Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Nmatasek - Profil | St 6.5.2026 20:12:42

andrei11 >> ved jasneeeee😉rybam je sumak ako to vyzera..to len rybari vymyslaju..

    NMirek.V - Profil | St 6.5.2026 19:49:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Nebyl jsem dnes chytat v Německu, jak by se podle proplouvající lodi mohlo zdát ;) ale jen kousek od Prahy.
    Že by mi to bralo, to tedy opravdu ne. Ani dvěma rybářům kousek vedle. Zjemnil jsem až na háčky 16 na návazcích 0,12 a 1-2 červy. Teprve pak mi přišly tyhle dvě ryby, za které jsem byl nakonec hodně rád a k nim ještě pár menších. Příště jedu určitě jinam :)

      Nandrei11 - Profil | St 6.5.2026 19:03:22

      matasek >> 😁😁 dedinsky😁😁. Tak bol len for, rybe to je jedno.

        Nmatasek - Profil | St 6.5.2026 19:01:15

        andrei11 >> fuuuha..to aby som aj ja prisposobil krabicky a pretriedil nevhodne kusy🤔aj ked ten kapros dnes zabral na najcapatejsiu gulu co som mal..ale ten bol dedinsky🤣🤣

          Nandrei11 - Profil | St 6.5.2026 17:25:30

          matasek >> ustaleny tvar a rozmer (10*12mm) a dobra dierka, dobra dierka je zaklad. vseobecne. 😁😁.

            Nmatasek - Profil | St 6.5.2026 16:57:00

            andrei11 >> ake su hodne hlavneho mesta????presna dlzka, gramaz, vlhkost😉asi by bolo jednoduchsie mat viac montazi s roznymi dlzkami privesu a striedat podla pelety..navrat ku kraprarine🤣🤣pripravene nadvazce aj s peletou a menit to komplet pri prehadzovani😉

              Nmatasek - Profil | St 6.5.2026 16:52:47

              andrei11 >> 🤣🤣tak mrenu si na tom neviem dost dobre predstavit..asi by som ju dostal do podberaka iba ak by ona chcela🤣🤣

                Nandrei11 - Profil | St 6.5.2026 14:38:05

                matasek >> ale si mi vnukol jeden napad, z kazdeho kiloveho balenia si vyberiem na chytanie v Ba len tie kusky hodne hlavneho mesta. zvysok pojdem na chalupu!

                  Nandrei11 - Profil | St 6.5.2026 14:37:02

                  matasek >> urcite zvladne CV, a chodil som s nou aj do jedneho vrcaku na MD a chytal s 30g slzou bomb. celkom prca ked mi to potiahla mrena🙈.

                    Nmatasek - Profil | St 6.5.2026 10:05:40

                    pepson >> anoo..je to super prutik..na toto jazierko ideal..ale myslim ze by zvladol aj taku CV😉

                      Npepson - Profil | St 6.5.2026 9:44:30

                      matasek >> to je na ten Allrounder ?
                      Kedysi som ich u Andreja @andrei11 obzeral, vyzerali dobre 👍

                        Nmatasek - Profil | St 6.5.2026 9:40:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        andrei11 >> hlasim prutik preverenyyy a spokojnost maximalna☺️☺️do 60 mu vela nechybalo a branil sa statocne ale po par minutach bol v podberaku💪💪

                          NCiffik - Profil | St 6.5.2026 8:58:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Dneska berou na method nějaký divný ryby... 😂
                          Regulérně za hubu.

                            Nmatasek - Profil | St 6.5.2026 8:57:09

                            andrei11 >> jj..ale zatial len prejazdy a mikro drbance😏a kopa jalcov sa mi tu premava pod nohami..

                              Nandrei11 - Profil | St 6.5.2026 8:17:12

                              matasek >> verim, ze ho preveris poriadne. ktoru si dal spicu? 1lb?

                                Nmatasek - Profil | St 6.5.2026 8:13:24

                                Prvy nahod s novym prutikom🤩🤩dal som 20g method krmitko ale pocitovo zvladne ooovela viac😉

                                  Nmatasek - Profil | St 6.5.2026 7:01:22

                                  andrei11 >> a vsetky som dokazal minut🤣🤣ale pochytal som na to pekne prasiatka😉uz som vcera prezeral ich stranku☺️a kosik sa pomaly plni🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️

                                    Nvicx - Profil | St 6.5.2026 6:42:16

                                    marva2005 >> akurát teplo a topolove lesy :))) A potom nejakého toho premiéra, poprípade exportné kúsky do čiech :D

                                      NKaďa - Profil | Út 5.5.2026 23:25:47

                                      andrei11 >> hrozný ryby😉, budeme tady asi muset začít víc krmit, aby jsme taky chytali takový lopaty😁. Gratuluju 👍

                                        Nandrei11 - Profil | Út 5.5.2026 22:44:44

                                        matasek >> pamatam bednicky v garazi. Este mam dake dipy z tej ery na chalupe, a gule som pred dvomi rokmi drvil do krmiva😎.

                                          Červené karty: Vydra revírní