederman@ >> to jo, po těch 5ti nulách... 🤣

                    Nskroby - Profil | Ne 21.2.2021 18:33:52

                    Rybkin >> chytal, ale nebylo to tak strašný, akorát jsem chytal s šňůrou a tam mám cca. 4m sokovky, tu jsem musel zkrátit tak, abych nemusel tahat uzlík přes očka, to nešlo. Tak po hodině jsem začal chytat blíž a i toho bordelu bylo míň

                      Nskroby - Profil | Ne 21.2.2021 18:31:12

                      hechtmrk >> no 4,5 hodiny bych asi nedal, na to jsem nebyl oblečený 😅

                        NFeederman@ - Profil | Ne 21.2.2021 18:27:09

                        skroby >> Teď jsou i dva cejni úspěch.

                          NRybkin - Profil | Ne 21.2.2021 18:04:38

                          skroby >> Chytal se ti tam bordel na vlasec?
                          Já byl vejš a tam se skoro nedalo chytat, po pár minutách úplně obalenej vlasec

                            Nhechtmrk - Profil | Ne 21.2.2021 18:03:16

                            skroby >> protrpěl jsem si dnes 4.5 hodiny na Otavě bez zdolané ryby. Jedna spadla, druhá upálila návazec, pak tři hodiny mrtvo, jen sundavání trávy. Kdybych nečekal až manželka skončí v práci, tak jsem zdrhnul dříve. Tam větřík byl za trest.

                              Nskroby - Profil | Ne 21.2.2021 17:56:13

                              Feederman@ >> bohužel, ale ty dvě hoďky co jsem byl se daly vydržet :) hlavně že už jsem si sáhl na rybu, sice jen dva cejni, ale dobrý

                                NFeederman@ - Profil | Ne 21.2.2021 17:21:31

                                skroby >> No ono jim to někdy úplně přesně nevychází😁😁

                                  Nskroby - Profil | Ne 21.2.2021 16:42:30

                                  Feederman@ >> u nás taky nebylo nic moc, ale nor sliboval od 14h sluníčko, tak jsem ve 13h vyrazil, no a nějak jim to nevyšlo 😅

                                    NKučík - Profil | Ne 21.2.2021 16:28:04

                                    Pindˇa >> Taky dík.

                                      Nfheavy - Profil | Ne 21.2.2021 16:26:04

                                      Pindˇa >> no jo Ráďo naučnej slovník Sportexu 😁 dik za připomenutí 👌

                                        NKučík - Profil | Ne 21.2.2021 16:23:54

                                        fheavy >> Dík myslel sem si to.

                                          Červené karty: Vydra revírní