Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Feederman@ - Profil | Pá 26.6.2026 9:19:16

Tak borci dáme nějaké nové téma?
A co na ryby chodíte všichni? Někteří lapači vidím že jo a co vy ostatní?

    Kaďa - Profil | So 2.5.2026 9:06:34

    peterb >> jj, Banoffee mám nejraději. Je to přesně jak říkáš, ten karamel je víc lepivej. Taky je to na těch mých fotkách vidět, že mám skoro plný krmítko😁. Pak už jsem to míň mačkal a bylo to super.

      Feederman@ - Profil | So 2.5.2026 9:05:19

      A jinak všichni pěkně lapáte😉, je radost sem do diskuse přijít😃 a dívat se na všechny úlovky co jsou tady od vás👍

        peterb - Profil | So 2.5.2026 9:00:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Kaďa >> Sonu je na method jednicka. Chyta mi to na vsetkych vodach. Dnes chytam banoffee. Salted caramel je lepiva zmes. Je tam vacsi podiel susienky a pekne lepi. Ja ho pouzivam na mreny v prudnej vode.

          Feederman@ - Profil | So 2.5.2026 8:58:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Taky zdravím od vody🫡
          Dnes to vypadá na hic☀
          Včera jsem na ryby nemohl, tak dnes budu asi celý den, počítám i s přesuny😁…

            peterb - Profil | So 2.5.2026 8:56:36

            Kaďa >> Dufam ze to klapne a v utorok a v stredu si u vas zachytam 😉

              Kaďa - Profil | So 2.5.2026 8:54:33

              peterb >> příští týden si ho taky užiješ 😉

                visage - Profil | So 2.5.2026 8:52:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                cechura09 >> ja som teraz prišiel a Peter ťahá pekné lopaty👍👍👍

                  peterb - Profil | So 2.5.2026 8:32:46

                  cechura09 >> Perfektny vyhlad 👍

                    Kaďa - Profil | So 2.5.2026 8:13:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Včera jsem měl původně s dcerkou jet chytat ke kámošovi na jezero, ale ten mi volal, že tam od rána nikdo nic nechytil. Tak jsme nakonec vyrazili na řeku do Igoova rajónu 😁. Chytali jsme odpoledne mezi druhou a šestou hodinou. Bylo to takový odpočinkový chytání v krásné jarní přírodě. Zkoušel jsem podruhé, pro mě novou, krmítkovku od Sonu Salted Caramel a myslím, že budeme kámoši 😁. Dokud byla v krmítku, tak jsme v asi desetiminutových intervalech chytali parádní lopaťáky a jen dva cejnky. Jakmile došla, tak jsem dal druhou pokusnou směs Benzar Carp a od té doby už jen občas cejnek. S touto směsí kámoši určitě nebudeme, je to jak plastelína a na delší dobu zase ukončuju experimenty v oblasti method směsi. Raději v práci zaberu 😁 a koupím osvědčené krmení od Sonu.

                      cechura09 - Profil | So 2.5.2026 8:11:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      peterb >> i tu se daří.
                      Calypso a Wild cherry

                        peterb - Profil | So 2.5.2026 7:47:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Ringers slape a váh dava ryby

                          peterb - Profil | So 2.5.2026 7:37:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Dnes este kratky lov na váhu a ryby zatial beru. Musel som nasadit Ringers 14mm.

                            Ajwosh - Profil | Pá 1.5.2026 22:22:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Dnes jsem zkusil pískovnu..místo řeky jsem vyvětral rousnice na feederu :))
                            Dva kousci se povedli..

                              Milda - Profil | Pá 1.5.2026 21:46:23

                              čongr >> Ahoj Vlastiku.
                              Ono to trochu zkresluje, ale je tam vcelku pěkně.
                              Hrouzků je u nás v potoce pořád dost, tam jsme na ně jako děcka chodili pod takový menší splav, i na Moravě v nějakých úsecích je jich dost(abych byl přesný pár let nazpět bývalo, kdy jsem je zkoušel čeřínkovat, ale v relativně nedávné době při záměrném krmení u kraje se docela ukazovali), jen je člověk málokdy na udici chytne, když chytá v hlubší vodě ve větších vzdálenostech a dnešní skladba nástrah nezahrnuje tolik toho, co pozřou, jako dříve.

                                peterb - Profil | Pá 1.5.2026 21:12:11

                                marva2005 >> Jop dobré sú. Ale majú iba dve príchute. Ono to môže niekde fungovať a inde nefunguje. Napríklad táto červená patentka mi chytala ryby na stojatej vode. Na rieke mi chytala lepšie epidémia. Ale dobre sa rozpúšťajú.

                                  marva2005 - Profil | Pá 1.5.2026 21:08:09

                                  Co se chytacích pelet týče, za mě jednoznačně vedou tyto.Na Labi mi fungují od jara do podzimu.

                                    cechura09 - Profil | Pá 1.5.2026 20:56:07

                                    čongr >> musíš mít fajnový špičky, tohle ještě neumím 👍

                                      čongr - Profil | Pá 1.5.2026 20:49:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Milda >> Ahoj kamaráde Milane, krása, nádherná příroda, já byl také jenom s plavačkou, musel jsem dát 18 háček ale 7 druhů rybek, to je jedna z nich!!

                                        cechura09 - Profil | Pá 1.5.2026 20:40:56

                                        peterb >> jsou dobrý a budou až do zámrzu. Chytám na ně roky. Vždy podlehnu trhu a zkusím nějaké sofistikované wafters, dumbles v krabičkách abych se zase s pokorou vrátil k peletám za 3 eura kilo :)
                                        Mají jedinou nevýhodu.... Nejsou často řezané nakolmo, při stahování z větší dálky umí zkroutit návazec. Ale chytají jak z partesu👍

                                          ROMIČEK - Profil | Pá 1.5.2026 20:37:53

                                          andrei11 >> Jasne, za tu cenu čo stáli im ešte určite dam šancu 😀

                                            Červené karty: Vydra revírní