Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

NMrtweyUbrus - Profil | Pá 8.5.2026 12:49:44

cechura09 >> To je v dnešní době skoro zadarmo, koule jsi zkoušel?

    NMrtweyUbrus - Profil | Pá 8.5.2026 12:48:54

    andrei11 >> Ty jejich 12mm kuličky jsi nezkoušel?

      Ncechura09 - Profil | Pá 8.5.2026 12:48:31

      Smrtak >> kilovka 80 českých

        Nandrei11 - Profil | Pá 8.5.2026 12:46:59

        Smrtak >> 10mm chytacie, 1kg balenie 😎

          Nandrei11 - Profil | Pá 8.5.2026 12:46:32

          cechura09 >> odkedy som odfotil krasne zábradlie sa to postupne zlepšuje 😁. A ďakujem, keď je čo fotiť tak ide samé.

            Ncechura09 - Profil | Pá 8.5.2026 12:29:51

            andrei11 >> moc pěkný fotky 👍

              NSmrtak - Profil | Pá 8.5.2026 12:29:37

              andrei11 >> to si bral nejaké chytacky, alebo len tak z kilovky?

                Nandrei11 - Profil | Pá 8.5.2026 11:26:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Už pomaly balím. Dnes na fleku, kde som dlho nechytal. Ráno to bolo fajn, od cca 0900 to ustalo. Potom ešte jedno double v super kombinácii. Wafters a Calypso dnes podobne účinné. KH pelety sa pekne uvoľňujú.

                  NPetr1985 - Profil | Pá 8.5.2026 9:16:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Dnes jsem brzy začal i skončil. Od 4:30 do 6:00 čtyři kapři a jedna podoustev. Do 8:00 bez kontaktu. Říční ryby se třou. V nadjezí dovádí cejni v trávě. V mělčinách to vře a kapři už taky haraší. Na jednom místě jich byly desítky.

                    Nandrei11 - Profil | Pá 8.5.2026 8:05:23

                    visage >> rano som vstal s tým ze idem na moravu, ale sedim na MD v Ba.😁

                      Nvisage - Profil | Pá 8.5.2026 7:58:31

                      andrei11 >>Andrej , kde lovíš Morava ?

                        Nandrei11 - Profil | Pá 8.5.2026 5:58:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Majú to tam a hned prvý náhod pleskac ako smirgel.

                          NFeederman@ - Profil | Čt 7.5.2026 16:09:30

                          visage >> Dík Vlado

                            NFeederman@ - Profil | Čt 7.5.2026 16:08:14

                            Martin M. >> Dík
                            Nějak jsem je včera neregistroval že by štípali, ale foukalo a na broličku mám moskytieru. Ale za to už jsem měl za poslední týden tři klíšťata.
                            Ale tak dva týdny zpátky jak začalo to teplo, tak navečer už trochu štípali.

                              Nvisage - Profil | Čt 7.5.2026 16:03:40

                              Feederman@ >> Honzo Ty ideš ako píla , prekrásne ryby .

                                NMartin M. - Profil | Čt 7.5.2026 15:56:44

                                Feederman@ >> pekne lapes! co komari, uz zobou?

                                  NKaďa - Profil | Čt 7.5.2026 15:38:04

                                  Feederman@ >> seš skromnej, ryby jsou to parádní. Tak ať ti ti jde i nadále 😉

                                    NFeederman@ - Profil | Čt 7.5.2026 15:35:24

                                    Kaďa >> Dík ale já si jenom tak po svém čudlařim😉 pro někoho ryby malé, ale mě to stačí, je to všechno lapnuté na feeder. Hlavně být u vody a užívat si život, dát si pivko a ta atmoška v přírodě v noci je super😉.

                                      NKaďa - Profil | Čt 7.5.2026 15:27:00

                                      Feederman@ >> moc pěkný Honzo💪👍, akorát příště už to bude chtít, abys chytil arapaimu nebo alespoň veslonose 😁😁😁. Nasadil si laťku hodně vysoko, ale to je dobře 😉.

                                        NFeederman@ - Profil | Čt 7.5.2026 15:16:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Zdarec
                                        Další přesnocka přinesla i sumíka…
                                        Jinak jeseni a tloušťáci už jsou podle bříšek vytření, parmy zatím ne, těch jsem taky chytnul několik plus nějaké ty kapříky.
                                        Všechno chytnuté na method.
                                        Bylo fajn😉

                                          Červené karty: Vydra revírní