Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Feederman@ - Profil | Ne 21.6.2026 11:37:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Ještě pár fotek z dnešního methodu na pětce…
Ryb hodně hlavně cejnů.
Jedna nízká trochu lepší sedmdesátečka, ale takové podobné dvě jsem chytnul kromě jiného i z patku na sobotu na přesnocce na řece.

    vicx - Profil | Čt 14.5.2026 9:47:03

    peterb >> bola to fakt veľká, hrubá ryba. Na hrúbku kľudne 7cm. Hlavu má z piesta, telo z vysokého. Asi hybrid. Farba tam chýba.
    Na tom istom fleku vytiahol syn 46tku a to bol podľa mňa piest.

      peterb - Profil | Čt 14.5.2026 9:41:13

      andrei11 >> Cejnek u nás má vždy buď oranžové alebo cervene prsné plutvy. Podľa toho ho rozpoznas.

        andrei11 - Profil | Čt 14.5.2026 9:39:59

        peterb >> ok

          peterb - Profil | Čt 14.5.2026 9:32:57

          andrei11 >> Toto rozhodne nie je piest.

            andrei11 - Profil | Čt 14.5.2026 9:25:39

            Ciffik >> jasne, chapem. mimochodom, fotil to @vicx :D. podmienky na foto neboli idealne, ani sme sa s tym nejak nebabrali. tu je trosku upravena foto a zvyraznene detaily. AI napocitala tiez, ze skor cejn:

            nakoniec je to jedno ci to je trofejny cejnek alebo skrizeny cejn alebo cisty cejn. mali sme z neho vcera dvihnuty endrofin. a to sa pocita. ;)

              Ciffik - Profil | Čt 14.5.2026 9:13:54

              andrei11 >> Ahoj, z fotky bych si netroufnul spočítat šupiny v postranní čáře, ani to za mě není nejlepší znak - cejnek s cejnem jsou zde v určitém překryvu. Lepším znakem je počet řad šupin nad a pod postranní čarou - zdroje se v tomto směru také od sebe mírně liší, každopádně tady už je ten prostor pro chybu menší...

              Cejn - nad 12-14(15) řad, pod 6-8(10) řad
              Cejnek - nad 9-10 řad, pod 4-6 řad

              Obdobně si z foto netroufám tvrdit přesný počet řad šupin nad a pod (příště nech fotit @vicx tomu se to tak neodráží), ale na cejnka mi to, bohužel, nevychází =(

                peterb - Profil | Čt 14.5.2026 7:10:10

                andrei11 >> Pekne toto je tuším ozaj dobre miesto na tie lopaty. Dobré vedieť 😄

                  andrei11 - Profil | Čt 14.5.2026 6:38:09

                  Martin M. >> počítať nejdem ani ja radšej. Tvoj AI nástroj ho označil ako pleskáč vysoký. Ale hlava tomu nenasvedčuje a celkovo stavba tela. S Viktorom sme ho vyhlásili za cejnka alebo nejaký zmiešanec to bude.

                    Martin M. - Profil | Čt 14.5.2026 1:56:24

                    andrei11 >> "Cejnek malý (Blicca bjoerkna) má v postranní čáře obvykle 41–52 šupin (nejčastěji 43–50). Šupiny jsou relativně velké, což je klíčový znak pro odlišení od cejna velkého, který má šupin více (51–57)."

                    Spocitat to ale neumim :)

                      vicx - Profil | Čt 14.5.2026 1:22:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Dnes to bol s Andrejom super večer. Splnil som si sen a chytil lopaty na matchku. To bola zdolávačka, úplný luxus proti feedru. Fakt veľká paráda, potiahli aj cez brzdu trochu. Plus pekný 40cm nosáľ, ten ma tiež veľmi potešil.
                      Match Drennan Acolyte specimen 450, silon 0.20/0.18, pin hook 6, nástraha 10 kostňákov, alebo žížala. Krmivo mŕtve kostňáky 4dcl + 1mm pelety + banán/butyric

                      Andrejov kapitálny cejnek bola brutálna ryba. Fotka to nevystihuje ani náhodou. Široký, mohutný, obrovský. Fakt pekná ryba. 👌

                        andrei11 - Profil | Čt 14.5.2026 0:54:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        siluri >> brali veru, nie tak ako minulý týždeň ale vzhľadom na ochladenie to bolo fajn. Nakoniec spoločná rybačka s @vicx a super pokec. A aj rôzne druhy boli, prevažovali lopaty 55+, ikernačky už vyprázdnené. Chytal som method, v krmítku čisté aqua garant classic 4 mm, naj nástraha hit posledných dní. A podaril sa aj trofejný pleskáč malý 51cm, 2 kg. @Ciffik prosím mrkni na neho či to je ozaj pleskáč malý - cejnek. Ďakujem.

                          Feederman@ - Profil | St 13.5.2026 22:00:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Dnešek ve zkratce
                          Po práci na pětce chytnuto hodně moc kapříků, někteří i pořadně jedlí, jednu velkou rybu jsem ztratil v potrhaných vlascích, druhá se mi vyřízla…
                          Cejn ani jeden, cejnků možná tak dva. Kapři se vyhazovali celou dobu. Jeden prut trochu hruběji aby to nebylo úplně šílené tempo🤣.

                            Starouš - Profil | St 13.5.2026 21:33:14

                            Feederman@ >> Ja myslim,ze tenhle je dobrej! A taky chvalim kreativni fotku.Je fajn videt ty ulovky obcas jinak nez jen polozene na podlozce... Tohle je to spravny pokoukani 😉

                              Kaďa - Profil | St 13.5.2026 21:22:47

                              Feederman@ >> mně už přijde tenhle lepší 😉. Krásná a zajímavá fotka 👍

                                siluri - Profil | St 13.5.2026 20:36:17

                                andrei11 >> zavidim vodu skoro bez topola/vrby a inej hnusoby, mna to dnes vyhnalo, aj to bere?

                                  Feederman@ - Profil | St 13.5.2026 20:29:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Zdarec
                                  O lepší ryby jsem dnes přišel škoda…
                                  Už balím.

                                    andrei11 - Profil | St 13.5.2026 18:18:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Dnes nočná rybačka

                                      Smrtak - Profil | St 13.5.2026 15:09:26

                                      Nazdar pani, nie je to úplne feedrarina, ale hodím to ako prvé sem. Videl som že tu tie nohavice niekto nosí na ryby, zrejme preto. Predávam nové s visackami: Fjallraven Barents pro M veľkosť 48 farba Dark Olive. Len som ich vyskúšal a sú mi malé. Pred pár rokmi som si kúpil veľkosť 50, sú mi trochu veľké a dúfal som, že 48 sadnú, no nesadli. Chcel by som za ne 130 eur plus poštu. Počkám tak deň možno dva ak nič tak ich vrátim. Cena je slusna, vzhľadom na to stoja u nás, predávam to za nákup.

                                        visage - Profil | St 13.5.2026 13:40:13

                                        murphyy >> teraz mi prišla redukcia 🙄😉👍🤣

                                          andrei11 - Profil | St 13.5.2026 13:31:49

                                          visage >> to ti potvrdia skalaci na dyji. kazdopadne u me dobry. ;)

                                            Červené karty: Vydra revírní