Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

NKaďa - Profil | Ne 10.5.2026 18:59:24

peterb >> jj, Honza je prostě pan FEEDERMAN💪💪💪

    NKaďa - Profil | Ne 10.5.2026 18:55:58

    Feederman@ >> fotky máš fakt parádní 👍. Pro mě to není nijak důležitý, ale pokud někdy změním názor a budu si chtít taky udělat pěkný fotky do alba, tak se určitě přihlásím k tobě do učení 😉

      Npeterb - Profil | Ne 10.5.2026 18:55:07

      Kaďa >> Honzo chytí dvacku na 6mm wafter 🤦

        NKaďa - Profil | Ne 10.5.2026 18:53:13

        Feederman@ >> jo, dneska to určitě nebyl dobrej den pro běžný rybáře 😉. Asi budu muset pro tyto případy tak nachystat trochu jemnější montáže, než obvykle používám. Prozradíš, jaký háčky v té čtrnáctce velikosti používáš? Ale teď asi nějakou dobu fídry stejně odložím a zkusím chytit nějakýho pořádnýho pupíka a posléze i nějakýho toho amura. To se ti pak ozvu😉.

          Npeterb - Profil | Ne 10.5.2026 18:49:58

          Feederman@ >> Ani ne je to iba statív. Plus k tomu mám takýto adaptér a buď nasrobujes na vidličku alebo na rybársku trojnozku.

          https://m.alza.cz/insta360-flow-2-standard-bundle-stone-gray-d13046134.htm

            NFeederman@ - Profil | Ne 10.5.2026 18:47:13

            peterb >> To bude drahé😃

              NFeederman@ - Profil | Ne 10.5.2026 18:45:53

              Kaďa >> No kolem mě nikdo absolutně nic nechytal, ale radil a vysvětloval jsem takovým dědečkům co je metod😁, byli za mnou jaktože mi to tak bere...

                Npeterb - Profil | Ne 10.5.2026 18:43:51

                Feederman@ >> To je fajn. Tiež by som chcel robiť lepšie fotky. Pozdáva sa mi statív s automatickym sledovaním. Insta360 ma taky. On sa zameria na osobu a potom ťa sleduje sám. Telefón máš stále v statíve a môžeš si urobiť fotku pri vode alebo z kresla. Gestami si aktivuješ spúšť. Asi budem znova redukovať 😂

                  NFeederman@ - Profil | Ne 10.5.2026 18:39:12

                  Kaďa >> 😉😂🤘

                    NFeederman@ - Profil | Ne 10.5.2026 18:38:13

                    peterb >> Ne nekoupil, to tak za mě celkem hezky fotí muj šest let starý iphone, jako stativ používám takovou plastovou levnou selfie tyč😉 nic to neváží a když to složíš, tak to nic nezabírá.
                    A od Korum jsem si koupil takový ten držák na telefon se světlem, to je fajn věc za pár šupů, přišroubuješ k vidličce.
                    Fotím více protože mě to teď i baví a chci si prostě udělat pěkné fotky i na památku😊.

                      Npeterb - Profil | Ne 10.5.2026 18:35:56

                      Feederman@ >> Jo to kŕmenie na takejto veľkej vode je dôležité. Začal som teraz tiež používať veľké zakrmovacie krmitka.

                        NFeederman@ - Profil | Ne 10.5.2026 18:31:42

                        peterb >> Method oba dva pruty 14 háček a wafterska 6 ještě mírně ostříhaná nůžkami aby byla ještě menší.

                        Ve sloupci byly ryby pořád, ale samozřejmě že ne všechny, nějaká hejna která se motala u dna jsem si tam zastavil… a i nějakou dobu udržel dokud mi to tam nevyzobali. Ale je fajn na těch Preston XXL method krmítkach dnes jsem je používal, že jak jsou velká a já ještě dávám dvě vrstvy tak si během chytání i celkem dost krmíš místo. Spotřeboval jsem jen čistě chytáním tak přes 3 litry krmení. Což taky už udělá nějaké průběžné zakrmení.

                          NKaďa - Profil | Ne 10.5.2026 18:31:34

                          peterb >> jj, to k tomu prostě patří 😉.

                            Npeterb - Profil | Ne 10.5.2026 18:25:59

                            Kaďa >> Nj aj pri závore na pietce je to niekedy smutná bilance. S Jirkom sme tam pár krmitok odtrhli.

                              NKaďa - Profil | Ne 10.5.2026 18:23:56

                              peterb >> já jsem tam dřív párkrát chytal, ale pak jsem na tu šestku nějak zanevřel. Ale teď zjara je tam parádní chytačka, když se do nich člověk trefí, jak najíždí ti velcí kapři k ostrovu. Ale chce to vozit. Tam potom není problém udělat záběry od velkých ryb, spíš je problém je vytáhnout. Je tam spousta utržených vlasců, slávky, kameny a jinej bordel, tak je to někdy hodně smutná bilance.

                                NKaďa - Profil | Ne 10.5.2026 18:19:25

                                cechura09 >> doufám, že takový ryby se mým nástrahám vyhnou😁. Ale tady ryby nejdou, jsou tady vedle dva krmítkáři a ani se jim to nehne. Nejsou to samozřejmě takoví lovci jaki ty nebo Honza, ale jindy aspoň chytají nějaký karásky, kapříky nebo cejny a dneska nula.

                                  Npeterb - Profil | Ne 10.5.2026 18:17:54

                                  Kaďa >> Mels to supnout na D6 se zavazeci lodickou 😉

                                    Npeterb - Profil | Ne 10.5.2026 18:16:27

                                    Feederman@ >> Ešte jedna otázka Honzo. Kúpil si nový foťák že si začal viacej fotiť? Rozmýšľam že kúpim nejaký lepší statív. Žeby som urobil lepšie fotky z rybacky.

                                      NKaďa - Profil | Ne 10.5.2026 18:16:23

                                      Feederman@ >> tak v takovým počasí zachytat na pětce jak král, to už fakt asi nebudeš úplnej začátečník 😁. Super ryby a už je z tebe i pan fotograf👍. Ale jestli nic nechytnu, tak od tebe budu stejně požadovat příspěvek na naftu za pozdní odpověď 😁😁😁.

                                        Npeterb - Profil | Ne 10.5.2026 18:01:08

                                        Feederman@ >> Zaujímavé že sa ti podarilo stiahnuť rybu zo stĺpca. Chytal si klasický košík?

                                          Červené karty: Vydra revírní