Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

Feederman@ - Profil | So 20.2.2021 18:02:20

peterb >> Jojo tohle jsem už viděl, taky dobrý✌

    Feederman@ - Profil | So 20.2.2021 17:59:34

    Kruan >> Tak flek se oplatí dělat jenom na odlehlém místě...😁😁

      Feederman@ - Profil | So 20.2.2021 17:56:56

      peterb >> Tak to olovo má i výhody když nechceš krmit v létě sypkou směsí abys zbytečně nestahoval na krmné místo bílou malou rybu a dokrmuješ jenom něčím větším, prakem nebo rukou. Nebo taky je možnost na jeden prut s krmítkem a druhý s olovem s vetší selektivní nástrahou...
      A taky placaté olovo nedělá takový velký odpor ve vodě v proudu a má pořád stejně velkou váhu, krmítko ne...a když potřebuješ udržet montáž na místě, tak to olovo je lepší hlavně teda ve velkém proudu.

        el.ou - Profil | So 20.2.2021 17:53:49

        Já ll >> Dobře ty :) Ale před chvilkou odešel kámoš, co spolu pár let chytáme. Mluvil jsem o tom tak třikrát, že tu haluz nad flekem musíme říznout. Že je vysoko a nemám čím. Pilu s násadou má doma, novou. Vyhrál ji na plese. Guma. Tož tak, vyřešeno :)

          Já ll - Profil | So 20.2.2021 17:38:36

          el.ou >> Jak máš dlouhou podběrákovou tyč. Stačí jen předělat obyčejnou pilku a integrovat do ní závit stejný jak je na podběrákové tyči.

            peterb - Profil | So 20.2.2021 17:00:18

            Feederman@ >> Ked uz sme pri parmach. Aku mas taktiku krmenia pri love parem? Pelety? Ziva navnada? Menis krmivo v priebehu lovu? Alebo od zaciatku postupne krmis so vsetkym co mas? Ma zmysel napriklad nechat si kvalitne krmivo na neskorsiu fazu lovu?

              vicx - Profil | So 20.2.2021 16:55:25

              Feederman@ >> celkom ma pobavilo ako tam stále hovoril, že prút pracuje celý a jediné čo bolo ohnuté bola špička... Taký kolík ako na začiatku Amnesia

                el.ou - Profil | So 20.2.2021 16:43:38

                ˘Ö˘ Krab >> Přesně. Hledám něco levnějšího na větve do průměru tak 8 cm. Na nic jiného ji neupotřebím. Třímetrová délka mi stačí.

                  ˘Ö˘ Krab - Profil | So 20.2.2021 16:28:08

                  el.ou >> Hele ta pilka je takový šidítko 3m myslím, jasně že se tyč prohýbá ale na slabší větve na pohodu, myslím že nejvíc odpadků odnesla voda 😔.
                  Jinak klasika, petky od Brániku, kuku plechovky a obaly od krmítkovek ve křoví a nastrkaný mezi šutrama, lidi jsou hovada.
                  Vyrušil jsem i pani domácí a moc se jí to nelíbilo, pěkně na mě syčela.
                  Že si tam lidi budou sedat je jasný, to mě netrápí, kdybych to bral takhle tak bych nesbíral ani ten bordel, příště tam bude zas.

                    el.ou - Profil | So 20.2.2021 16:16:46

                    ˘Ö˘ Krab >> Taky jsem byl prořezat nálet a posbírat plast. Udělal jsem tři místa a že tam někdo sedne nevadí. Každý si občas sedneme tam, kde makal jiný. Půl pytle nebyla to taková hrůza, ale... Jak dlouhá je ta pilka a neprohýbá se rukojeť při plném vytažení?

                      Kruan - Profil | So 20.2.2021 15:39:24

                      Feederman@ >> to uz nedelam...ja si vzdycky udelam flek a uz si na nej nikdy nesednu....protoze kazdej je linej a hned mi tam vleze...

                        peterb - Profil | So 20.2.2021 15:23:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Feederman@ >> Pozri toto video ked mas rad lov na velkych riekach. https://youtu.be/Rq3EZNfVNjE

                          peterb - Profil | So 20.2.2021 15:05:46

                          Feederman@ >> Feeder s olovkom? Tomu moc neholdujem.

                            Feederman@ - Profil | So 20.2.2021 14:13:29

                            ˘Ö˘ Krab >> Takže příprava nových fleků...? To je taky potřeba😉.
                            A těch co po sobě nechávají bordel bych rybáři ani nenazýval, to jsou prostě prasata...

                              ˘Ö˘ Krab - Profil | So 20.2.2021 14:09:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Dneska jsem byl čistit pár fleků od nízkých větví, křoví a bordelu po taky rybářích.Vody teče dost ale myslím že příští týden by to už mohlo jít.

                                Feederman@ - Profil | So 20.2.2021 14:07:59

                                A jenom tak ze zvědavosti používáte někdo něco od Cadence?
                                https://www.cadencefishing.co.uk/

                                  Feederman@ - Profil | So 20.2.2021 14:06:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Tohle video které má necelou půl hodinu stojí zato zkouknut celé... Tenhle způsob chytání i co se týče všeho co tam vzpomenul mi je docela blízký a při mírně zvýšeném průtoku jaký tam zrovna měl je to dost podobně chytání jako u nás...✌ (Je to samozřejmě podzimní rybačka, proto tak velké masové nástrahy😊)
                                  Jsou tam zmíněné zásadní informace, které pomáhají chytat v proudu😉.
                                  https://www.youtube.com/watch?v=na--zY0-Cos

                                    Martin M. - Profil | Pá 19.2.2021 18:30:42

                                    Já ll >> na tom speedmasteru to ale asi neni takova ta mechovka jako se bezne dava na pruty,ne? Vypada to spise na nejakou smrstovacku a pod tim tvrdy podklad. Jinak si nedovedu vysvetlit, ze by tam to posuvne sedlo na "molitanu" drzelo.

                                      Feederman@ - Profil | Pá 19.2.2021 18:16:04

                                      Já ll >> Tak to je super, že i po pomalu patnácti letech je duplon v dobrém stavu👍
                                      Asi to i o něčem svědčí, že ten duplon má něco do sebe co se týče výdrže a i údržby😉
                                      A ten tvůj posed máš parádně vytuněný👌
                                      Já si myslím, že i ten duplon ale i korek nebo i ten drcený korek, guma a taky nové materiály které přicházejí si své místo a příznivce najdou...

                                        Feederman@ - Profil | Pá 19.2.2021 18:10:56

                                        Willow >> Tak nakonec i z odpadu může být něco co vypadá hezky, ale ještě by mě zajímalo jakou má ten drcený korek vlastně životnost?

                                          Červené karty: Vydra revírní