Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Kaďa - Profil | Pá 8.5.2026 20:51:47

andrei11 >> hele Zlatej bažant není špatnej, z vašich piv je to pro mě jednoznačnej šampion 😉

    visage - Profil | Pá 8.5.2026 20:50:36

    Feederman@ >> Honzo vy dvaja s Jirkom ste na D5 neporaziteľný , krásne ryby , vedľa vás sedieť je fakt zážitok .👍👍👍

      andrei11 - Profil | Pá 8.5.2026 20:50:31

      Kaďa >> to je prezlečený zlatý bažant 😁🍻

        Kaďa - Profil | Pá 8.5.2026 20:47:20

        Feederman@ >> jenom mám drobný výhrady k tomu pivu (jestli se to teda dá tak nazvat 😁), co piješ. Tobě ten Heineken fakt chutná?

          Kaďa - Profil | Pá 8.5.2026 20:37:57

          Feederman@ >> já jsem se dneska motal s rodinou na výletě kolem jezer a zrovna jsem si říkal, že dneska by v takovým počasí chytačka stála za starou bačkoru. Tak jsem se trochu spletl😁. Krásný ryby, gratuluju a závidím jeseny a mega cejna👍

            Kaďa - Profil | Pá 8.5.2026 20:35:28

            Starouš >> paráda a veliká gratulace 💪👍. K tomu tradičně pěkný fotky. Seš šikula 😉

              Starouš - Profil | Pá 8.5.2026 20:35:16

              Feederman@ >> Diky 🙂 a napodobne... Rychlochytacka na Petce s cejnem 60+ a krasnym jesenem... takova by se mi taky libila...a ty predchozi lovy z reky uplnej luxus. Jedes bomby! 😁

                Feederman@ - Profil | Pá 8.5.2026 20:31:08

                andrei11 >> 🍺

                  andrei11 - Profil | Pá 8.5.2026 20:29:38

                  Feederman@ >> na zdravie bejku!

                    Feederman@ - Profil | Pá 8.5.2026 20:28:26

                    andrei11 >> Třeba žít na plno😉

                      andrei11 - Profil | Pá 8.5.2026 20:22:16

                      Feederman@ >> ides bomby riadne, ked si spomeniem aky si mal syndrom vyhorenia pred rokom. Tak teraz ides jak nadopovany💪🏻👌🏻

                        Feederman@ - Profil | Pá 8.5.2026 20:20:25

                        A na zdravíčko🍻😉

                          Feederman@ - Profil | Pá 8.5.2026 20:18:57

                          Starouš >> Nádhera👍👍

                            Feederman@ - Profil | Pá 8.5.2026 20:17:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Zdarec
                            Dnes jsem se cestou na řeku na přesnocku stavil na chvíli na pětce. Lov krátký, prostě rychlovka, chytal jsem odpoledne v tom největším vedru a bezvětří…
                            No po nějaké nedlouhé době se mi rozjelo zaklipované místo a to už jelo celkem pěkně o něco později už šly ryby i z prutu co jsem chytal trochu dál. No ale hlavně jenom cejnci kterých bylo víc než dost a menších kapříků bylo možná tak kolem deseti kousků plus tři cejni (jeden fajnový😊) a tři jeseni. Nebylo to na tak krátký lov špatné😉.

                              1Mara - Profil | Pá 8.5.2026 20:15:39

                              Starouš >> Nádhera ! .-))

                                Starouš - Profil | Pá 8.5.2026 20:12:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Jak jsem posledne avizoval,rozhod jsem se nasledujici tydny reku na chvili vymenit za rybnicky a vydat se po stopach linu. Dnes rano mise lin zacala a to ve velkem stylu. Hodne jsem spekuloval nad taktikou,jak na ne... Krome peknych linu je totiz v mem reviru spousta perlinu a karasu,kterych bylo treba se nejak zbavit a omezit jejich zabery na minimum.Takze jsem zvolil taktiku naprosto minimalistickeho krmeni... jen hlina s nastrihanymi rousnicemi a to jen na zacatku a fakt malo. Jeden prut brko,druhej jemnofeeder u brehu s minikrmitkem. Do krmitka jsem daval totez. Ryby prekvapive zacaly brat prakticky hned od prvniho nahozu. Bohuzel se objevil jeste jeden problem,se kterym jsem nepocital... okouni... Systematicky likvidovali rousnice a delali kraval,takze jsem nakonec vymenil zizaly za zrnko kuku a to byla trefa. Behem dopoledne prislo 9 linu, vetsina z nich z kategorie 35+... ale hlavne mezi nimi prisly i kousky 40 a 47,5cm. Ten vetsi byl neskutecnej bojovnik,chvilemi jsem si myslel,ze tam mam kapra nebo dokonce mensiho amura. Krome linu jsem lapal hlavne okouny od prcku po cca 25cm, nekolik karasu,perliny a ploticky. Kazdopadne se ale taktika osvedcila,protoze nezadoucich ryb bylo fakt malo (minimalne v porovnani s predchozimi lovy zde). Feeder tentokrat hral druhe housle,plavacka ho rozdrtila. Krasny jarni den u vody! 🥹👍

                                  Milda - Profil | Pá 8.5.2026 20:04:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  čongr >> Vlastíku, dnes jsem měl cestu kolem potoka, o němž jsem psal, že jsme na něj chodívali na hrouzky aj.ryby, tak jsem se tam na chvíli zastavil a pořídil foto.
                                  Někdy se tam budu muset vypravit po letech na "ichtyologický" průzkum.😉
                                  Je tam pořád pěkně a má to své kouzlo, byť to o velkých rybách nikdy nebylo, ale o ty ani tak nejde..

                                    peterb - Profil | Pá 8.5.2026 19:09:17

                                    visage >> Nie. Presne sedi.

                                      visage - Profil | Pá 8.5.2026 19:03:01

                                      peterb >> netreba prevrtať ?

                                        Goďák - Profil | Pá 8.5.2026 18:17:44

                                        cechura09 >> Děkuju. Určitě vyzkouším.

                                          Červené karty: Vydra revírní