Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

Nandrei11 - Profil | St 13.5.2026 13:31:49

visage >> to ti potvrdia skalaci na dyji. kazdopadne u me dobry. ;)

    Nmurphyy - Profil | St 13.5.2026 13:21:24

    visage >> zasoby ci zas si nakupoval? 😁

      Nmurphyy - Profil | St 13.5.2026 13:20:13

      igoo >> stava sa, ale tak fajn ze aspon tak. Lebo vzdy moze byt horsie - mne min. rok zobral amur cely prut aj s navi a nepodarilo sa mi zachranit nic..☹️ ale davam si uz na taketo veci pozor

        Nvisage - Profil | St 13.5.2026 13:10:53

        andrei11 >> Andrej , môže byť. ??? 🙄🙄🙄🤣🤣🤣

          Nčongr - Profil | St 13.5.2026 8:00:50

          igoo >> Ahoj parťáku, vy to tam nějak krmite, ještě že sis zachránil holý život!! Buď zdráv!! 🤣👍

            Nigoo - Profil | Út 12.5.2026 21:48:03

            visage >> vítr a zima, užil jsem si dost.

              Nvisage - Profil | Út 12.5.2026 21:46:39

              igoo >> ja by som sa v tomto počasí mohol na to vysr. , ani psa by som von nevyhodil .

                Nigoo - Profil | Út 12.5.2026 21:43:31

                Já jsem dnes chtěl změnu a přesunul jsem se na stoják. Dařili se kapříci a dva amuři, ale pak došel velkej třetí amur a v podběráku nastal tanec, zlomená tyčka, amur v trapu. Naštěstí jsem asi po 5-ti minutách prutem zachránil a vylovil podběrák.

                  NFilla - Profil | Út 12.5.2026 21:11:20

                  Kaďa >> Tak takhle Ty na ně?! Klobouk dolů, ve vlnách na jezerech jsem si už párkrát cvrknul do textilu.. samozřejmě na debila v broďákách na gumáku bez pevné podlahy a kýlu, s 30kovou minnkotkou.
                  Kapra škoda, ale hlavně že jsi v teple a celej. Dobře, žes to stočil 💪

                    Nnumen - Profil | Út 12.5.2026 20:40:50

                    marva2005 >> kousnutí bolí hezky,ale jinak mě trochu pálila rána. Toť vše.

                      NKaďa - Profil | Út 12.5.2026 20:40:49

                      Filla >> čau Marťas, i přestože nemám tebou uvedené tutové příchutě 😁 a ještě navíc všechno málo vyčichlé, tak jsem záběr od velké ryby měl. Ale nedopadlo to, než jsem pro něj dojel, tak fiknul šokovku. Už to začalo být o hubu v těch vlnách, tak jsem raději stáhnul i druhej prut a vrátím se srovnat účty až bude příznivější počasí 😁. Takovou zimu a ledovej vítr jsem dlouho nezažil. Brrr 😁, už si vařím čaj se slivovicí.

                        NFilla - Profil | Út 12.5.2026 19:30:32

                        Kaďa >> Pavle, jestli teď nejedeš bojlízy jikra/kaviár, nemáš šanci. Je po dešti, šel bych do rousnic a na hady nebo lína. Ne že bych chtěl dělat chytráka 😁✊

                          NFilla - Profil | Út 12.5.2026 19:28:58

                          marmyš >> kdyby náhodou nic, svedeme to na blbej tlak! Petrův zdar ✊

                            NPetr1985 - Profil | Út 12.5.2026 19:00:51

                            marva2005 >> Přesně tak každý si najde to své. Já chvíli neposedím a pořád něco vymýšlím. Nejde feeder, vytáhnu boloňku. Začnou lovit dravci, tak vláčím. Hlavně ať se něco děje 😁

                              NKaďa - Profil | Út 12.5.2026 17:39:08

                              marmyš >> stydím se a přepínám zase do monitorovacího módu😁

                                Nmarmyš - Profil | Út 12.5.2026 17:38:24

                                Kaďa >> Styď se, kaprař mezi fídraři. :-))

                                  NKaďa - Profil | Út 12.5.2026 17:36:18

                                  marmyš >> asi jo, už to tam mám vyvezený hodinu a zatím ani ťuk😁

                                    Nmarmyš - Profil | Út 12.5.2026 17:35:19

                                    Kaďa >> Čerstvý je podezřelý. :-))

                                      NKaďa - Profil | Út 12.5.2026 17:32:46

                                      Filla >> tak proto tady zase sedím jak jitrnica, mám ty bojlízy moc čerstvý 😁

                                        Nmarmyš - Profil | Út 12.5.2026 16:54:23

                                        Filla >> Pokud drží tak nesundávám, ráno to tam poletí zas. :-))

                                          Červené karty: Vydra revírní