Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Npeterb - Profil | Pá 8.5.2026 18:05:16

visage >> Vlado, Andrej -> jak rit na serbel

    Nandrei11 - Profil | Pá 8.5.2026 18:00:01

    peterb >> to bude dobré aj na tie kh pelety💪🏻.

      Nandrei11 - Profil | Pá 8.5.2026 17:59:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      peterb >> jop, už aj pokosené. Nahodené. Dve krmivá zarobené. A hráme petang. Calypso prvá rybka. Padá to z toho mini quick stop. Idem dať halibutku malú.

        Npeterb - Profil | Pá 8.5.2026 17:54:07

        andrei11 >> Ja pouzivam na 8mm peletky od sonu klasicky vlas a zarazky od foxa. Fox robi 11mm male zarazky. Presne tam sedi.

          Npeterb - Profil | Pá 8.5.2026 17:43:57

          andrei11 >> To uz si na chalupe?

            Nandrei11 - Profil | Pá 8.5.2026 17:41:18

            Idem druhú šichtu, skúsil som mini quick stop. Vypadáva to z z dierky. Ale do vody to letelo😉.

              Nandrei11 - Profil | Pá 8.5.2026 17:29:21

              Goďák >> Calypso je korenie a cesnak. Ak som sa dobre dočítal.

                Nandrei11 - Profil | Pá 8.5.2026 17:27:06

                vicx >> lepšie na quick stop😎.

                  Nandrei11 - Profil | Pá 8.5.2026 17:26:08

                  peterb >> používam standard quick stop, nie tie mini, bo mam nadväzec z 0.25 FC. Nezatláčam peletu do krmítka, nechávam ju na voľno a s FC hrubším mám istotu, že sa to nemotá. Rybám to nevadí, ani menším.😉

                    Nvisage - Profil | Pá 8.5.2026 17:07:48

                    peterb >> mám China , tie sú omnoho tenšie ako od Korumu .

                      Npeterb - Profil | Pá 8.5.2026 17:01:07

                      vicx >> Oni maju uplne normalny otvor. Maju nehomogenny tvar ale dierka je na vsetkych rovnaka. Suhlasim s Vladom. Pokial ryba dobre berie chytis na jednu viacej. Setri to cas. Jirka chyta na quickstopy a myslim ze ideal na malych kaprikov. Akurat treba nejaky tenky quickstop. Dierka nie je moc velka.

                        Nvisage - Profil | Pá 8.5.2026 16:48:26

                        vicx >> vyskúšam a porovnám si , sú na ceste :-)))))))))))))))))))))))))

                          Nvicx - Profil | Pá 8.5.2026 16:46:14

                          visage >> Vlado, keď je tvrdá ako kameň, má nepravidelný otvor a nechytáš na polhodinové čakačky, tak gumička môže byť lepšia :))
                          Samozrejme podľa vkusu každého súdruha...

                            Nvisage - Profil | Pá 8.5.2026 16:41:58

                            vicx >> Viktor , keď píše Jirko ,že životnosť 25 min , tak asi radšej nekonečná zarážka .

                              Nvicx - Profil | Pá 8.5.2026 16:24:40

                              andrei11 >> nie je to jednoduchšie na gumičku?

                                Ncechura09 - Profil | Pá 8.5.2026 16:12:44

                                Goďák >> třetí co mám jsou játra, tmavě hnědá.I ty fungují, nemohl jsem ten sáček ve sklepě v rychlosti najít. Calypso je koření.
                                Dírky jsou na.quick stop OK. Životnost pod háčkem cca 25 min

                                  NGoďák - Profil | Pá 8.5.2026 15:24:14

                                  cechura09 >> dvě osvědčené příchutě? Ty Calypso jsou kořeněné? Cena libová 💪

                                    NŠUKI - Profil | Pá 8.5.2026 13:30:30

                                    cechura09 >> Vzal jsem od nich i česnekové… jediný problém je, že nejsou vrnuté skrz . Takže je třeba je opatrně provrtávat ale dost praskají 😏. Jinak spokojenost!!!

                                      Ncechura09 - Profil | Pá 8.5.2026 13:02:25

                                      MrtweyUbrus >> jen 12ky , pelety chytají rychleji i víc

                                        Nandrei11 - Profil | Pá 8.5.2026 12:54:45

                                        MrtweyUbrus >> nie, ešte nie. Ale časom skúsim. Mam teraz mekule 12mm. Tie zatial nic moc.

                                          Červené karty: Vydra revírní