Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

NFeederman@ - Profil | Ne 21.2.2021 11:03:56

Ciffik >> Jojo, s tou svačinou to tam byl takový žert, jestli jsem to dobře pochopil, tak to chtěl od něj kameraman😁😁.
Jako chytal docela hrubě, ale háčky měl myslím že říkal č.12 nástrahy byly sice velké, ale i tak to ještě jako takový kaprofeeder podle mě nebyl...✌ Spíše takový hrubší říční podzimní feeder v proudu😉.
A jasně, od úplné jemnoty to mělo daleko...

    NCiffik - Profil | Ne 21.2.2021 10:40:45

    Feederman@ >> Díky za odkaz na video. Konečně jsem přišel na to, proč mi neberou moje oblíbené parmy - nenosím k svačině banán a sausage rolku =)

    Jinak kaprofeeder chytám dost obdobně. Jednoduchá průběžka, dle síly proudu adekvátní zátěž v podobě gripp olova. Košík na kaprofeeder nepoužívám - mám tu (hlavně v nadjezí) tolik cejnků, že by se k nástraze nic jiného nedostalo. Musel bych značně zvětšit nástrahu a mám x-krát ověřeno, že tu mi tady větší ryba nechce vzít (zkušenost s nástrahami kaprařů?). Návazec dle proudu od cca 30-100 cm. Pod háček peleta/boilie. Při krátkých vycházkách nepřikrmuji vůbec, při delších příp. přistřeluji prakem.

      NSpeedball - Profil | Ne 21.2.2021 6:19:01

      Martin M. >> Díky, tak nějak jsem myslel, to tam s kapry bude. Je to zajímavé, když si člověk uvědomí, jaká je to velmoc, co se sportovního rybaření týká..

        NMartin M. - Profil | So 20.2.2021 23:57:27

        Speedball >> ono se tam obecne na ty prirodni vody nic nenasazuje a kapr se mozna ani nedokaze rozmnozit a tedy dlouhodobe udrzet v rece. Mozna to jsou vse jen dezerteri z rybniku pri povodni. Oni mozna ani nemaji takove to nase rybnikarstvi, ze by slovili jednou za 2 roky rybnik a pak ty ryby nekam nasazovali. Nasadu si delaji v lihnich, v bazenech, krmi je granulema... a pak je daji do komercniho reviru. Vsak take na ty soukrome reviry utekli a tak se to rozmohlo, protoze jeden cas v rekach skoro nic nemeli kvuli kormoranum a znecisteni.

          NSpeedball - Profil | So 20.2.2021 22:48:45

          Martin M. >> Martine, můžu se zeptat na důvod, proč to tak v UK je? Nevysazují je do řek, nemají tam příhodné podmínky ke tření? Nebo je to úplně nějaký jiný důvod? Celkem by mě to zajimalo. Děkuji

            Nfheavy - Profil | So 20.2.2021 22:00:14

            numen >> jj mame to podobny,neríkam že to dělam vždy ale někdy to ma vtip.

              Npeterb - Profil | So 20.2.2021 21:42:25

              numen >> Presne a preto si myslim ze to moze byt rovnake aj s hrubou zlozkou v krmive. A malo by zmysel menit zlozenie hrubej zlozky pocas lovu. Nerobi sa to aj na pretekoch? Alebo miesaju pretekari od zaciatku vsetku zivu a partikel co maju?

                Nnumen - Profil | So 20.2.2021 21:41:25

                fheavy >> já to používám rád a často. Jen prodloužím navazec, změním krmítko za lehčí. A zkouším.

                Jinak ono těch možností jak to udělat je hodně. Každý má vyzkoušeno a věří něčemu jinému.

                  Nfheavy - Profil | So 20.2.2021 21:34:14

                  numen >> někdy to tak dělam Zdenku akorat nedavam lehči krmitko,stači kdyz ho hodim dal na proud a kutali se taky přes krmny misto až pod ně,loni jsem takhle chytal pěkny tlouště se 150g krmelcem ale taky při většim průtoku, jinak bych dal asi taky lehči

                    Nnumen - Profil | So 20.2.2021 21:30:59

                    peterb >> když chytáš na jednu nástrahu, ryba to časem okouka a začne být nedůvěřivá.
                    Kolikrát stačí změnit, počet červů, barvu, nebo změnit červy za žížaly a jedeš dal.

                      Npeterb - Profil | So 20.2.2021 21:25:35

                      numen >> Pravda toto urcite plati. Len ja som pisal ze po zmene nastrahy znova prichadzaju zabery. Ryby na mieste su.

                        Nnumen - Profil | So 20.2.2021 21:22:29

                        peterb >> za mě. Občas se mi stává, že větší ryba nenajiždí přímo do krmeni, ale drží se třeba i více jak 5m pod krmením.
                        Pak přijde na řadu matematika a fyzika. Vezmu druhý prut za klipovaný na stejnou vzdálenost. Z navijáku vytáhnu tak metr nahodím s lehčím krmitkem a nechám krmítko kutalet, proplavat skrz krmné místo. Vyzkouším, když to nefunguje, tak posunu rameno po proudu a vyzkouším znovu. Krmítko opisuje takový pulkruh. Občas to zafunguje.
                        Když máš špatně namichané krmení, tak to funguje. Jsou vody kdy opatrná větší ryba má špatnou zkušenost a drží se stranou.
                        Znám i kaprař, kteří jeden prut dávají vedle hlavního krmneho místa.

                          Nnumen - Profil | So 20.2.2021 21:11:42

                          Dědek >> vyber delší, aby se ti tam vešel bivak i dlouhé pouzdro s pruty. Vyšší, ať se tam vejde oboje.
                          Já mám 400 litrů objem.

                            Nfheavy - Profil | So 20.2.2021 20:15:24

                            Feederman@ >> nic proti ,chytani pěknejch ryb se vždy líbí i mně.
                            Jen když se jedná o řeku su možná trochu kritičtějši,tady ja kompromisy už téměř nedělám a nedovedu určitý věci přehlédnout.
                            Nezlob se ale on chytá jinde kde je i jiná druhová skladba ryb,možná bych já měl problém zachytat tam a zrovna tak on kdyby mu na tu jeho sestavu vlitl pořádně keporkak z Dyje a vlitl mu do stromu par metru pod nim takže to nejde objektivnè srovnat ..asi tak nějak,..))

                              Nfheavy - Profil | So 20.2.2021 20:06:40

                              Martin M. >> jj beru na vědomí ,jina voda.

                                Nfheavy - Profil | So 20.2.2021 20:04:50

                                vicx >> I takhle se to dá říct já jen píšu svůj názor ze zkušenosti za posledních min.30 let z řeky při chytání různými způsoby a různých druhů ryb,mnohým se to může zdát z mé strany dost subjektivní ale od anglánů mám z 99% jen dobrej vercajk a příchod boilies,na to ostatní jsem je nikdy dřiv nepotřeboval a ryby jsem chytal taky a ne málo a pěkný,internet k tomu svým způsobem přispěl později ale ne vždy ku prospěchu věci.

                                  NFeederman@ - Profil | So 20.2.2021 20:01:12

                                  Martin M. >> Taky bych řekl, alespoň podle toho Guru říčního videa, jak tam chytil toho kapříka tak sám nechápal😉 a byl překvapen, že ho na řece vůbec chytil.

                                    NFeederman@ - Profil | So 20.2.2021 19:59:43

                                    fheavy >> Ale on by takhle podle mě na dva pruty ani nechytal a oni tam tímhle stylem na jeden prut chytají asi standardně...No a kdyby zrovna nenatáčel, tak mu ten prut ryba nestáhne, on byl zrovna otočený na kameru tak si to prostě nepohlídal😁😉.
                                    Ty montáže a i celkovou taktiku kterou tam používal byla za mě dobrá👍 mě se to líbilo. Proč špatný příklad?
                                    Karle nemyslím si že na tom bylo něco špatné...až na ten prut, ale to bylo způsobeno tím natáčením.
                                    Mě byl tenhle typ rybačky blízký...ale pruty bych měl pořešené jinak.

                                      NDědek - Profil | So 20.2.2021 19:53:24

                                      Chlapci, máte někdo zkušenosti s rakvemi na střechu auta? Nějaká doporučení, na co se dívat, nebo kterou konkrétně koupit?
                                      Ideál, kdyby se tam vlezl bivak, vlastně dva a pouzdro s pruty?

                                        NMartin M. - Profil | So 20.2.2021 19:51:45

                                        fheavy >> kapri na rekach v UK temer nejsou...

                                          Červené karty: Vydra revírní