Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

visage - Profil | St 24.6.2026 19:50:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Zmestil sa 🙄😉👍

    matasek - Profil | Út 5.5.2026 22:20:24

    andrei11 >> este ked ich predavali v prievoze tak som chytal na ich gule..calipso bola topka..este trochu pominam co mam a potom na skusku zredukujem☺️

      andrei11 - Profil | Út 5.5.2026 22:15:32

      matasek >> mam dlhsi vlas s quick stop. Aj hacik 8ku hirisi som chytal. A keď dam dlhšiu peletu nevadi to ked je "nalepená" na hacik, casom sa zmensi. Daju sa aj nozikom/nožničkami orezat.

        andrei11 - Profil | Út 5.5.2026 22:12:42

        ROMIČEK >> furt daco!😎😁 50% dlažba je podla mna dosť, uhorky zaockovane do tekvic az az. Utekaj k vode!🎣

        Ps: sikovny si, klobuk dole.

          matasek - Profil | Út 5.5.2026 22:12:14

          andrei11 >> ja by som potreboval aj dake pruty odredukovat len mi je to luto☺️nikdy nevies kedy sa hodia😉

            matasek - Profil | Út 5.5.2026 22:11:26

            andrei11 >> gratulujem k prvemu doublu👍👍👍btw ako nastrazujes tie pelety od KH????vyzeraju ze je kazda inak dlha..

              ROMIČEK - Profil | Út 5.5.2026 22:09:49

              andrei11 >> No tak to si mal úžasnú rybačku , klobúk dole, na parádu 👍👍 V tichosti závidím. Ja ešte dobieham zameškané práce okolo domu a záhrady. Keď vybavím resty a dolejem bloky na ďalší vyvýšený záhon, dosadíme priesady a zoženiem paw paw venujem sa rybám. Niečo je hotové, uhorky čo som očkoval do tekvíc mám ok, dlažba okolo bazénu tak na 50 %. Postupne to ubúda a určia sa nové priority 🐟🐠🐡😀

                andrei11 - Profil | Út 5.5.2026 22:05:50

                matasek >> ja som z tohto dôvodu tiez redukoval. A potrebujem dake navi odredukovat niekomu inemu. Ale nedari sa to nejak.🙈

                  matasek - Profil | Út 5.5.2026 22:03:54

                  andrei11 >> ak sa nieco podari lapnut tak napisem😉zatial som k nemu oprasil stary IXTREK od delphinu..taky mensi sikovny navi ale casom doredukujem daco..mam rad ked ma kazdy prut svoj navi☺️

                    Feederman@ - Profil | Út 5.5.2026 22:03:39

                    andrei11 >> Jo takového cejna v proudu už bude hodně cítit😉

                      Petr1985 - Profil | Út 5.5.2026 21:51:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Dvě hodiny a jeden násaďák. Proti jiným slabota, ale bylo dobře.

                        peterb - Profil | Út 5.5.2026 21:43:49

                        andrei11 >> Parádny lov Andrej 👍 V hornej časti mrena skôr koncom jesene. Ak chceš môžeme sa niekedy dohodnúť. Ukážem ti miesta kde chytis mreny celý rok.

                          andrei11 - Profil | Út 5.5.2026 21:41:18

                          Feederman@ >> ako keby ich jedna mater mala. a striedali sa mliecnaci rapavy a tazke ikernacky. ked sa taka lopata polozi do prudu, aj tie moje tuhe pruty mali co robit 🙈. nebudem klamat ak sa priznam, ze som dufal aj v daku mrenu😉.

                            Feederman@ - Profil | Út 5.5.2026 21:38:25

                            andrei11 >> Pořádní lopaťáci💪👍

                              visage - Profil | Út 5.5.2026 21:36:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              andrei11 >> ja dnes na Hrone

                                andrei11 - Profil | Út 5.5.2026 21:32:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Dnesna poobedna chytacka bola riadna drina. Som sa nalopatoval riadne. Okolo 10 pleskacov cez 60cm (ten na podlozke mal 3kg), nielkolko pleskacov malych (aby som si pripomenul D5) a ku konci aj jeden kaprik junior. Na vecer zacala voda pekne zit, urcite by to stalo za to aj po tme - nabuduce. Chytal som method, 90g a 120g krmitka. Problem s formickou zfish spider large vyrieseny - Delphin formicka XL fungovala 100%. Ryby zo zaciatku brali v prudnici, neskor uz na hrane prudnice a skor v kludnejsej vode. Do krmitka zmes peliet halibut a obyc hnede pelety (4 a 2mm). Naj nastraha peleta KH calypso, potom RR peleta 8cka. na waftersku sem tam ryba. Asi prvykrat v zivote som mal double - groteska riadna.

                                  andrei11 - Profil | Út 5.5.2026 21:23:06

                                  matasek >> jasnacka, vyskusaj nove pruty. MD neutecie ;). daj potom vediet ako sa ti s nimi chytalo. ake navi si na ne dal?

                                    matasek - Profil | Út 5.5.2026 20:06:20

                                    andrei11 >> teraz mam dilemu🤔ale asi pojdem len na to jazero vyskusat☺️taka rychlovka..nastrielam kuku a dostredu svihnem male methodkrmitko a uvidim..

                                      matasek - Profil | Út 5.5.2026 20:04:44

                                      vicx >> korum allrounder 10ft 60g..asi mesiac dozadu tu niekto dal ze su v akcii za polovicu a vychvaloval ich..no nekup to☺️☺️a uz som dlhsie pozeral nieco takeeee light na nasadakov a bielu na jazero ked idem s juniormi..

                                        vicx - Profil | Út 5.5.2026 19:48:30

                                        marva2005 >> pred oknom mi už kvitne agát, pagaštan aj baza.

                                          vicx - Profil | Út 5.5.2026 19:47:03

                                          marva2005 >> u nás je 110% už topoľ.

                                            Červené karty: Vydra revírní