Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

Já ll - Profil | Pá 19.2.2021 13:17:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Feederman@ >> Psal se rok 2007 jsem si pořídil Speed Mastery
Multi 360/420 a vlastním je do nynější doby. Ve své době předběhly dobu. Mají celoduplonovou rukojeť s posuvným sedlem. Je možné si prut vyvážit v závislosti na použitém navijáku. Do dnešní doby je rukojeť v bezvadném stavu. I přes konkurenci dnešních prutů jsou stále na střídačce a ve vhodnou dobu se dostávají do akce. Např.
Labe kde se střídají s Aerocasty 420. Tyto pruty mají pro změnu dělenou rukověť duplon/korek a oválné blanky. Byl to tehdá dovoz na našem trhu se neprodávaly.

    Willow - Profil | Pá 19.2.2021 9:58:07

    Ten drcený korek je odpad plus pryskyřice.Dava se to do forem a pak se to obrábí a leští na požadovaný rozměr a vzhled.
    Někde to bylo na YT.

      draveček - Profil | Pá 19.2.2021 8:50:03

      MKulicka >> ahoj tak tento protek je opravdu moc pěkný, hezke sedlo s tou korkovou kombinaci je pecka👍

        Seržant55 - Profil | Čt 18.2.2021 22:27:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        peterb >> Vypadá to dost divně,když si vzpomenu jak táta stavěl třeba šťípaný muškáče a korek vždy_ Portugalsko.Měl toho ve sklepě dvě veliké dvoucoulový fošny,nařezal,vyvrtal navlíkl na spodní díl a pořádně došponovat.Potom to brousil přesně do ruky tomu pro koho prut byl,když jsem ho pohladil měl jsem pocit že sahám na samet.😎😜😘

          Pindˇa - Profil | Čt 18.2.2021 22:08:36

          MKulicka >> Ta kombinace drceného korku se mi líbí nejvíc mám to tak na Basiach

            Pindˇa - Profil | Čt 18.2.2021 22:01:52

            Feederman@ >> Kousek blanku a kousek čehosi😊

              Feederman@ - Profil | Čt 18.2.2021 21:58:21

              Pindˇa >> A co je to na tom konečku?😉

                Feederman@ - Profil | Čt 18.2.2021 21:57:26

                MKulicka >> Dík

                  Feederman@ - Profil | Čt 18.2.2021 21:56:25

                  fheavy >> Ale tam kde ho má tak je kvalitní😉

                    Pindˇa - Profil | Čt 18.2.2021 21:55:09

                    Přemet:-) >> Ono ten Free Spirit má taky parádní korek.

                      MKulicka - Profil | Čt 18.2.2021 21:54:05

                      Feederman@ >> cresta identity accelerate

                        fheavy - Profil | Čt 18.2.2021 21:52:55

                        Feederman@ >> nzon z nic proti ale nahoře kde to držím ho nemá.

                          Feederman@ - Profil | Čt 18.2.2021 21:52:46

                          MKulicka >> Taky pěkný a co je to za prut?

                            fheavy - Profil | Čt 18.2.2021 21:51:59

                            MKulicka >> jo tohle se líbí i mně 👍

                              Feederman@ - Profil | Čt 18.2.2021 21:51:12

                              fheavy >> Už jsem to psal že echt korek má i ten N-zon Z😉

                                MKulicka - Profil | Čt 18.2.2021 21:42:08

                                Feederman@ >> Mně se zamlouvá i ten drcený gumokorek - jak vzhledově, tak funkčně. Třeba v kombinaci se sedlem jak je to tady se mi to hodně líbí.

                                  Přemet:-) - Profil | Čt 18.2.2021 21:40:00

                                  fheavy >> tak snažím se starat dobře, ale občas to takhle ulítne... 😂

                                    fheavy - Profil | Čt 18.2.2021 21:34:28

                                    Přemet:-) >> jo tak samozřejmě záleží jak se o ně staráš ,jinej příklad zkus to stejný nechat na heftu z měkkého duplonu,jsou tam malé póry a i po několikátém umití tam zůstává flek/světlejší odstin/

                                      Přemet:-) - Profil | Čt 18.2.2021 21:30:08

                                      fheavy >> jj, to jo, já si jen vzpomněl na jeden (možná dva) případ, kdy jsem tak nešetrně sbalil mokré a ušpiněné pruty a když jsem je pak po 14-ti dnech vybalil, tak na nich byla taky taková mechovka, jen trošku nazelenalá... 😂😂😂

                                        fheavy - Profil | Čt 18.2.2021 21:28:18

                                        Pindˇa >> jasný budeš v očekáván✌

                                          Červené karty: Vydra revírní