Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

NFeederman@ - Profil | Ne 10.5.2026 18:00:20

cechura09 >> Křížence jsem dnes lapnul dva.

    NFeederman@ - Profil | Ne 10.5.2026 17:58:38

    peterb >> Dnes jsem chytal na krátko zaklipovaný a zakrmený prut na 40m a druhý prut jsem házel kolem 60m. Bolí mě už nějakou dobu tenisový loket, tak se snažím předloktí co nejmíň namáhat, aby se mi to zahojilo, proto ani nechytám s distance pruty… Distanční tyčky samozřejmě mám, ale dnes jsem si vzdálenost jenom napočítal podle návinu na navijáku, byl jsem nalehko, nechci sebou tahat zbytečné krámy. Vzdálenost zaklipovaná gumičkou a označena fixou…

      Nvicx - Profil | Ne 10.5.2026 16:49:59

      Feederman@ >> je tam toho viac. Tloušť, lopata a tuším aj kapor.

        NMrtweyUbrus - Profil | Ne 10.5.2026 16:49:03

        Video Thumbnail
        vicx >> Baštěj to fest, teď to bude s rybama špatný.

          Ncechura09 - Profil | Ne 10.5.2026 16:33:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Kaďa >> vzpruha

            Npeterb - Profil | Ne 10.5.2026 16:29:32

            Feederman@ >> Na akej vzdialenosti si dnes chytal? Používaš distance tycky?

              NFeederman@ - Profil | Ne 10.5.2026 15:55:51

              vicx >> Co to bylo tloušť?

                NFeederman@ - Profil | Ne 10.5.2026 15:16:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Zdarec
                Dnes jsem si dal pětku, ale došel jsem až pozdě ráno. Sluníčko už docela peklo a bylo bezvětří. Rybu bylo hned vidět hodně vysoko ve sloupci, i kapři i cejni…
                Hned jsem si pořádně na přesno zakrmil a věřil jsem v to, že se ryba rozjede.
                Po cca nějaké té hoďce ve které občas zabral cejnek nebo kapřík se zakrmené místo skvěle rozjelo, ze začátku hlavně cejni kterých bylo docela dost, potom je asi postupně vytlačili kapříci. Prut který jsem chytal o něco dál dal občas náhodnou rybu, kapr, cejn, cejnek.
                Cejnci ze začátku moc neotravovali, asi se nedostali do zakrmeného místa, později už to s nimi bylo horší😁.
                Krmení krvavý červ namíchaný s normálním červem, druhé scopex, všechno masovky, doplněno o 4,5mm a 2mm peletky.
                Dnes jsem si to užil, dobře jsem si zachytal😉🤟.

                  Nvicx - Profil | Ne 10.5.2026 15:07:21

                  Video Thumbnail
                  Toto tiež neomrzí 👍

                    NFeederman@ - Profil | Ne 10.5.2026 14:55:12

                    Kaďa >> Dobře😉👍

                      Nvicx - Profil | Ne 10.5.2026 14:32:34

                      Video Thumbnail
                      Video Thumbnail
                      Trochu prírody okolo vody.

                        Nvicx - Profil | Ne 10.5.2026 14:21:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Dnešná plavačka: málo rýb, veľa topoľa. Lopata ani mrena sa nekonala 🙄 Jalce, plotice, cejnky, býčka.

                          NKaďa - Profil | Ne 10.5.2026 13:40:28

                          Feederman@ >> a jak to dneska šlo? Za chvíli vyrážím na sedmičku na kapry a moc optimisticky to nevidím. Tak by se hodila nějaká vzpruha😁.

                            NFeederman@ - Profil | Ne 10.5.2026 13:12:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Balím dnes by to stačilo😉…

                              NAjwosh - Profil | So 9.5.2026 23:32:56

                              numen >> hned bych je užil do akvárka :))

                                Nnumen - Profil | So 9.5.2026 22:16:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Tak já jsem v Řecku na dovolené.rybky zkouším,ale samé mrňky, hezké ale velikost nic moc.

                                  Nvicx - Profil | So 9.5.2026 21:17:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Video Thumbnail
                                  Dnes iba pozorovanie. Vymákol som amurov ako žerú topoľ. Aj veľké kusy. Boli ich tam desiatky. Mám ich tam odložené. 💪👌
                                  Na inom úseku zase pod hladinou kaprov ako hnoja. Taká násada okolo pol metra. Tiež odložené. 😁
                                  Dnešný prieskum splnil účel. Kapre a lopaty sa ešte na Dunaji netrú na tradičných miestach. Podívaná sa nekonala.

                                    Nčongr - Profil | So 9.5.2026 21:01:09

                                    Feederman@ >> Parde gratulace 👍🤣 proto chytám jenom tu drobotinu!! Buď zdráv 🐟

                                      NFeederman@ - Profil | So 9.5.2026 20:51:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Kaďa >> Nějaké ryby jsem pochytal, ale bylo to celkově slabší i dnes ráno aktivita mizerná, za tmy na deamona trošku hezčí lyseček…

                                        Nčongr - Profil | So 9.5.2026 20:47:47

                                        cechura09 >> Dobře děláš, můj děda vždycky říkal, až přestaneš pít pivo tak si jdi objednat rakev, něco na tom je, viď!!!! 👍🤣

                                          Červené karty: Vydra revírní