Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

Nvicx - Profil | So 20.2.2021 19:45:32

fheavy >> ale za to máme/máte kopec horších, čo tie videa natáčajú 😂😂😭😭😭

    Nfheavy - Profil | So 20.2.2021 19:32:56

    Feederman@ >> jo už jsem se dival,při cca15kg rybě na větším proudu by kamera točila akorat tak mizející prut..😁
    Múj nazor je že to je špatnej přiklad.
    Nejde jen o samotny chycení ryby ale vše co k tomu na řece patří,nedovedu si vubec představit kdyby měl chytat na 2 pruty timhle způsobem.Sorry ale to že je to anglan neznamená vubec nic,myslim že u nas by se našlo vic lidi kteři tuhle disciplinu zvládají podstatně lépe,jen nenatáči videa..))

      NFeederman@ - Profil | So 20.2.2021 19:18:25

      fheavy >> Ale on tam měl už postavené to malé molo asi i kvůli tomu, že tam to koryto bylo na proti a tam se ten proud vody lámal a ty ryby se tam zdržovaly, plus se tam tím pádem dalo udržet lépe i krmítko nebo olovo.
      A když zrovna mluvil na kameru tak mu ten prut ryba stáhla😁

        Nfheavy - Profil | So 20.2.2021 19:08:55

        Feederman@ >> jj,znalost místa a chycen ryb to vše ok,ale ty detaily okolo ma prostě nedotaženy,třeba tam kde chytám tak by stačilo kdyby se otočil na kameru a už by neměl co chytat protože by byl bez prutu,jeden můj kámoš loni přišel o 2 komplet pruty 12ft 3lb v rozmezí 1měsíce a to jednou měl spodek heftu lehce přišlaply nohou,samozřejmě to nebylo od parmy..))

          NFeederman@ - Profil | So 20.2.2021 18:58:07

          peterb >> Jako nemyslím fyzicky, ale jenom nahazovat o něco níže.

            NFeederman@ - Profil | So 20.2.2021 18:57:18

            fheavy >> Tak on říkal že to tam zná, tak asi věděl co si může dovolit.
            Mě se to líbilo a jak jsem už psal bylo to tak trochu podobné tomu jak chytám i já...ale určité věci bych taky udělal jinak, jak to postavení a i upevnění prutu.

              Npeterb - Profil | So 20.2.2021 18:54:22

              Feederman@ >> Nezvyknem sa presuvat ale pravda moze to pomoct.

                Nfheavy - Profil | So 20.2.2021 18:53:06

                Feederman@ >> cele sem to nedal,jen jsem se podíval na určité věci,nechcu byt kritikem ale to postavení prutu včetně té hrazdy je pro mně špatně,nehledě k tomu že bych si prut dsl víc nahoru ale už na začátku bych se posunul výš /dal od toho stromu dole/vytvoril bych si prostě větší distance..

                  NFeederman@ - Profil | So 20.2.2021 18:48:56

                  peterb >> Taky možnost nebo se posunout a nahazovat dolů po proudu o pár metrů níže, kde ty ryby můžou být stáhnuté kvůli odplavené potravě kterou krmíš ale proud ji stáhnul níž...
                  A taky můžeš dole po proudu narazit na jiné hejno ryb kterému budou halibutky ještě dobré😁😉

                    Npeterb - Profil | So 20.2.2021 18:40:22

                    Feederman@ >> Skor mam pocit ako keby sa zmensoval v priebehu dna pohyb ryb. Uz neprichadzaju na miesto stale nove ryby. A tie co boli ochotne prijat halibutky som uz vychytal. Este tam su aj ine ale tie nechcu zobrat halibutky. Toto sa samozrejme nestava vzdy. Ale stava sa. Rozhodne je dolezite menit nastrahy. Tak preco nie aj krmivo.

                      NFeederman@ - Profil | So 20.2.2021 18:37:10

                      fheavy >> Viděls to celé? Ten prut mu tam nakonec i parma strhla z hrazdy dolu😁😁😁

                        NFeederman@ - Profil | So 20.2.2021 18:34:47

                        peterb >> Zajímavá myšlenka s tím měněním hrubší složky...ale nevím, taky záleží kolik tam toho nahážeš. A jak je to velká řeka, no a kolik to teče v proudu to je za chvíli všechno bud odplavené nebo sežrané
                        Já v létě s tím že by ustávaly záběry povětšinou problém nemívám✌
                        Může se stát i to že se ryba nažere a už nepřijímá potravu, nebo v teplé vodě ty ryby taky nejsou aktivní celý den více ráno nebo večer.
                        Halibutky by měly podle mě být co se týče i nějaké dlouhodobé krmné kampani v poho, kapráři s tím krmí ve velkém a i několik dní v kuse.

                          Nfheavy - Profil | So 20.2.2021 18:34:28

                          Feederman@ >> k tomu videu všechno ok jen ja bych si nedal prut nikdy nalevo pod sebe a ještě ten strom pod nim,první větší kapr a je tam,u parem to tak nevadí ta se chová jinak.

                            Npeterb - Profil | So 20.2.2021 18:20:30

                            Feederman@ >> Ja chytavam prave casto na rieke vacsie ryby. Krmivo s velkym obsahom rybacich mucok. Hodne lepive. Hruba zlozka hlavne mensie pelety, boilies a partikel. Casto som si vsimol ze zabery prestavaju. Ryby uz nechcu prijimat napriklad halibutky pritom su stale na mieste. Po vymene nastrahy za ine pelety ci boilies zabery znova pokracuju. Myslim ze by malo zmysel v priebehu dlhsej vychadzky aj menit hrubu zlozku.

                              NFeederman@ - Profil | So 20.2.2021 18:19:54

                              peterb >> A jak jsem už psal to olovo dělá o mnoho menší odpor, takže voda na něj tolik netlačí tak nemusíš potom používat tak těžká krmítka která mají velkou plochu do které se voda opírá, potom už moc nepomáhá ani vetší váha krmítka spíše nějaké ty hroty.

                                NJá ll - Profil | So 20.2.2021 18:19:23

                                Martin M. >> Martine máš pravdu je to daleko tvrdší než duplon. Připadá mi to jak nějaká tvrzená guma. Je to odolné nárazuvzdorné, příjemné do ruky
                                a prověřené věkem. Mě to vyhovuje. Zatím bez výrazného opotřebení. Snadno se to udržuje.

                                  NFeederman@ - Profil | So 20.2.2021 18:15:40

                                  peterb >> To jo ale i ta žádaná selekce na pasivní prut s olovem...

                                    NFeederman@ - Profil | So 20.2.2021 18:14:14

                                    peterb >> No nevím jestli se to dá nazvat taktikou...😁😁Hafo záleží od ročního období, tomu potom přizpůsobuji krmení a i nástrahy. Jak se otepluje voda tak přitvrzuji na vercajku, ale i na velikosti nástrah nebo hrubé složky v krmení. Já v teplé vodě zátkuji i 8mm peletky a používám vesměs rybo masové příchutě krmítkovky, která je tam jenom takový svým způsobem lákavý nosič.
                                    Krmení během jedné vycházky neměním, ale někdy mám sebou namíchané i dvě různé příchutě, na každý prut jinou...
                                    Ale používám i živou i kukuřici a i dostřeluji prakem podle aktuální potřeby všechno možné😉
                                    A taky hafo zkouším různé nové věci které ani nemám vyzkoušené😁 a když se náhodou něco slušnějšího podaří tak kolikrát ani nevím čím to bylo😁😁😁.

                                      Npeterb - Profil | So 20.2.2021 18:07:45

                                      Feederman@ >> Isto ale tieto zlepsovaky musis riesit ked nemas vhodny prut do velkeho prudu. Ak mas poriadne heavy tak prut zvladne aj tazke krmitka.

                                        NFeederman@ - Profil | So 20.2.2021 18:07:03

                                        vicx >> Já bych neřekl že ten prut pracoval jenom na špičce...Ono na takovou řeku potřebuješ tvrdší prut do kterého se můžeš opřít a to byl dlouhý prut 4,20m a akci měl za mě přesně takovou jak si to vyžadovalo.
                                        Umíš si představit, že by si tam měl prut s parabolickou akcí, který by se ti ohýbal až po rukojeť, to by bylo absolutně nekomfortní a i nic příjemného v tom proudu s tím něco zdolávat, hlavně teda parmu nebo kapra...

                                          Červené karty: Vydra revírní