Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁12%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁62%

Od 7.3.2026 hlasovalo 95 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Kaďa - Profil | Pá 26.6.2026 16:13:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Feederman@ >> máš nějakej nápad na to téma? Já jsem včera večer byl ještě zkusit amura, ale nic jsem neočekával a to se taky potvrdilo 😁. Tak pro letošek už jim dám pokoj. V neděli ráno bych rád zajel zafídrovat někam na řeku tady v okolí, pochytat aspoň nějaký ty říční rybky a zase pozvolna přesedlat k feederu. Teď jsem se skoro dva měsíce věnoval jen kaprům a amurům, výjimkou byly dvě vycházky na pstruhovku. Přidávám fotky dvou největších letošních ryb.

    andrei11 - Profil | Pá 1.5.2026 20:35:47

    ROMIČEK >> RR mi fungovalo na jesen uplne paradne. mozno to este zlomis ;)

      andrei11 - Profil | Pá 1.5.2026 20:34:38

      peterb >> rozpustaju sa - uvolnuju ciastocky, po troch- styroch hodoch alebo rybach som menil peletu. vies aka je asi teraz voda v MD v tych hlbsich castiach. skusal som calypso, pecen a sladke ovocie. ryby boli na vsetky, ale calypso mi prislo naj. v lete to bude chciet tie vacsie priemery.

        peterb - Profil | Pá 1.5.2026 20:32:04

        cechura09 >> Dnes sme to akurát na váhu s Vladom riešili. Na boilies nám zatiaľ ryby neberú. Skúsim tieto chytačky od KH. Pokiaľ sa rozpúšťajú aj teraz v chladnejšej vode tak budú dobré.

          cechura09 - Profil | Pá 1.5.2026 20:25:55

          andrei11 >> Calypso umí přechytat jen růžový panáček 😃

            Milda - Profil | Pá 1.5.2026 20:25:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Já dnes stejné místo jako minule, byť jsem chtěl jinam, ale táta minule nejel a tady ještě nebyl a chtěl to tu poznat.
            Opět one rod show s klasickými nástrahami na háčku.
            Jen ráno bylo jiné oproti minule- voda de facto stála a hladina velmi nízko, to nedávalo moc nadějí a taky že jo, po necelých 3.hodinách 2.plotice kolem 30cm a jeden menší cejn.
            Před polednem se začala hladina hýbat a pak už docela rychle stoupala, evidentně ji na jezu pustili.
            Po chvíli začali brát solidní cejni- odhadem sorta 50-55cm a mezi nimi jemnější cajk prověřil pěknější kapřík.
            Nakonec docela pěkný lov, byť to na to dopoledne vůbec nevypadalo, asi s desítkou cejnů a výše zmíněnými rybami plus něco spadlo a něco do prázdna.
            Minule se dost rojili chrostíci, byli všude, dnes už jich bylo znatelně méně, nicméně zaujal tyrkysovou barvou v trávě tenhle brouk.

              andrei11 - Profil | Pá 1.5.2026 20:21:16

              peterb >> nie, su tvrde, hrubka 10mm, dlzka 10-13mm. . s dierkou akurat na ten vacsi quick-stop. daval som 8ku hacik tiez.

                cechura09 - Profil | Pá 1.5.2026 20:20:36

                peterb >> nene, tvrdý jak šutr, životnost nekonečná, začnou se odbalovat až ve vodě

                  andrei11 - Profil | Pá 1.5.2026 20:19:52

                  cechura09 >> Jirko, kupil som tie 10ky. dnes naj calypso.

                    peterb - Profil | Pá 1.5.2026 20:17:17

                    cechura09 >> Ahoj Jirko. Diky za tip. Tieto chytačky od KH su mäkčené?

                      peterb - Profil | Pá 1.5.2026 20:13:30

                      kubah >> Ahoj no ten RR je taký blatový bohužiaľ. To nie je krabičkou ale konkrétne ten RR a Meat Furter je taký blatový. Krill a Source sa nelepí.

                        andrei11 - Profil | Pá 1.5.2026 20:13:27

                        kubah >> z eshopu habakuk mi prislo take "cesto". reklamoval som, poslali nove. z NF77 sa mi nidky nestalo ze by prisli v zlom stave.

                          ROMIČEK - Profil | Pá 1.5.2026 20:12:45

                          andrei11 >> Vies že ja Dynamite celkovo ako značku môžem, ale zrovna tieto mäkčené pelety sú u mňa antiryba…. Mám RR , chees garlic , aj meat further ale nič moc teda.

                            cechura09 - Profil | Pá 1.5.2026 20:11:17

                            peterb >> zajímat by tě mely ty 10ky....
                            Výdrž je tak 20 až 30minut. Ovoce, Calypso a játra je sortiment až do boha, cena směšná. Ve formičce drží
                            https://www.krmivahulin.cz/pelety-klasicke

                              kubah - Profil | Pá 1.5.2026 20:10:59

                              peterb >> ahoj, já měl smůlu na krabičky - co jsemsi objednal, velikost 6+8+12mm...

                              Všechna balení slepená hmota k sobě .....

                                peterb - Profil | Pá 1.5.2026 20:10:04

                                andrei11 >> Vyskúšaj ten krill. Ten je trocha tvrdší ako RR a ryby na to berú. Ja tieto durable hookers používam na veľkých kaprov a na mreny na ostatné biele ryby to je moc teda v 12mm.

                                  andrei11 - Profil | Pá 1.5.2026 20:07:14

                                  peterb >> jj tieto RR. ja som to do formicky ani nedaval. len na volno. a 8cka hacik. ten vacsi jesen to zobral hned pod dopade. ale zabery celkovo boli dnes sporadicke.

                                  Mam aj source 8mm, tie su tvrdsie ako RR. zatial na ne rybu nemam. ostatne som nekupoval. inak meat furter dobre fungoval na svratke. dnes som skusal garlic-cheese, nepadol som na zadok z toho. ten meat furter mi prisiel lepsi. aj rybam :D. este mam tie sladke, ale tie cakaju na svoju prilezitost. kazdopadne uz mam v kosiku v NF77 nahadzane veci, tak cakam, ked to da zmysel aj s cenou za dopravu. ;)

                                    peterb - Profil | Pá 1.5.2026 19:49:10

                                    andrei11 >> Nazdar. Durable hookers od Dynamite? Perfektná nástraha v 12mm na veľkého kapra v studenej vode. Boilies sa mi vôbec nerozpúšťa. Je stále ešte studená voda. Mäkké pelety sa rozpúšťajú pekne a ryby na to reagujú rýchle. Problém je že niektoré napríklad RR sú až moc mäkké a deformujú sa vo formičke. Na niektoré som zasa nič nechytil. Halibut a syr/cesnak mi nechytil rybu. Meat Furter je blato a RR sa mi tiež deformuje vo formičke ale chytá mi ryby. Krill je asi top. Aktuálne skúšam ten source. Pár rýb som na to chytil na váhu.

                                      Goďák - Profil | Pá 1.5.2026 19:45:41

                                      vicx >> Já dnes koučoval v KN 😅
                                      Chyceno něco přez 20 kg ryb. Kdyby nebyl ve 35 letech jak zpomalený film🫣 a tvrdohlavý jak 70 lety dědek tak dá 1 místo jako prd z 3 nasobni váhou 🤷

                                        cechura09 - Profil | Pá 1.5.2026 19:04:25

                                        Wooody >> krásnej 👍

                                          Filla - Profil | Pá 1.5.2026 18:31:13

                                          Kaďa >> zdar Pavle. To já vím, že chodíš do ryb jak to jen jde. A že jsi vydra prefíkaná, většinou dobře zachytáš!
                                          Já s kamošem na Moravě zatím docela trápená, spolehlivě šlapou jen cejnci na jemnotu 😁

                                            Červené karty: Vydra revírní